Rozmery pneu a co na to policie

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Rozmery pneu a co na to policie

Příspěvek od dzakobo »

Ahoj chci se zeptat jak je to s rozmerami pneu. Vim ze min. na naprave musi byt stejne pneu a rozmer (to i dava rozum), ale jak je to s druhou napravou?Muzou tam byt pneu jineho vyrobce prip. i jine rozmery. Ted mam v predu B Brillantis 185/65 r14 a resim, jestli bych mohl dat na 1 napravu trebas 185/60 r14, prip. co by na to rekli polisi,kdyby me staveli a koukali mi na pneu?Nerad bych resil nejaky problemy,ze bych koupil spatny pneu a pak to nedej boze musel menit....Diky moc za rady.
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Rozmery pneu a co na to policie

Příspěvek od amaize »

dzakobo píše:Ahoj chci se zeptat jak je to s rozmerami pneu. Vim ze min. na naprave musi byt stejne pneu a rozmer (to i dava rozum), ale jak je to s druhou napravou?Muzou tam byt pneu jineho vyrobce prip. i jine rozmery. Ted mam v predu B Brillantis 185/65 r14 a resim, jestli bych mohl dat na 1 napravu trebas 185/60 r14, prip. co by na to rekli polisi,kdyby me staveli a koukali mi na pneu?Nerad bych resil nejaky problemy,ze bych koupil spatny pneu a pak to nedej boze musel menit....Diky moc za rady.
Ahoj , zkus tady tuto stránku http://pneuvulkan.cz/pneu-servis/pneuradce/ , myslím že tam najdeš víc cituji z nich :
"Na vozidle můžete mít pneumatiky od 2 různých výrobců, například na přední nápravě pneumatiky Michelin a na zadní Nokian, co je však nutné dodržet, je stejný rozměr který je určen pro Váš vůz. Na jedné nápravě musí být pneumatiky stejného výrobce, rozměru a dezénu! Kompletní popis co se smí a nesmí je uveden v zákoně č. 102/95 Sb., § 37."
takže přečíst zákon :lol: :wink:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
1989Dj.Fox
**
Příspěvky: 111
Registrován: 29 úno 2008, 15:12

Re: Rozmery pneu a co na to policie

Příspěvek od 1989Dj.Fox »

Asi takto ti poviem na jednej náprave musíš mat pneumatiky jedného vírobcu ale s tým istým profilom a na druhej to platí to tiež možeš mat ale na prednej náprave ineho a na zadnej náprave zase ine....musia sa ale zhodovat rozmeri ktoré ti musia sediet navzájom a nesmú bit iné ako sú uvedené v techničáku...ja to tak mám...ak chceš mat pneumatiky večšie je treba ich dať zapísať u policajtou do techničáku a to chce bud potvrdenie výrobcu a tom že tam ten daný rozmer ktorý tam chceš može ist alebo dat uplatok...to moc nedoporučujem
1989Dj.Fox Moje prvni afticko Coupatko 1996 2.0 102kW
Brat-69tomino pouziva moj nick: Accent 1996 1.5
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“