Větrák klimatizace stále běží

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Větrák klimatizace stále běží

Příspěvek od dream23 »

Ahoj všem,
mám santičku(rok výroby 2006) a nedávno se mi objevila následující závada u automatický klimatizace: Větrák pořád běží i když klimatizaci úplně vypnu, nereaguje ani na nastavení rychlosti větráku, prostě nic. Nevíte čím to může být? Záruku už na auto nemám, tak kdyby to byla jednoduchá věc rád bych si to opravil sám.

Díky moc za tipy

PS ještě jsem si všimnul, že když tlačítkama nastavím rychlost větráku na nejvyšší a pak jeden dílek uberu, v prostoru za příhrádkou spolujezdce se ozve cvaknutí, větrák jakoby zpomalí o ten jeden dílek, ale když uberu ještě nebo klimu vypnu větrák se točí stejnou rychlostí pořád dál.
Reklama
 

HGeza
*
Příspěvky: 54
Registrován: 07 srp 2007, 06:55
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák klimatizace stále běží

Příspěvek od HGeza »

Mal som podobný problém, len u mňa to išlo stále na plné obrátky alebo som mohol vypnúť celý panel. Na tlačidlá zmeny otáčok nereagoval. Chyba bola v regulátoru. Jedná sa o elektronickú reguláciu, výkonový tranzistor + nejaké odpory na chladiči. No a ten tranzistor bol prerazený, takže stále tam púšťal plný prúd. Regulátor je umiestnený presne za prihrádkou pred spolujazdcom, poznáš to podľa veľkého chladiča. Ja sice mám starý typ, ale predpokladám, že to máš na novom podobne riešený.

Ako obvykle býva, celé to nastalo na začiatku roku, keď boli tuhé mrazy, moc času na experimentovanie nebolo. Ak necháš bežať kúrenie na plný výkon, vyhreje to aj v mínus 15 tak, že v aute môžeš sedieť v kraťasoch. V servise mi povedali, že sa dá vymeniť len celý regulátor, vraj nie je možné zohnať ten tranzistor, stálo ma to 200 €. Starý regulátor sa nakoniec podarilo opraviť, takže teraz mám jeden náhradný. Možno by sa ti aj hodil...
Vlastním Santa Fe 2.0 CRD 4x4 rv. 2004, dovezené z Francúzska.
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák klimatizace stále běží

Příspěvek od dream23 »

HGeza píše:Mal som podobný problém, len u mňa to išlo stále na plné obrátky alebo som mohol vypnúť celý panel. Na tlačidlá zmeny otáčok nereagoval. Chyba bola v regulátoru. Jedná sa o elektronickú reguláciu, výkonový tranzistor + nejaké odpory na chladiči. No a ten tranzistor bol prerazený, takže stále tam púšťal plný prúd. Regulátor je umiestnený presne za prihrádkou pred spolujazdcom, poznáš to podľa veľkého chladiča. Ja sice mám starý typ, ale predpokladám, že to máš na novom podobne riešený.

Ako obvykle býva, celé to nastalo na začiatku roku, keď boli tuhé mrazy, moc času na experimentovanie nebolo. Ak necháš bežať kúrenie na plný výkon, vyhreje to aj v mínus 15 tak, že v aute môžeš sedieť v kraťasoch. V servise mi povedali, že sa dá vymeniť len celý regulátor, vraj nie je možné zohnať ten tranzistor, stálo ma to 200 €. Starý regulátor sa nakoniec podarilo opraviť, takže teraz mám jeden náhradný. Možno by sa ti aj hodil...
díky za odpověd, nakonec jsem byl v autopalace a byl to vadný rezistor. Součástku objednali a tento týden jedu na výměnu, tak sem pak napíšu výsledek a cenu(prý musejí oddělat celou palubku tak sem zvědavej)
HGeza
*
Příspěvky: 54
Registrován: 07 srp 2007, 06:55
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrák klimatizace stále běží

Příspěvek od HGeza »

No neviem,

bol som u tohu, keď mi to menili, trvalo 10 minut. Vymontovali prihrádku a regulátor je za ním na konektoru. Ale u nového SF to môže byť inak.
Vlastním Santa Fe 2.0 CRD 4x4 rv. 2004, dovezené z Francúzska.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“