Spojka hučí - Lantra II

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Zdenek2106 »

Průser najednou začala spojka při sešlápnutí pedálu vrrzavě hučet a v pedálu to vibruje. Asi se zadírá ložisko. Zřejmě budu zralý na kompletní přespojkování(lamela, přítlačák, ložisko) . Kolik to tak stojí (v servise) ? ? Jo a vítány jsou tipy na servisy v okolí Ovy, moc jich tu neznám.... Díky
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od mirpie »

člen romanko ted na coupe 2.0 tuším dělal komplet spojku. V přepočtu cena za sadu Valeo něco přes 3tis, kolik dával za práci nevim....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Zdenek2106 »

jen doufám že se mi nesype převodovka.... dělá to jen když sešlápnu spojku, tak snad ne... :oops:
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od mirpie »

to je spojkové ložisko
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Zdenek2106 »

Mno takže v servisech mají na dva týdny plno, ceny vychází na 6 tis + práce... tudíž si ještě jednou pořádně vyzkouším kdy to hučí a vibruje a kdy ne (ráno jsem jel okolo několika bagrů a sbíječek a byl dost kravál) a zkusím napsat do Auto PB - měli by tam mít spojkovou sadu za cca 3200,- (píšou na netu). Pokud by se v okolí Ostravy našla nějaká dobrá duše která by mi pak s výměnou pomohla, nebo má li někdo kontakt na nějakého mechanika, byl bych moc rád. Samozřejmě že práce nebude zadáča. Děkuji předem
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od black_sheep »

jo klasika, ty spojkovy loziska.. :lol: ja daval original a vyslo to asi na osmicku? uz nevim presne - musel bych se podivat..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Zdenek2106 »

JJ tyhle sumy mi v aut. servise říkali taky.... mno v pátek se mi na to podívá jeden borec. . . můžu s tím zatím jezdit ? vím že je to blbá otázka, takhle přes net, spíš mě zajímá co se může stát když tím autem najezdím ještě řekněme 200 km ? Jestli třeba neriskuju nějaké následky....
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Romanko999 »

Toto isté aj mne robili zašlapol som spojku a hučalo mi ložiško..občas nehučalo a občas hučalo..bolo to take striedave. Tak som sa rozhodol vymeniť komplet spojku dám kontakt na chlapa ktory mi zohnal komplet sadu za 110 euro.
http://www.autobazar.eu/sk/spojka-hyund ... 37202.html

Vymena ma vyšla 100 euro...

Ale stoji to za to..auto mi jazdi neporovnatelne lepšie:) vela štastia
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Zdenek2106 »

mno, tak jsem si zaplatil 1000,- cestou domů za jízdu 63 km v obci ( přesněji-dali mi složenku) a jal se zkoumat - ložisko spojky se točí pořád, akorát při sešlápnutí spojky se ozývá hodně, jinak se ozývá pořád ale méně. Volný chod na pedálu je asi 5 mm, ale pracovní válec spojky je cca 5 mm od krajní polohy (při nesešlápnutém pedálu) a když na něj zatlačím rukou tak se o těch pár mm zasune a ložisko utichne - čili imho je uplně sjetá lamela a mezi ložiskem a přítlačákem už není vůle - ložisko se tedy točí stále, je tak ?
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Limitz »

Zdenek2106 píše:Mno takže v servisech mají na dva týdny plno, ceny vychází na 6 tis + práce... tudíž si ještě jednou pořádně vyzkouším kdy to hučí a vibruje a kdy ne (ráno jsem jel okolo několika bagrů a sbíječek a byl dost kravál) a zkusím napsat do Auto PB - měli by tam mít spojkovou sadu za cca 3200,- (píšou na netu). Pokud by se v okolí Ostravy našla nějaká dobrá duše která by mi pak s výměnou pomohla, nebo má li někdo kontakt na nějakého mechanika, byl bych moc rád. Samozřejmě že práce nebude zadáča. Děkuji předem
od autoPB mám spojku za těch 3200 a za práci sem dal 3000
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Hardcam »

S vypinacim loziskem v haji se da nejakou dobu jezdit. Ja ho mam v haji asi rok, mozna min a zatim v poho. Jen na neutral to obcas rachta...:D na Lantre jsem ho mel v haji taky, jenze blbci na to neprisly a vymenili jen spojku, pa jsem to uz nechal byt.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Accentdevil »

A je to tezky si vymenit tu kompletni spojku sam? protoze ja prosil kamarada jestli se da jen tak vyndat spojka a on rekl ze by mi i vymontoval :-k a nekde i na netu myslim Toyota klub tam to nekde je jak se to dela a prej v poho ja nevim tak se ptam jestli by to nekdo nezvladl sam :)
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Zdenek2106 »

já vím že už jsem asi otravný ale můžete mi dát nějaké reference na auto pb ? našel jsem si tu fotku spojky LUK v jednom vlákně kde se probírají nízké ceny od auto pb, jestli nejde o použité n.d. když je to tak levné atp. a je tam i fotka spojky jak dorazila z obchodu. . . . Opravář mě totiž trochu hlodá aby to prý nebyla náhodou čínská výroba, nebo čínské n.d. hozené do "originálních " krabic a aby to tam taky pasovalo ale prý když chci a bude to tam sedět tak to tam nahodí....- psal jsem do auto pb, dal jsem jim všechny údaje vč. VIN a odpověď zní že jejich spojka za 3150,-, co je na Lantru 1.8 - 2.0 se hodí do mého auta, takže snad problémy nehrozí... Limitzi, jak dlouho už tu jejich spojku máš, bylo a je vše OK ? Díky
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od black_sheep »

autoPB je super. objednavaj original dily z koree za naprosto zlomkovy ceny. vzdy zabaleny v original pytlickach hyundai :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Zdenek2106
*
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2009, 21:57
Bydliště: Orlová

Re: Spojka hučí - Lantra II

Příspěvek od Zdenek2106 »

ok, takže jim mám věřit že je to originál a že vědí co prodávají ( že to tam bude pasovati ) 8)
Lantra J2 - 1.8
Getz 1.3
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“