Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

lukasfox
*
Příspěvky: 10
Registrován: 24 čer 2009, 15:53

Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od lukasfox »

Zdravím všechny coupáčkáře.)

Mám na vás dotaz, hodně se mi líbí na HC tzv. "lambo doors" ,nejsem zase vyznavač nějakého přehnaného tuningu, ale tohle mi přijde na to auto dost cool:)) Tak se chci zeptat zdali snimi máte někdo zkušenosti a případně i s montáží? Na co si dát pozor atd. Jeden známý mi říkal že když máte tyto dvěře drhnete tema malýma repráčkama u dveří o rám, je to pravda? Koukal sem že z ciziny jdou objednat už asi za 1050 USD viz. http://www.kdmstuff.com/shop/step1.php?number=372

A co se týče registrace techto dvěří u nás, je to bez problémů? Má stím někdo zkušenosti? Díky za každou informaci :tus: 8)
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od zdenek76 »

oficiálně to u nás nemáš šanci přihlásit, takže s tím legálně neprojdeš STK a budeš mít problémy při silniční kontrole (pokud otevřeš dveře). Jinak ti můžu říct, že na běžné ježdění je to absolutně nepraktický, špatně se do toho nasedá a vysedá.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od Josef »

Myslíš něco takovéto
A vidíš na značkách to je :P
Přílohy
lambo.jpg
lambo.jpg (139.4 KiB) Zobrazeno 2213 x
lukasfox
*
Příspěvky: 10
Registrován: 24 čer 2009, 15:53

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od lukasfox »

http://www.nuclear-racing.cz/LAMBO-DOORS/

Jak říká kolega nademnou, s STK by problém být neměl, co sem tedka koukal sou homologované na celou EU. Jen tedy je pravda že sem do toho nikdy nelezl,takže co se týče praktičnosti nevím jak na tom ty dveře sou...
Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od Russell »

neviem ako tie lambo klby co chces ty, ale ja viem ze su lambo klby ktore sa daju otvorit aj normalne a ked zatlacis tak sa otvoria aj dohora. Tusim maju daky prepinaci mechanizmus ze bud idu hore ako lambo alebo sa otvaraju ako normalne dvere. :tus:
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od zdenek76 »

homologace TUV u nás nemá žádný význam, u nás potřebuješ pro legální zapsání do TP český atest 8SD. Jedině bys provedl montáž na německém autě, v Německu by ti to na základě TUV zapsali a pak bys to u nás přihlásil. To, že jsem také v EU bohužel neznamená, že u nás automaticky platí homologace výrobků z jiných členských států. Zajdi si na úřad a STK a oni ti vysvětlí, co potřebuješ pro zápis.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od Rasty »

V ČR je atest 8SD na základě kterého lze zapsat příslušenství do TP. Pokud chceš legální, dají se sehnat za 25000 v americe. K těmto dveřním lambo doors pantům je vydaná evropská homologace a list TIF, který udává schválení do provozu na území EU. Na základě tohoto listu ti to to TP beztak nezapíší, ale nic se neděje. Teto TIF list musíš vozit sebou v autě. Při silniční kontrole jej předložíš a nic ti udělat nemohou. Jedinej zádrhel kterej může nastat je že některé hlídky po mě chtěly český překlad těchto certifikátů. Pro jistotu si je můžeš nechat přeložit, ale musí to bejt certifikovaný překladatel který ti na to dá razítko a podpis. Takže buď 8SD což nemaj nebo TUV homologaci na TIF certifikaci včetně českého překladu. To samé platí pro bodykity z kompozitu, křídla a další doplňky.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
KUPIS
**
Příspěvky: 440
Registrován: 01 bře 2009, 09:33
Bydliště: Hustopeče u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od KUPIS »

Přesně tak jak říká Russell.Kamoš to má na hondě a na STK to nikdo nepozna.Dají se otevřít do dvoj směru.normálně do boku a taky nahoru...
Dal za ně 14000kč+montáž.Jinak se tom řká L.S.D.system. Tu jsou odkazi za 10000kč!http://www.highperformanceparts.cz/lsd- ... ni-ml.4049
http://www.tuningcardesign.cz/lambo-doo ... -1367.html
foto706_01.jpg
foto706_01.jpg (34.15 KiB) Zobrazeno 2103 x
Obrázek
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od Rasty »

Kupis: problém u těch univerzálu je montáž. Na mnoha autech se to nyvyhne řezání do sloupků. Jinak se dají otvírat 25° - 35° do boku a 75° - 90° nahoru. Pokud ti to nedá na orig uchycení a musíš vrtat nové uchyty na sloupku jinde, je to na pí..u pač v těch místech není plech vyztuženej a buď se na to vykašleš a nevíš kdy to prdne nebo rozřežeš sloupky a vystužíš to. Na některá auta to jde lehce ale na jiných je to peklo na týden.

Tyhle panty co si uvedl jsou nahovno na coupe pač kompletní dveře vážej cca 60kg a tento systém je uchycen pouze za horní pant. Firma Bestway prodává sadu LDK1 systém který je uchycen přez oba panty
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
lukasfox
*
Příspěvky: 10
Registrován: 24 čer 2009, 15:53

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od lukasfox »

Rasty: díky moc za info, také sem si říkal že to tu nějak musí jít, pač sem to už u pár aut v provozu viděl... a ty to na svém autě máš? nebo snimu máš nejaké větší zkušenosti? Máš někaké odkazy, kde by se dali z toho USA objednat? A ten odkaz co sem tu uváděl uplně nahoře, nejsou to ty dveře o kterých si mluvil?
Uživatelský avatar
KUPIS
**
Příspěvky: 440
Registrován: 01 bře 2009, 09:33
Bydliště: Hustopeče u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od KUPIS »

Jasně draku já to tam nechci ale šlo jen o názor.ale těším se na tvoje cupeso :P :P
2003-Hyundai-Tuscani-5791.jpg
2003-Hyundai-Tuscani-5791.jpg (145.13 KiB) Zobrazeno 2083 x
ddr.jpg
ddr.jpg (58.25 KiB) Zobrazeno 2082 x
Obrázek
lukasfox
*
Příspěvky: 10
Registrován: 24 čer 2009, 15:53

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od lukasfox »

Kupis: to modný coupé dole je tvé? Přemýšlím taky o tom předním narazníku a bokách, na kolik to to vyšlo tenhle typ? Vypadá to pěkně :tus:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od Rasty »

lukasfox: já mám ten systém objednaný ale skušenosti s atestama mám veliký jelikož jew každodenně používám. Svoje plasty mám také s atestama a tak vím co je potřeba a hlavně po čem jdou. Já objednal LSD za cca 25tis. a ještě nevím co bude stát clo a daň
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
KUPIS
**
Příspěvky: 440
Registrován: 01 bře 2009, 09:33
Bydliště: Hustopeče u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od KUPIS »

taky lambo+uchycení
lamb1.jpg
lamb1.jpg (48.27 KiB) Zobrazeno 1961 x
lamb2.jpg
lamb2.jpg (172.88 KiB) Zobrazeno 1964 x
lambo.jpg
lambo.jpg (8.73 KiB) Zobrazeno 1958 x
Obrázek
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambo doors na Hyundai coupe 03: máte zkušenosti?

Příspěvek od DEDe »

Rasty píše:lukasfox: já mám ten systém objednaný ale skušenosti s atestama mám veliký jelikož jew každodenně používám. Svoje plasty mám také s atestama a tak vím co je potřeba a hlavně po čem jdou. Já objednal LSD za cca 25tis. a ještě nevím co bude stát clo a daň
koukam ze mas objednany snad uplne vsechno uz se tesim na moravu doufam ze to uz nedojedes s hondou :D to mas objednany veci tak za 100 tacu uz ne? 25 lambo lak a podsviceni a to kdo vi co budes delat s hudbou jak te znam :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“