Signalizacia ABS a TCS samočinne zapnutie -odstranené.

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
stesarovic
*
Příspěvky: 29
Registrován: 21 zář 2008, 10:38

Signalizacia ABS a TCS samočinne zapnutie -odstranené.

Příspěvek od stesarovic »

Už som na to prišiel počas jazdy sa mi samočinne rozsvietia kontrolky na pristrojovej doske signalizacia poruchy ABS a TCS. Jazdim pravidelne skoro každy den po jednej trase a zistil som že sa mi samočinne rozsvietia stale v tom istom useku v jednom bode na dialnici v rozmedzí cca asi 200 m je to na urovni priemyselneho parku zda sa mi že to je spôsobene nejakym silnym magnetíckym polom alebo žiarením na ktore to zareaguje nema s týmto niekdo už taku skusenosť alebo podobny problem?Môžem jazdiť aj predtym cely den a ak prejdem tymto usekom len tam sa mi to zapne.
Zistil som že sa mi to samočinne zapne aj v okoli vysielača jedneho mobilneho operatora ale musim zistiť ktorej spoločnosti to patrí.
Mobil ide normalne nepozorujem žiadne zmeny mam automaticku prevodovku.
Bol som pred 3 tyždnami v Polsku najel som asi 800 km nikde inde mi to nezačalo svietit len v Bratislave na pristavnom moste je taky jeden usek tam sa mi to rozsvietilo a toto je druhy bod miesto kde sa mi to pravidelne opakuje.Je to určite niečo v tomto pozorujem to už id minuleho roka od novembra pravidelne to sledujem bol som už 3 x v servise na diagnostike a nemôžeme na to prisľ.Cesta je bez problemov a jam su to 2 useky na dialničnom povrchu.
Počasie nema na to níč spoločne robí to stale za rôzneho počasia a každy deň.
Podarilo sa nam prisť na tuto zavadu a odsatrniť,chvala po pol roku.
Naposledy upravil(a) stesarovic dne 15 črc 2009, 22:12, celkem upraveno 5 x.
Reklama
 

DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Signalizacia ABS a TCS samočinne zapnutie a rozsvietenie

Příspěvek od DusMi »

A nebude to len povrchom cesty na tom mieste (prach, smyklavo)?
Auto je v zasade celkom slusne odtienene celokovovou karoseriou - to sa mi moc nezda, ze by to bolo nejakym rusenim...
Adam.Ota
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2010, 22:39

Re: Signalizacia ABS a TCS samočinne zapnutie -odstranené.

Příspěvek od Adam.Ota »

Chtěl bych se zeptat čím byla závada způsobena,momentálně se potýkám s naprosto stejným problémem, po zhasnutí a opětovném nastartování se vše vrátí do normálu. Děkuji Ota
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizacia ABS a TCS samočinne zapnutie -odstranené.

Příspěvek od bacil »

mám stejný problém.mě se to rozsvítí někdy v okolí letiště nebo na přechodu pro chodce,kde je nové osvětlení,ale co má na to vliv nevím,není to pokaždé :roll:
stesarovic
*
Příspěvky: 29
Registrován: 21 zář 2008, 10:38

Re: Signalizacia ABS a TCS samočinne zapnutie -odstranené.

Příspěvek od stesarovic »

Je to prasknuty kruzok ABS systemu ozubeny na pravom prednom kole poloosi je tam nejaka mikrotrhlinka ktora sa pri zmene teploty roztaznosti materialu zvacsuje alebo zmensuje co reaguje na ten snimac cidlo abs a po nejakom case napocita tuto poruchu.Treba dat dole prave predne koleso alebo v servise dat na zdvihak a pri velmi dobrom svetle sa to da zistit kruzok sa nesmie na tej poloosi pohnut alebo potocit on tam je nalisovany.Tuto opravu mi robili vautorizovanom servise ale ani oni nevedeli o tomto probleme,tento problem som asi pol roka zistovala riesil priamo s vyrobcom Hyundai.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“