Lantra, dilema s předními tlumiči

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomstall
Příspěvky: 8
Registrován: 29 čer 2009, 13:33

Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od tomstall »

Zdravím vespolek, jsem majitel Hyundai Lantra 1.6 rok výroby 1997. Už má holčina najeto 192tis km a po poslední servisní prohlídce se přede mnou vyskytlo velké dilema. Bylo mi sděleno že odešly oba přední tlumiče a že oprava vyjde na cca. 15tis kč. Jsem na vážkách zda tu částku investovat nebo ne, k Lantře mám osobní vztah:) je to moje první auto.. Ale jaká je pravděpodobnost že se za pár tis. km vysere něco dalšího??

Hlavní část dotazu je ale tato: V servisu mi řekli, že když seženu někde mimo ofiko dodavatele tlumiče, vyjde mě to logicky levněji. Jako laik se obracím sem, zda někdo neví kde oba přední tlumiče sehnat. Jde mi hlavně o to, aby to bylo košer..

Ještě jedna otázka, bylo mi sděleno že oba tlumiče jsou lehce nalomené, jde mi o to, je bezpečné s tím jezdit?

Díky za každý názor
Reklama
 

shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od shotik »

ty woe tlumice sezenes za dvojku novy :) + ulozeni za litr a ses na 6000 za komplet:) kdyz si to vymenis sam teda)
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od zdenek76 »

Můžu ti dodat komplet nové přední tlumiče Monroe za 4.800,- (cena za oba). Případně nové Nipparts za cca 3.600,- (cena za oba).
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od ryba »

strasny ceny, fuj. Jak pisi predesli psavci, u garaznika do 6000
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
tomstall
Příspěvky: 8
Registrován: 29 čer 2009, 13:33

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od tomstall »

Já jsem bohužel absolutní laik, v konkrétních druzích tlumičů se vůbec nevyznám:( Jaké doporučujete? Je pravda že tuhle částku si za to řekli v autorizovaném servisu.. Neměli byste třeba konkrétní kontakt na garáž kde by mi to udělali? Jsem z Prahy
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od zdenek76 »

tak pokud bys to vzal dnes do 18.00 hodin, tak Monroe přední komplet můžu dodat za 3.100,-
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
tomstall
Příspěvky: 8
Registrován: 29 čer 2009, 13:33

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od tomstall »

zdenek76 píše:tak pokud bys to vzal dnes do 18.00 hodin, tak Monroe přední komplet můžu dodat za 3.100,-
Mohl bys mi kdyžtak jako laikovi vysvětlit, jaký je rozdíl oproti originálním tlumičům? Moc tomu nerozumím, jak v tom může být takový cenový rozdíl..
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od zdenek76 »

On ani originál není tak drahý, jak ti říkají, to si jen chtějí řádně namastit kapsu. Za originál můžeš považovat Nipparts a na Monroe se můžeš taky absolutně spolehnout, v kvalitě jsou obě tyto značky bez problémů. Dávej si pozor snad jen na značky jako Alko, Starline, apod., tam je docela riziko, že ti tlumič vyteče nebo nebude mít takovou životnost.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
tomstall
Příspěvky: 8
Registrován: 29 čer 2009, 13:33

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od tomstall »

zdenek76 píše:On ani originál není tak drahý, jak ti říkají, to si jen chtějí řádně namastit kapsu. Za originál můžeš považovat Nipparts a na Monroe se můžeš taky absolutně spolehnout, v kvalitě jsou obě tyto značky bez problémů. Dávej si pozor snad jen na značky jako Alko, Starline, apod., tam je docela riziko, že ti tlumič vyteče nebo nebude mít takovou životnost.
No já bych od tebe tedy nejspíš ty Monroe tedy vzal.. Je to vše co pro výměnu potřebuji? A nějaký ten kontakt na solidní garáž kde mi to udělají by nebyl? (nejlépe Praha a okolí).
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od zdenek76 »

tomstall píše:
zdenek76 píše:On ani originál není tak drahý, jak ti říkají, to si jen chtějí řádně namastit kapsu. Za originál můžeš považovat Nipparts a na Monroe se můžeš taky absolutně spolehnout, v kvalitě jsou obě tyto značky bez problémů. Dávej si pozor snad jen na značky jako Alko, Starline, apod., tam je docela riziko, že ti tlumič vyteče nebo nebude mít takovou životnost.
No já bych od tebe tedy nejspíš ty Monroe tedy vzal.. Je to vše co pro výměnu potřebuji? A nějaký ten kontakt na solidní garáž kde mi to udělají by nebyl? (nejlépe Praha a okolí).
Pro samotnou výměnu tlumičů je to vše. Ještě tam můžeš mít opotřebované uložení tlumičů (takový ložisko), ale to víceméně poznáš až v momentě, kdy se ty vadné tlumiče shodí dolů. Jedině by to bylo už takhle okem viditelný, ale pokud ti v servise řekli, že máš nalomený jen tlumiče a o uložení nemluvili, tak bude uložení nejspíš OK.
Pokud máš tedy zájem, napiš mi do SZ adresu pro zaslání. Kdybys nenašel žádný servis na výměnu, mrkni třeba na servisy ze sítě Barum nebo Autokelly, tam si bez problémů dovezeš svůj díl a oni ti to prohodí.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od Limitz »

to horní uložení tlumiče se dá sehnat za 700kč/ks (origo hyundai) napiš na autopb@centrum.cz
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od Hardcam »

Jelikoz se pod cenu zdenka nedostanu, muzu Ti nabidnout vymenu od sikovnyho mechanika v Hyundai - v Praze, prace by se dala provest kdykoliv v sobotu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tomstall
Příspěvky: 8
Registrován: 29 čer 2009, 13:33

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od tomstall »

Hardcam píše:Jelikoz se pod cenu zdenka nedostanu, muzu Ti nabidnout vymenu od sikovnyho mechanika v Hyundai - v Praze, prace by se dala provest kdykoliv v sobotu.
to by vůbec nebylo špatný. tlumiče už jsou na cestě, výměnu bych uvítal:)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od Hardcam »

Poslu Ti SZ.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
hafo76
Příspěvky: 1
Registrován: 23 čer 2011, 13:51
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra, dilema s předními tlumiči

Příspěvek od hafo76 »

Zdravím, tento postup laika, který se přijde zeptat do servisu "kolik mě to bude stát?" je nejhorší. Servisáci okamžitě vycítí kšeft. Zjisti si, kde je nejbližší prodejce Auto Kelly nebo i jiný obchod s nápisem "Náhradní díly na zahraniční vozy" přijidi tam, řekni rok auta, motor a prodají ti tlumiče oba za 5 tisíc. Např. v Auto Kelly je jeden za 2181 Kč. Pak s těma tlumičema navštiv nějakou malou autodílnu, řekni co potřebuješ udělat a ať ti sdělí na rovinu orientační cenu. Pokud nemáš auto shnilé, tak je to práce na 2 hoďky a pokud jsou slušní ,tak po tobě budou chtít 1000 až 2000 za práci. Pokud se budou vykrucovat a dělat z toho drama a tvářit se tajemně, sbal se a běž jinam. Myslím, že servisů a autodílen je všude dost na to, aby člověk chodil tam, kde ho oškubou.
PS: "Nalomený" tlumič jsem ještě neviděl, aspoň bři běžném ježdění, tak nevím, co se ti tam snažili namluvit... :shock:
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“