Scoupe debugging...

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Scoupe debugging...

Příspěvek od Yurii »

Tak řeším pár problémů se Skupátkem různě po fóru jsem hledal ale nenašel moc konkrétních odpovědí.

1. mám prasklé a evidentně špatně zavařené svody... dokud se nezahřejou, zní to jakobych měl děravej vejfuk
dají se někde koupit nové?
má cenu je prozatimně "opravovat" tmelem na výfukové potrubí?

2. zdá se mi že motor špatně spaluje, při startu v zimě auto hodně bíle kouří a je dost dlouho cítit špatně spálený benzín...
Můj odhad: hádal bych to na lambdu nebo svíčky
možné řešení: svíčky budu měnit 100% ale s lambdou to bude horší... zatím jsem se skupáčem jezdil 2 nádrže jenom po městě, říkal jsme si že by možná bylo dobrý někde na dálnici tu lambdu pořádně "opálit" a provětrat motor.

3. motor má na volnoběh moc vysoké otáčky. cca 1100-1200...
můj odhad: ... :( Vůbec netuším
moje možné řešení: zkusím dát z původního motoru volnoběžný ventil a řídící jednotku...

Doplním, že CHECK ENGINE nesvítí a když zkouším vyblikávat tak mi to rovnou hodí 3333 .... konec výpisu chybových hlášení... :-k
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Seemann »

k té jedničce. Taky by mě zajímalo jestli se dají koupit. Ale myslím že třeba v ACI nebo auto Kelly nebude takovej problém. Na druhou stranu - pokud měnit svody - tak by bylo dobrý sehnat sportovní. Ale existují vůbec?


2) důležitý je u scoupáče aby měly svíčky 1 elektrodu (ne super hyper sportovní se čtyřmi a podobně). Nevím proč to tak je, ale mám to vyzkoušené. Ta lambda to ale klidně může být taky

3) řešil bych stejně. Než řídící jednotku bych ale zkusil i váhu vzduchu.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od black_sheep »

muheh vymen svicky a vyresi to skoro vsecko.. teda, svody to nezavari asi no :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Yurii »

No mozna kdybych tomu poradne slapal na krk ze by se i svody zavarily :-D
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od black_sheep »

to musis vohrat a pak to poradne zmacknout k sobe :lol:

nahodou romcis ma na to rukavice ze sahnes na rozpaleny svody a vubec necitis nic - parada vec :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od pener_jack »

svody si nechej zavarit autogenem.
kour muze byt trebas od turbiny jestli ti to coudi porad nebo tesneni pod hlavou jestli ti to coudi hodne..

kazdopane lambdu mas i druhou ne? tak to prohod
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od black_sheep »

pener_jack píše:svody si nechej zavarit autogenem.
kour muze byt trebas od turbiny jestli ti to coudi porad nebo tesneni pod hlavou jestli ti to coudi hodne..

kazdopane lambdu mas i druhou ne? tak to prohod
cece vono je to spis videt ty praskliny ze je to praskly nez ze by to kourilo.. taky kdyz k nim prilozis opatrne ruku tak to je citit ze to "fouka".. to kdyby to uz hulilo tak to by byl jinej srumec - dira jak vrata :lol: :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Yurii »

Ten bilej kour tyjo nevim kdyz je motor teplej tolik to nekouri a oleje za tech asi 500km po meste zatim nesezral ani kapku :) Uvidime poradne se do toho pustim next month :)
2. Pener: no tvuj pripad si pamatuju, bojim ze to bude ta turbinka :( Ale tobe to zralo olej kdyz protejkal tim turbem...
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Tomson-tr »

tak niektore z tychto problemov mam aj ja-mam scoupe gt a straca sa mi olej,ale nijako to necmudi,ani na bieko ani nijako,len z vyfuku ide nenormalny smrad,kazdeho koho predbehnem si hned zatvara okna a pusta vnutorny okruh...

no a vcera som ho bol prestartovat a otacky chvilu drzali na 1200 a po chvili padli na 900,ale na 900 boli 2 minuty a potom to vybehlo na 2000,padlo na 1500 a po chvili zase na 3000 a takto to v kuse skakalo ....
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Yurii »

To je divny... takhle by se chovat nemel, nechci strasit ale takhle se chova ridici jednotka kdyz ma spatou vahu vzduchu. Myslim to skakani otacek.
Dal jsem prisel na par dalsich veci co se elektriky u skupace tyka :(
sem tam mi nesviti zarovicka v prepinani na vnitrni a vnejsi okruh vetrani,
nesviti mi stropni svetlo pri otevreni dveri ridice,
prestal mi otvirat kufr.
Obcas mi nejdou varovnaky,
obcas mi nejdou prvni dve polohy paky na sterace (asi ten nastavitelnej cyklovac steracu).
O radiu ani nemluve :)
To vypada ze se mi elektrika v celym aute nejako sype ci co :|

Co se palubky tyce ,tak mi jenom nefunguje ODOmetr, respektive prvni cislo neumi preskocit z 1 na 2 :(

No a vypada to, ze se motor co se bilyho dymu tyce uz trochu uklidnil, pockam jeste par dni jestli to vydrzi a pak zacnu bud slavit nebo setrit na novy turbo. [-o<
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Tomson-tr »

to kolisanie otacok nemoze byt nahodou aj lambda sonda?alebo upchany katalizator?
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Yurii »

Nooo kat uz mam pruchozi takze ten ne a lambda by to byt mohla to pripoustim. No uvidime zkusime ji poradne projet ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Romcis »

Citici benzin z vyfuku muze byt i katalizator...never tomu (poku jsi ho nemenil) ze i kdyz ho tam mas,tak ze ho tam opravdu mas ...jako muj pripad ,byl tam ale vysypany,takze poradni rezonator tak akorat :D a taky sem podeziral lambdu a svicky a jiny veci :roll:
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od black_sheep »

Romcis píše:Citici benzin z vyfuku muze byt i katalizator...never tomu (poku jsi ho nemenil) ze i kdyz ho tam mas,tak ze ho tam opravdu mas ...jako muj pripad ,byl tam ale vysypany,takze poradni rezonator tak akorat :D a taky sem podeziral lambdu a svicky a jiny veci :roll:
no ale nezapomen ze se ti to nijak neprojevovalo ne? akorat ze to bylo silne cejtit ikdyz jsem jel za tebou a mozna to trosku hur jelo.. :lol: to mozna protoze jsi mel katik pohazenej v tlumici vyfuku :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Scoupe debugging...

Příspěvek od Yurii »

Kat je totalne vysypanej ale totalne vysypanej venku... ;) To koureni bude budto tesneni pod palici ale spis turbo :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“