Problém se startováním

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Problém se startováním

Příspěvek od namor23 »

Ahoj všichni,
potřeboval bych prosím poradit.
Mám Lantru 1.6 rv 1992 mám jí asi 5 měsíců a asi tak před měsícem začalo blbnout startování. Když je to studený, tak to startuje jako fík. Ale jak se to ohřeje tak je konec. Motor točí ale nechytne. Auto jsem dal do značkového servisu Hyundai na diagnostiku, ale vše bylo v pořádku. Většinou pomůže když vyndám klíček ze zapalování a počkám tak 5-10 ale i 30 min. pak to většinou chytne, i když někdy s problémama. Imobilizér nemám. Už jsem zoufalej. Poraďte někdo. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

divim se ze na to neprisli s diagnostikou. Jde s nejvyssi pravdepodobnosti o cidlo chl. kapaliny. Tutove to souvisi s vodou.

Je tu jeste moznost Lambda regulace...ale to by to jelo trhane a zralo...jak to jezdi?
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Příspěvek od namor23 »

Auto je celkem živý, žádný škubání nebo tak něco jsem zatím nepozoroval. Nevím si s tím vůbec rady. Už mám strach s tím vůbec někam jezdit.
Ještě mi zkoušeli v jinym servisu odpojit teplotní čidlo, že by to mělo pomoct,
ale je to stejný. Jsem autoamatér, nemohlo by to dělat něco s benzínem? Pumpa? Nebo tak něco?
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

pomoc

Příspěvek od zaludnikrs »

kamaradovi se to stavalo na kadetovi,byla to vcelku sranda kdyz jsme jeli po meste,neumel moc ridit a kdyz mu to na krizovatce zdechlo tak jsme museli 15minut cekat nez auto zchladlo a pak to naskocilo,zjistim cim to bylo a dam vedet.urcite to bude to samo ;)
Jiřa
Jiřa
namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Příspěvek od namor23 »

Díky všem za každou radu.
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

uz te to resim ale musis pockat ;) vim ze to bylo nejaky cidlo ale nevim jaky :( ;)
Jiřa
Jiřa
namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Příspěvek od namor23 »

Jasně, počkám. Zatím díky
Jiří Kopecký
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2005, 19:45
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Možná je to nesmysl, ale když jsem míval Š 120, stávalo se mi to samé. Pomohlo utažení uzemňovacího spoje mezi motorem a karoserií. Taková blbost a bylo po problému. Až se mi tomu nechtělo věřit.
Accent 1,3 5 dv. 1995
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

i to je mozny
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Příspěvek od namor23 »

Vážně to může dělat i kostra? Jsem fakt laik tak sory za blbý otázky.
Jiří Kopecký
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2005, 19:45
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jiří Kopecký »

Ta Škodovka když byla studená startovala naprosto v pohodě, dojel jsem do práce - 3 km, vypnul motor .... a nenastartoval. Musel jsem počkat, až vychladne, a pak zase naskočila. Zkoušel jsem nové kabely, svíčky, rozdělovač atd............ Až mi soused poradil ať si utáhnu kostru. Já tomu nevěřil : taková pitomost, až jsem jí asi po týdnu utáhl ( šroub nebyl úplně povolený, ale asi to stačilo, aby mi dělal problémy), a v tom okamžiku škůdka startovala jako zamlada. Zkus to, třeba to pomůže a ještě ušetříš za servis.
Accent 1,3 5 dv. 1995
namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Příspěvek od namor23 »

Díky za radu. Zkusím a dám vědět. Kéž by to bylo ono. Zatím díky
namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Příspěvek od namor23 »

Tak jsem byl v autě. Kostra vypadá že je dobrá. Nechal jsem motor asi tak 20 min. běžet a pak jsem ho vypnul. Zkoušel jsem tak 10x nastartovat a vypadalo to že, ( je to můj názor) tam asi nejde benzín. Start je takovej dusivej a musim párkrát sešlápnout plyn jinak bych to nenahodil. Tak nevím.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

namor23 píše:Tak jsem byl v autě. Kostra vypadá že je dobrá. Nechal jsem motor asi tak 20 min. běžet a pak jsem ho vypnul. Zkoušel jsem tak 10x nastartovat a vypadalo to že, ( je to můj názor) tam asi nejde benzín. Start je takovej dusivej a musim párkrát sešlápnout plyn jinak bych to nenahodil. Tak nevím.
Zkus omrknout relé na benzínovou pumpu!! :wink:
Musíš slyšet po zapnutí zapalování běžet benz pumpu,pokud ne!!Tak se podívat co se děje!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
namor23
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 bře 2006, 20:43

Příspěvek od namor23 »

Něco o pumpě už mi někdo říkal, ale nepřikládal jsem tomu moc pozornosti.
Ale jestli se nepletu, tak při zapnutí zapalování neslyším že by se zapnula pumpa. Můžeš mi prosím říct kde je to relé? Díky
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“