Ridici jednotka - jak vyndat / odpojit / opravit

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Ridici jednotka - jak vyndat / odpojit / opravit

Příspěvek od Brachypelma »

Hyundai Lantra 1.6 1996 nejde nastartovat. Zatim jsem nameril to, ze senzor polohy klikovky dava vyrazne nizsi napeti (asi 6mVef a je to spis ruseni, nez sinusovky) je-li pripojen. Kdyz ho odpojim, dostavam pri startovani ciste 350mVef sinusovky.

Domnivam se, ze je spatny bud kabel, konektor u RJ, nebo neco v RJ.

Potreboval bych vyndat RJ, pokud mozno bez jejiho zniceni :-) a bez odmontovani cele palubky. Pomohlo by mi i vedet, jak se z ni sundava ten konektor (nekde tam budou nejake zamky, ale nepovedlo se mi je najit ... strasne blbe se k tomu dostava).

Diky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridici jednotka - jak vyndat / odpojit / opravit

Příspěvek od Vita »

A nepomohlo by, kdybys napred odsrouboval tu ridici jednotku od kastle a pak se k tomu konektoru lip dostanes .....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Re: Ridici jednotka - jak vyndat / odpojit / opravit

Příspěvek od Brachypelma »

Povedlo se to nastesti i bez odsroubovani. Vedle kabelu, co do toho konektoru vede (tusim zhora, ale mam v tom trochu zmatek, protoze polohu, v jake jsem to delal clovek okusi jen pri extremnejsim jeskynareni :-)) je takovy nerezovy jazycek, ktery se odtlaci a tim ten konektor odjisti a tahle strana jde vytahnout. Druha strana je tam na takovem hacku, takze jde vyndat az kdyz to clovek vyklopi skoro o 90deg.

Jednotku jsem nakonec nevyndaval, ani nerozebiral, ale zkusim to nekdy nafotit.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“