Matrix vs. Megane Scénic

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Johnny5
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2009, 16:34

Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od Johnny5 »

Zdravím všechny motoristy!

Mám drobné dilema v rozhodování se mezi auty... Konkrétně Matrixem a Scénicem od Renaultu... Předpokládaná částka je cca. 100 000,-Kč, zajímalo by mne, jak byste volili? pakliže máte nějakou zkušenost z oběma auty či alespoň s jedním z nich...

Předem díky za reakce
Naposledy upravil(a) Johnny5 dne 25 srp 2009, 11:26, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od mirpie »

koupil bych Zafiru, ale to jsem ti asi moc nepomohl
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od pepan »

:mrgreen: ale má pravdu...já bych do ní taky šel..když už tenhle tip auta.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od michal2828 »

Pokud jde o ojetinu pak záleží na stavu. Ten by byl rozhodující. Jinak já bych šel raději do Matrixu, osvědčená technika (1.6i). Francouzům zvláště starším (a za 100, už asi bude dost starej) bych moc nevěřil. Měl jsem dřív clio, bylo super (po dvou letech a 55000km šlo), ale Matrix je lepší:-))). Doma máme ještě P 106, a co se do toho po najetí 100 tis. km nacpalo je až hrůza. Pročti to tady a uvidíš, mnoho zdaru při výběru.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od Hardcam »

Zafira nebo Matrix. Scenic ne....jen tak ze zvedavosti se nekdy podivej na Megany, Sceniky a Laguny z podobneho roku, mivaji v drtive vetsine problem s elektroinstalaci a zadni lampy si sviti jak chteji. Frantika proste ne, z toho nekouka nic dobryho.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Johnny5
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2009, 16:34

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od Johnny5 »

Když se porovná spotřeba u 1,6? co vychází lépe... o renaultu jsem slyšel, že krický je najetí 100000KM... jak se chová Matrix?
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od Vilda »

Klikni si na http://www.renaultclub.cz a tam najdeš všechno ... sám jsem měl Renoldíka 6 let a potíže s ním byly hlavně ze začátku. Pak se všechno vychytalo a byl vcelku v pohodě. Co je špatný, tak to jsou ceny za náhradní díly .... to jsou rány neskutečný :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Johnny5
Příspěvky: 3
Registrován: 24 srp 2009, 16:34

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od Johnny5 »

Co je špatný, tak to jsou ceny za náhradní díly .... to jsou rány neskutečný :?[/quote]



Takže náhradní díly na Hyundai se dají sehnat levněji? Mám zatím 106 Peugeotka a nebyly zrovna malé částky za náhradi díly v motoru.... a poloosy už vůbec:)
Naposledy upravil(a) Johnny5 dne 25 srp 2009, 15:15, celkem upraveno 1 x.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od zdenek76 »

Renault - náhradní díly z druhovýroby levné, origo drahé jak prase, výhodou je spousta těchto aut na vrakovištích, takže se dá leccos pořídit, Scenic neztrácí tolik na hodnotě

Matrix - ne moc rozšířený, z toho vyplývající díly a servis, o vrakovištích nemluvě, jako ojetina nezajímavý pro zákazníky, takže zase je za lepší cenu

Když bych musel z těchto dvou, tak Scenic, i když Renaulty obecně nemusím. A to hlavně kvůli tomu, že auto za tyhle prachy bude nějakou údržbu potřebovat a ta je u Renaultu přece jen dostupnější než Hyundai.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
pyrone
*
Příspěvky: 65
Registrován: 16 kvě 2009, 16:18
Bydliště: Spiš/Tatry
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od pyrone »

Johnny5 píše:Když se porovná spotřeba u 1,6? co vychází lépe... o renaultu jsem slyšel, že krický je najetí 100000KM... jak se chová Matrix?
ja mam na svojom starej 1,6-ke uz cez 230.000 a slape to ako hodinky. akurat minuly tyzden mi prvy krat stril klinovy remen. ale uz mal odsluzene takze ani to nevadilo :lol:
Hyundai Matrix 1.6 (novy model 2008) - ostalo pre rodinku
Hyundai Matrix 1.6 (stary model 2002) - mamina
Peugeot 407 2.0 100kW - moja laska
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od behe »

Uz ked porovnavame auta,

ake mate skusenosti (osobne alebo pocute) alebo ako hodnotite ine MPV vozy, co su tu od zaciatku milenia, ako napr.

Daewoo/Chevrolet Tacuma, Citroen Xsara Picasso, Opel Meriva, Nissan Almera Tico, Kia Carens, Toyota Corolla Verso, ...

Keby niekto zhanal "jazdenku" z tejto triedy, co (ne)odporucate?
Matrix Premium 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Matrix vs. Megane Scénic

Příspěvek od Hardcam »

Z tech vyse jmenovanych bych s vyhnul Xsare kvuli motorum, designu a tak vubec, pak Corolle Verso ciste kvuli designu - tady se Toyota hodne spletla a rekl bych, ze to je spis uzitkoy auto, jinak motoricky supr. Pak Tacume, opet kvuli podivnymu designu - hlavne pak predku, ale ma prakticky interier. A zbyva Almera Tino, Mariva a Carens. Ale muj horky favorit by byla Carens (osobne jsem ji mel pred dvema lety ve vyberu) a asi bych ji dal prednost i pred Matrixem. Hlavne pak kvuli CRDi a designu a interieru. Meriva je ale taky moc pekna, jen je to pro me porad Opel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“