Obavy z i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

KaBa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 kvě 2009, 16:03

Obavy z i30

Příspěvek od KaBa »

Neviem prečo, ale čím viac čítam témy na tomto fóre ohľadne kvality i30 mám pocit, že som si vybral zlý voz. Veľa z Vás píše o chybách na nových vozoch, ktoré ešte ani zďaleka nemajú nabehaných 100 000km. Mám strach, že auto ktoré budem lízovať najbližších 5 rokoch sa mo'zno konca leasingu ani nedožije. Momentälne jazdïm na Citroene Xsare 1 mám nebehaných 170 000km a pár drobných opráv do 5 000Sk. /spojka, tlmiče, deravý chladič/ Osobne patrím do skupiny mladých vodičov mám 24 rokov ale najazdených 150 000km po našich necestách. Nejazdím rýchlo a ani pomaly autu, keď treba dám pocítiť že nie som klobúčkový vodič, no ani pirät. Tak ma posím drahí veriaci zbavte pocitu, že i 30 nie je šepleta na tri roky a vydrží brázdiť cesty pár rokov. Za všetky reakcie vopred ďakujem.

PS: Xsaru by som rád predal, je upravovaná, keby sa našiel vodič, čo by sa o ňu dobre staral rád ju predám. Ď :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od vlado1979 »

A kde si sa dočítal na fóre, že i30 nie je kvalitné auto. Auto mám takmer 1 rok, najazdených 17 000 km a zatiaľ žiadna závada. Kvalita je veľmi dobrá. Plasty lícujú, žiadne škáry alebo nedostatky v interiéri. Ani po roku sa neobjavujú žiadne nepríjemné zvuky. Nič nedrnčí, ani plasty v interiéri, ani od batožinového prietoru. Ja som nadmieru spokojný. Aj kvôli spoľahlivosti som si vybral práve toto auto. V Amerike to dávno pochopili a hyundai je medzi neprémiovými značkami na 1.mieste, celkovo na 3. za porsche a lexusom.

Myslím si, že 200 tisíc km musí najazdiť v pohode, bez vážnejších závad, iba pravidelný servis. Tomu verím, hoci auto mením po najazdení 150.000 km. Či má 3 roky alebo 10.
Som rád, že som sa zbavil 5-ročného peugeotu ( podobný francúz ako máš Ty ). Dovtedy jazdil spoľahlivo, ale potom sa začínali hromadiť závady. Nie veľké, ale otravovalo ma stále chodiť do servisu, najmä keď ten peugeoťacký stojí za ...
Naposledy upravil(a) vlado1979 dne 15 kvě 2009, 19:01, celkem upraveno 1 x.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

KaBa: myslim si, ze se neni ceho bat. Je to auto jako kazde jine. Co se tyce motoru, zadny zavady jsem tu necetl coz mi prijde to nejpodstatnejsi. Zavady jsem zaregistroval tyto - odpadl nastrik nebo palici se spojka - mluvil jsem o tom s jednim zdejsim clenem a shodli jsme se, ze to ani nemusi byt tak autem, ale spis nezvyka na korejskou spojku. Novou i30 v 1.6 jsem si ze znamosti pujcil a spojka je klasika, na co jsem zvyklej z ostatnich :hyu: . Niceho se neboj a jestli se Ti libi, kupuj.
A jak psal vlado, podle J.D. Power patri 30 a Hyundai vseobecne ke spicce spolehlivosti. Ale tyto statistiky u nas nejsou uznavane.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od laufas »

Neboj, ja mel taky odpor ke korejcum. Dokonce jeste k nekolika autum od kie a hyundaie mam (vetsina modelu pred i30),ale generace i30 me naprosto uspokojuje a pilne se snazi reputaci techto znacek napravit. Zkousel jsem treba matrixe a ten se mi opravdu nelibi. I30 je neco jineho. je to plne evropsky vuz a zatim nam vsem slouzi bez vetsich nebo vyraznejsich poruch. S klidnym svedomim bych ho komukoliv doporucil.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
migogo
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 dub 2009, 22:54

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od migogo »

Moja osobná skúsenosť potvrdzuje štatistiky o spoľahlivosti zn. Hyundai. Vlasnil som Hyundai Accent 1.5 rok výroby 1997. Za celých 12 rokov som nemal na vozidle žiadnu poruchu. Jazdil som primeraným spôsobom, skôr som ho nešetril. Na druhej strane som venoval pozornosť pravidelnému servisu. Auto je stále vo vynikajúcom stave po motorickej stránke, žiadna hrdza, perfekný lak. Vzhľadom na ceny ojazdených vozidiel som ho nepredal, má pre mna ďaleko vyššiu cenu. Jazdí na ňom dcéra a je spokojná. Takže pri kúpe nového auta som značku ani neriešil. Moja dvojmesačná I 30 je pre moje potreby ako šitá na mieru. Som spokojný so svojim rozhodnutím a ak občas na fóre riešime problémiky, je to len taká chlapská precitlivenosť na svojich miláčikov. Takže pokojne I 30 odporúčam aj svojim priateľom.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 3/2009
i30 1,6 GDI STYLE, Satin Amber, 4/2014
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

KaBa mi do SZ pripomel, ze vlastne bude kupovat automat. Skoda, ze se automat tak malo dostava do podvedomi lidi. Je to prima svezeni, volna ruka, volna noha, jako tramvaj:) ale v kombinaci s benzinem clovek nemuze moc pocitat se spotrebou 7 litru.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od laufas »

Hardcam: Sice uz to patri do jinyho tematu, ale ja si ani tento automat nedovedu predstavit. To musi byt SILENA! nuda. Mozna pro lidi, co berou rizeni jako nudu. Ve meste bych to mozna uvital, ale jak se s tim da vyblbnout?
Jako jediny automat, ktery bych jednoznacne bral je s padlama pod volantem, abych mohl popripade vzit razeni do svych rukou
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od štaflík »

No já mám z kvality auta, resp. materiálů docela rozpačité pocity. Ne vysloveně negativní, ale přijde mi to takové nějaké trochu vachrlaté. Auto koupeno jako nové v dubnu 2009, výroba prosinec 2008-skladovka. Drobná povrchová koroze v motorovém prostoru (držák motoru, sběrná část výfukového potrubí), povrchově orezé hřídelky stěračů. Fórově působící spojka, která dost smrdí, ne extra přesná převodovka (no, pro někoho, kdo na to přešel z Favorita je asi nádherná, ale jinak v kontextu třeba VW group nic moc). Je tu plno fotek povrchové koroze na zavěšení kol, celkem početná série z Nošovic má chybu v technologii nátěru podvozkových partií, takže u nových aut to opadává, sesterská Kia Ceed má problémy s korozí (což se ovšem i30 nemusí ani v nejmenším týkat)...
Nevím, možná jsem měl extra kliku u předchozích aut, ale tak nějak mi přišla méně náchylná na únavu. Na druhou stranu se snad Hyundai postaví srdnatě ke svým zárukám a lze doufat, že nijak zvlášť kvalitní jsou jen nepodstatné věci, že jde spíše jen o kosmetické záležitosti. [-o<
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od alarm »

Už som to písal v inej téme.Toto je môj tretí automobil po sebe značky Hyundai. Len blázon opakuje dva krát tú istú chybu po sebe.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:KaBa: myslim si, ze se neni ceho bat. Je to auto jako kazde jine. Co se tyce motoru, zadny zavady jsem tu necetl coz mi prijde to nejpodstatnejsi. Zavady jsem zaregistroval tyto - odpadl nastrik nebo palici se spojka - mluvil jsem o tom s jednim zdejsim clenem a shodli jsme se, ze to ani nemusi byt tak autem, ale spis nezvyka na korejskou spojku. Novou i30 v 1.6 jsem si ze znamosti pujcil a spojka je klasika, na co jsem zvyklej z ostatnich :hyu: . Niceho se neboj a jestli se Ti libi, kupuj.
A jak psal vlado, podle J.D. Power patri 30 a Hyundai vseobecne ke spicce spolehlivosti. Ale tyto statistiky u nas nejsou uznavane.
J.D.Power není statistikou o spolehlivosti, ale je to poměrně rozsáhlá anketa a spokojenosti majitelů s vozidlem a servisem. Spolehlivost (byť z několika důvodů zkresleně) hodnotí TUV (německá STK) a ADAC (vlastnící velkou asistenční službu). JDP je v podstatě o poměru očekávání/uspokojení. Hodnotit spolehlivost i30 je VELMI předčasné. Kolik jich tu jezdí s naběhanými 150-200 tkm...
U spojky to nebude zvykem (třeba já jsem prošel od Toyoty, přes Nissana, Forda, Rencka až po mraky Škodovek a posledních 15 let nepamatuji, že bych měl se spojkou takové problémy), ale jak psal (zřejmě) do výroby zasvěcený kalašnikov - došlo k nahrazení spojek Sachs u evropské části koncernu Hyu/Kia levnějšími korejskými. Každopádně pro posouzení doporučuji si zkusit v kopci zaparkovat do malé mezery mezi auty. U mé i30 je to zážitek z vůně...
Každopádně je tu záruka (ano, já vím, nekreje vše a suďte se s automobilkou) a lze doufat, že všechny zmiňované problémy ve skutčnosti nesignalizují nic špatného.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

laufas: nene, na vyblnuti to neni, to je fakt. Neda (nebo to neumim) se s tim blbnout ani na snehu a od toho automat ani neni. Nicmene jsem vzdycky nadsenej, kdyz si vezmu Sonatu, je to klidek, relax, jen nesmis koukat na spotrebu. Automat jsem nam vybral zamerne, tat se mi nezda uz tak bystrej jako driv a tak se za volantem automatu muze plne venovat rizeni. Dneska uz by nemenil a urcite se nnudi, naopak, kdyz mas chut, soupnes pakou do prava a tam je sekvence (tedy manualni razeni bez pouziti spojky-ta je prirozene stale automaticka) a frkas tam od jednicky do ctyrky. Kdsi jsem neke cetl, ze se s manualem neda tak rychle radit jako s automatem, ale pokud pouzijes sekvenci, razeni mi prijde pomerne zdlouhave.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

staflik: jj, o tom JDP jsem to napsal spatne, ale vesmes vysledek pro H vychazi stejny. neni to tak dlouho - clanek tu nekde je - co vyhlasili Sonatu jako nejspolehlivejsi vozidlo v kategorii, ac se v tu dobu vyrabela 2 nebo 3 roky. At uz je to s touto spolecnosti jakkoliv, vysledky urcite potesi....
...da se v ramcu zaruky "zaridit" aby byla namontovana spojka predchoziho typu nebo si myslis, ze Ti tam zase prdnou tu samou?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše:laufas: nene, na vyblnuti to neni, to je fakt. Neda (nebo to neumim) se s tim blbnout ani na snehu a od toho automat ani neni. Nicmene jsem vzdycky nadsenej, kdyz si vezmu Sonatu, je to klidek, relax, jen nesmis koukat na spotrebu. Automat jsem nam vybral zamerne, tat se mi nezda uz tak bystrej jako driv a tak se za volantem automatu muze plne venovat rizeni. Dneska uz by nemenil a urcite se nnudi, naopak, kdyz mas chut, soupnes pakou do prava a tam je sekvence (tedy manualni razeni bez pouziti spojky-ta je prirozene stale automaticka) a frkas tam od jednicky do ctyrky. Kdsi jsem neke cetl, ze se s manualem neda tak rychle radit jako s automatem, ale pokud pouzijes sekvenci, razeni mi prijde pomerne zdlouhave.
Sekvence ale u i30 prave neni,ne?
edit: Staflik: Nemusi se ani prakovat nekde, staci proste vic plynu a pomalejc poustet spojku - hotovo
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od Hardcam »

laufas: no, tenhle system, kdy mas pod D stupne 1,2,3 neznam, ale tvari se to jako sekvence.

Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: POPROSÍM VAŠE REAKCIE

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:staflik: jj, o tom JDP jsem to napsal spatne, ale vesmes vysledek pro H vychazi stejny. neni to tak dlouho - clanek tu nekde je - co vyhlasili Sonatu jako nejspolehlivejsi vozidlo v kategorii, ac se v tu dobu vyrabela 2 nebo 3 roky. At uz je to s touto spolecnosti jakkoliv, vysledky urcite potesi....
...da se v ramcu zaruky "zaridit" aby byla namontovana spojka predchoziho typu nebo si myslis, ze Ti tam zase prdnou tu samou?
Jasný. K tomu bych ještě doplnil, že třeba Getz si v celkem náročném německém dlouhodobém testu (a nepodezírám Němce ze stranění korejcům) vedl velice srdnatě. Ostatně nastudovaný dojem vcelku solidní spolehlivosti spolu se zárukami byl pro mě jeden z argumentů koupě. Pravda, sice po důkladném seznámení se s realitou můj dojem utrpěl drobné šrámy, ale celkem doufám, že zůstane jen u drobných šrámů a nepůjde to až na kov :-k
K reklamaci spojky nemám důvod - funguje víceméně normálně, jenom pekelně smrdí a mám velké obavy o její životnost (spolu s tím, co psal kalašnikov o jejich vůlích :( ). Předpokládám, že spojku by logicky veměnili za tu samou, co v novém autě-korejském. Možná kdyby se časem ukázalo, že tyto stojí za starou belu (třeba ne, třeba jenom smrdí), tak by se H/K vrátil k Sachsu. Nevím.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“