(Tuning) osvětlení interiéru

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MM
*
Příspěvky: 24
Registrován: 28 kvě 2008, 18:40
Bydliště: Praha (6)(9)
Kontaktovat uživatele:

(Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od MM »

Ahoj,
mám dotaz. Jak na osvětlení interiéru?

Mám v plánu udělat si osvětlení interiéru. Mám tmavě modrou metlu a už si došívám černo modré koženkové (kůži zatím riskovat nechci, kdyby náhodou jehla ujela :) jako první pokus koženka stačí) potahy. Pár fotek z průběhu práce je, tak je sem šoupnu až budu mít potažený všechny sedadla. Chci si udělat světelný modul, v kterém budou červené, modré a zelené diody (kdyby mi náhodou nestačila jedna barva :D ).

Potřeboval bych pár názorů, ať se v tom neplácám sám:) Zajímalo by mě jak k nim dodat šťávu? Ze zapalovače nebo je jiný způsob, který zapalovač trumfne? A kam píchnout vypínač? Asi někam k otevíraní víka kapoty (jen trochu blíž), aby se na to dalo dobře sáhnout (tedy vlastně tří polohový přepínač. A pak ještě kam píchnout světla jako takový, aby to neoslňovalo? Podělte se o zkušenosti 8)

Martin
Daewoo Racer 1,5 rv 95 55kw
Hyundai Coupe 2,0 rv 00 102kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: (Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od Rexcor »

Jestli nevyužíváš popelník, můžeš to ovládání schovat i tam, ne? Já teda nevím jak vypada interiér v coupe.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: (Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od mirpie »

napájení můžeš vzít od rádia a tam máš na výběr, že bud tam natáhneš +12V od žlutýho, kde je napětí pořád a dáš to na vypínač a nebo od červenýho, kde je +12V až na první polohu spínací skříňky a třeba + vypínač. A kostru tam vezmeš od černýho vodiče taky. Hlavně si to dej na pojistku.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
skel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 čer 2007, 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: (Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od skel »

jak jako na pojistku?? tak to uz snad na pojistce je to radio, nebo ne?
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 1996 se už semnou rozloučil :( skonal roku 2009 na vrakovišti..
Hyundai Elantra 2.0 crdi 2004 mi slouží teď :o) 7,2l/100km .. nešetřím ho :D
frufer
*
Příspěvky: 88
Registrován: 23 úno 2009, 15:26
Bydliště: Levice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: (Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od frufer »

jj, ale ide o to, aby si neodpalil aj radio, keby nieco skratovalo/pri prepäti prudu.
Obrázek
Audi A4 1,8T 20V QUATTRO 110KW made 11/95
Lantra 1,5GLS 63KW made 11/95 - darovane
Audi 80 1,8S 66KW made 11/91 - predane
Civic 1,4i 16V 66KW made 4/95 - predane
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: (Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od DEDe »

mrkni do sekce coupe a osvetleni interieru tam sem psal jak sem to delal ja , osvetleni budu mit kompletni ta za tyden. Nevim kam chces davad moduly ale cokoliv co je videt a je jen nekde pridelany vypada blbe i ty pasky takze tohle jde dat jen nekam kde to neni videt. Jinak udelat to muzes uplne z cehokoliv proste nejaky plast navrtat dirky nasazet diodi zapojit a je to. Takze bych to videl na nejakou plastovou krabicku nebo si tu krabicku udelat. Zalezi co vsechno chces osvetlovat jestli jen pod nohama nebo na hodne mistech. Pak posli fota nebo to jak si to delal ja tam k tomu mam pomerne hodne , detailni fotky jsem nedelal.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
MM
*
Příspěvky: 24
Registrován: 28 kvě 2008, 18:40
Bydliště: Praha (6)(9)
Kontaktovat uživatele:

Re: (Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od MM »

Moduly jsem si uz udělal z instalatérský lišty, takže to vypadá i docela dobře. Napájení vezmu z rádia a vypínač schovám pod volant:-) Osvětlení dám pod nohy a pak možná ukryju něco k tunelu. Ještě uvidim jak to bude vypadat a pak to tam dám na pevno. Fotky přidám až auto nebude vypadat jako skladiště. Předělávám sedačky, tak je to děs.
Díky za rady a hodně štěstí při úpravách;-)
Martin
Daewoo Racer 1,5 rv 95 55kw
Hyundai Coupe 2,0 rv 00 102kw
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: (Tuning) osvětlení interiéru

Příspěvek od DEDe »

jo vem to od radia to je nejlepsi taky mam ted po aute vsude kabely natahany :) Na osvetleni tunelu sem pouzil neonovy drat .
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „Tuning“