vibracie a hucanie pri brzdeni

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
radim555
Příspěvky: 7
Registrován: 29 črc 2009, 18:42

vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od radim555 »

Asi 2 mesiace mam problem so silnym hucanim a silnym trasenim volantu pri brdzeni. pri 110-120km/h sa bojim normalne silnejsie zatlacit brzdu , aby som neodlepil dosticky alebo nieco ine nedomrdal...mal som to na starych zjazdenych kotucoch a po vymene novych kotucov ( neoriginalne nejake anglcke ) oblozenia ( originalne H.) aj zadnych kotucov a origo oblozenie to islo asi 30 km pekne hladko. Skusali sme to po vymene pekne zostra pri 110km/h ci to bude vibrovat a v poho. No po 30 km zase. Loziska nehucia, capy vraj su v poriadku. Na jar este na starych kotucoch mi to robilo slabulinko a po jarnej vymene to islo tiez chvilku pekne a potom zase zacalo jemne vibrovat. A teraz je to katastrofa. 2 tyzdnove nove kotuce a vibruje ako pred ich vymenou. Tak som zasiel do servisu na identifikaciu. Capy a silentbloky su vraj OK. náboje vraj maju nejaku odchylku ( 0,3-0,4 mm) ale, norma odchylky je do 0,5mm-vraj by mali byt dobre a kotuce su vraj prehriate ( fialove sfarbenie od rebrovania chladenia kotucov a su vraj zvlnene.Tak uz neviem. Zreklamujem kotuce , priplatim si za nejake lepsie , vymenim a neviem co mozem ocakavat???Druhy krat neviem, ci mi este vymenia nejake kotuce... To mam asi vymenit vsetko ???Cap riadenia, naboje s loziskami ( pekna palka ) aj kotuce??, PORADTE!!!! Loziska na zadne kolesa som kupoval v madarsku ( u nas isli medzirocne hore z 4200 Sk na 7000 Sk za naboj s loziskom ( komplet ) . V madarsku ma vysiel naboj na 2600 Sk. Nechce sa mi zase davat 500€ do napravy...
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od alarm »

Toto mi robil Accent, a dôvod bol, že mi odtrhlo platničku v kopcoch na Makarskej.Pri brzení sa kovová doštička na ktorej bolo nalepené obloženie priamo oprela o kotúč.Plne naložené auto, servis v nedohladne.Zničil som kotúč. Vo fyzikálnej rovine povedené zlý výber dvoch trecích materiálov.To ma vedie z záveru, že kotúče, ktoré máš nie sú vhodným partnerom pre :hyu: platničky.Ako to vyskúšať?
Zober starú platničku.Odbrús celý zbytok doštičky až po ocelovú platničku.Najdi opotrebovanú platničku z auta inej značky,privar na starú :hyu: platničku.Vyskúšaj.Nič to nestojí.Ak to prestane ,treba :cry: iné kotúče.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
radim555
Příspěvky: 7
Registrován: 29 črc 2009, 18:42

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od radim555 »

Beriem. Hucalo a vibrovalo mi to na starych kotucoch, este povodnych. Oblozenie bolo tiez povodne. Volant vibruje az do 2 cm. Na takychto "novych" brzdach som presiel za dva tyzdne KE-Mnichov-KE-makarska-KE 4500km. no v noci na dialnici netrebalo velmi brzdit. Nemohlo to byt tym, ze po vymene sme to trosku viac potrapili, ked este oblozenie poriadne nesadlo na kotuc , ale tlacilo sa na ne poriadne az sa prehriali a zvlnili???
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od alarm »

Myslím, že nie.
Problém je asi v tom, že "náhrada" sa dá vyrobiť v rovnakých rozmeroch, ale nie v rovnakom chemickom zložení.Kotúče sú odliatky, ktoré obsahujú mickolegúry na dosiahnutie určitých vlastností (brzdných ale aj klzných).
Predpokladám, že tvoja dvojica materiálov nie je "kompatibilná".Keď stlačíš brzdu, nastáva mikrozastavenie kotúča, potom sa micropohne.....a to ti spôsobuje vibrácie.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
radim555
Příspěvky: 7
Registrován: 29 črc 2009, 18:42

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od radim555 »

Tak ci tak dam tieto nove kotuce reklamovat a vymenit. Su uz prehriate a zvlnene. Aku znacku mam zobrat...teda ak poznas nejake everene??? urcite si aj priplatim ak bude treba...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od alarm »

V tom ti neporadím.Mám ale zlé skúsenosti z náhradami.Brzdové doštičky mi vydržali cca 12000km.
Ozaj.nemáš ABS?Teda pokazené, keď ti to seká.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
radim555
Příspěvky: 7
Registrován: 29 črc 2009, 18:42

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od radim555 »

ABS je v poriadku, zopina az pri prudkom brzdeni. Mne skor vibruje volant a hucia pri tom brzdy. No uvidim zajtra, Ci kolega vybavi vratenie penazi za kotuce a asi objednam originalne H z madarska- to vyjde to lacnejsie ako u nas.Najviac sa obavam toho, ked to vymenin.....a bude to stale vibrovat.
radim555
Příspěvky: 7
Registrován: 29 črc 2009, 18:42

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od radim555 »

Este bolo zaujimave, ze stare kotuce isli tazko dole a tie nove taktiez...musel ich na naboj nabijat kladivom.???Nemalo by to ist na naboj lahko?
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od alarm »

Myslím si,určite by nemali ísť ľahko.Dôvod-výrobné tolerancie.Každá súčiastka musí mať svoju presne definovanú výrobnú toleranciu, okrem funkčnosti aj preto aby pasoval aj náhradný diel.Je použité pravdepodobne "prechodné uloženie".
Ako by si inak zabezpečil centricitu a hádzavosť rotujúceho dielu?
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: vibracie a hucanie pri brzdeni

Příspěvek od tatulda »

Takže popořádku-kotouč musí jít na náboj lehce,ale bez vůlí,to samé i dolů.Jestli jsi brzdy potrápil hned nové,bez zajetí,tak může být kotouč zvlněný.Jestli budeš kupovat nové,tak se podívej na nabídku fi.ATE,mají slušnou kvalitu za rozumnou cenu.
Další proč může předek kmitat jsou táhla stabilizátoru a pouzdra stab.-doporučuji také zkontrolovat
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“