Oprava promáčklin plechových dílů

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Oprava promáčklin plechových dílů

Příspěvek od ipreferqwerty »

Zdravim,

asi nemusim popisovat co jsem dnes prozival kdyz jsem prisel v Brne na parkoviste a uvidel jsem ryhu na dverich :shock: Nekdo musel vyjizdet kolem me i30 a projet dverma... Poskrabane to sice neni ale pekne dlouhe ano... na mesic stare auto to je rana jako hrom #-o

http://www.cz7asm.cz/park.jpg

Nikdy jsem toto neresil ale myslim ze to nema cenu vyrizovat pres pojistku...mam 5% spoluucast / 5000kc . Nemate nekdo doporuceni kde mi to privedou do puvodniho stavu? S timhle nemam jeste zadnou zkusenost. Realne to je ze ano? Nejlepe okoli Olomouc/Brno.... Nesnesu ten pohled na to :cry:

Diky...
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Promackle dvere

Příspěvek od zahyx »

tezko rict jestli ti to narovnaj kdyby tam nekdo aspon nechal cedulku s cislem ale stim se nic nenadela
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Promackle dvere

Příspěvek od ipreferqwerty »

vsiml jsem si na internetu nejake metody PDR akorat to nevypada ze je to nejak rozsirene..... to ze si to budu muset zaplatit sam je mi celkem jasny. Nic nenadelam :roll: Nema nekdo nejakou zkusenost s timto?
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Promackle dvere

Příspěvek od matysekul »

Na té fotce to není až tak dobře vidět.Ale pokud není poškozený lak,mělo by to jít opravit.Cenu ale netuším.Rozhodně by měla být nižší,jak tvoje spoluúčast.Rozhodně tě lituji,zamrzí to.Skus mrknout sem.U toho karosáře dělali kámošovi dveře u Mondea.Přesnou cenu nevím,ale bylo to snad do třech tisíc.

http://www.karosar.cz/

nebo sem

http://www.renovecars.cz/index.php

Nebo ještě nrkni sem.Tam je taky nešťastník s podobnou zkušeností.Opravu dokonce i nafotil.

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=780&start=30
Naposledy upravil(a) matysekul dne 29 dub 2009, 21:26, celkem upraveno 1 x.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Romox
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2008, 10:36
Bydliště: Koštice nad Ohří (okr.Louny)

Re: Promackle dvere

Příspěvek od Romox »

Chevrolet Aveo 1.4 16V 2010
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Promackle dvere

Příspěvek od matysekul »

Na novým autě bych se asi bál.Navíc s tímhle možná vytáhneš nějakou malou promáčklinu bez ostrých hran a na rovné ploše.
Ale kámoš měl pomalu 40 cm rejhu v zadních dveřích.Docela mně překvapilo,že to neodnesl lak.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Promackle dvere

Příspěvek od De&d »

Nějaký rok zpět bylo v Automotorevue,Autosalon (něco z toho v TV) reportáž o firmě co to umí pěkně
vyhladit přes různý díry v kastli. Samože nesměli ukázat,říct název firmy - takže hledat (jinak bych ji měl napsanou).
Než rádobykarosáře tak s tím raděj chvíli jezdit.
Mimochodem Brno a já škrábanec na haubně (po asi 4měsících od koupě) a na takovým místě, že to muselo být schválně.
.... jo asi to má matysekul v těch odkazech (už se mně ten příspěvek nechce mazat)
i30 1.4 Cmf KimShit
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Promackle dvere

Příspěvek od matysekul »

No a to jsou ty metody vytahování plechu za studena.Obě firmy ,na které jsem dával odkaz to dělají.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Promackle dvere

Příspěvek od De&d »

jj, kdybych to aspoň rozklikl než jsem to vypustil z huby :)
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Promackle dvere

Příspěvek od Bolo »

No tak takovou samou rýhu jsem vyfasoval u obchoďáku před 2 týdny.Zatím to neřeší ale kupé není nové auto takže budu kitovat-brousit a barvit
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Promackle dvere

Příspěvek od laufas »

Soucitim, nam to cca po stejne dobe nekdo skrabl taky na zadnich levych dverich a dopadlo to tak jak dopadlo :x
Bylo to u Slovanskyho gymplu v Olmiku.
Ty mas teda lak uplne ok?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Promackle dvere

Příspěvek od ipreferqwerty »

Lak vypada OK ale nedokazu to posoudit z hlediska te technologie.. jestli by to na to jeste stacilo. Psal jsem mail trem firmam ktere jsem nasel na internetu kdete to delaji ale ani po dvou dnech mi jeste nikdo neodepsal. Tak tam asi zitra zavolam.... pripadlo mi zbytecne tam volat hned protoze fotky jim pres telefon neukazu :-k Bohuzel jsem vsichni z cech takze se mi to trosku komplikuje... muselo by to byt na pockani. Primo kde bydlim je vetsi autokarosarna kde mi nabidli ze se to udela pres pojistovnu klasickou metodou ...takze vyklepat a nalakovat znovu tak aby to neslo poznat...nejak doladit ten odstin. Takze by me to byslo na 5000kc - spoluucast na pojistne udalosti. Ovsem nevim jak je to se zarukou na karoserie.. doufam ze ji pri takovem zasahu neztracim [-o<

Jinak tady jsou detajlni fotky - http://www.cz7asm.cz/oprava
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Promackle dvere

Příspěvek od matysekul »

Nezlob se na mne,ptáš se,dostaneš odpověď na 2 slušné řešení a nakonec to chceš řešit klasickou a nejdražší cestou. Proč sem ten dotaz vlastně dáváš? Já se s tím hledám jako blb a vlastně je to k ničemu. Kdybys si přečetl tu diskuzi na kia clubu,tak zjistíš,že to dělají na počkání.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Promackle dvere

Příspěvek od ipreferqwerty »

Ono to vyznelo ze to mozna chystam dat na tu klasickou metodu ale neni tomu tak. Cekam az mi odpovi z karosar.cz, renovecars.cz a tusim jeste afterstorm.... posilal jsem jim email s fotkami a niko mi jeste neodepsal takze tam zkusim zitra zavolat pokud mi ani dnes neodpovi. Byl bych moc rad za to reseni bez poniceni laku.... to co mi nabidli v tom mistnim karosarstvi je jako posledni reseni. Docela me ale prekvapilo ze to dela tak malo lidi - nikoho na Morave jsem nesehnal. Ovsem kdyz nad tim premyslim tak ono to stejne na tech 5tisic asi vyjde... cesta do cech nebude levna + prace takze se na tech 5k asi dostanu. Ovsem nebude to pres pojistovnu takze se tam nepospinim historii...

diskuzi na kiaklubu jsem samozrejme cetl ale vyznelo to tak ze delaji na pockaji lehci promackliny - ten muj pripad neni zrovna lehci promacklina. To co tam na kiaklubu resili bylo vazne malicke...
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Promackle dvere

Příspěvek od matysekul »

Podle mně to taková divočina nebude.Kdyby měli ceny stejné,jako běžná oprava,tak by to nikdo asi nechtěl.A časově to taky asi nebude tak náročné,to by si na sebe zase nevydělali.
A když už jsem tam byl, tak jsem si nechal ještě opravit malinko promáčklý sloupek nad LZ dveřmi, ten musel vytahovat. Nalepil na místo malý kroužek s kovovou koncovkou a tu několikrát po sobě vyklepl směrem ven takovým zajímavým udělátkem (to jsem bohužel nevyfotil), pak ječtě rovnal stčech po střešních nosičích a malinko přední kapotu. Za to vše si řekl 2000,-.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“