turbo

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

turbo

Příspěvek od zlatak »

tak jsem zjistil, že mi asi netahá turbo. Prohejbal jsem šoupě - teda tu tyčku a ta jde. sice ztuha, ale neni zatuhlá. mám H1 2,5 Td s 59 kW s ABS. potřebuju vědět, kdo z Vás to už trochu opravoval, aby mi poradil. z turba - teda z přetlakovýho ventilu vede gumová hadička a myslím že vede do trubičky co spojuje obě kola a vede za zadní nápravou. teda má vést. ta moje je úplně urezlá, ale nic z ní neteče. ta hadička je zaslepená šroubkem - oprava předešlého majitele....je možný že by kvůli tomu nešlo turbo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
bufan1
*
Příspěvky: 92
Registrován: 05 zář 2009, 20:40
Bydliště: Praha

Re: turbo

Příspěvek od bufan1 »

Celý se mi to nějak nezdá. Od turba něco k zadní nápravě? To asi ne.
Ty trubičky co spojujou zadní kola jak píšeš. Jsou Kovový? - Pak jestli je jedna zaslepená, tak bych zkusil jestli ti brzdí všechna kola. Jestli ten dobrák před tebou nevyřešil prasklou brzd trubičku zaslepením.
Nebo jsou to bovdeny a to je ok.- To je ruční brzda.

Co se týká turba - ať ti někdo protůruje motor a ty se koukej jestli se to táhlo občas hne.
Úplně se posune jen při jízdě při velkém podtlaku v sání. To turbo by mělo být za jízdy slyšet. Alespoň mé H1 hezky plní.
Co nejde silou, jde ještě větší silou :-)
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: turbo

Příspěvek od zlatak »

sory sem se přepsal..ta trubička od turba vede za přední nápravu a spojuje přední kola - myslím, že to jde do brzových
trubiček ale nepochopil jsem princip...no, i bez toho to zatim brzdí a funguje....jenže mi nefachá elektronika na přepínání 4x4
diferáky s omezenou svorností a čerpadlo občas taky zazlobí, by se z toho jeden po...
ale jinak si nestěžuju...
Uživatelský avatar
bufan1
*
Příspěvky: 92
Registrován: 05 zář 2009, 20:40
Bydliště: Praha

Re: turbo

Příspěvek od bufan1 »

To jsem jelen. Ta trubička je kovová jo? A je to stejný průměr a jsou na ních použit stejný způsob spojování?
Co nejde silou, jde ještě větší silou :-)
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: turbo

Příspěvek od zlatak »

ahoj, jedná se o gumovou hadičku (černou - tvrzenou) - jde od toho vyrovnáváku nad turbem....dle mýho měla
vézt k tý přední nápravě, ale nevím, je zaslepená...
za přední nápravou vede kovová trubička co vychází od kotouče předních kol - levýho i pravýho a měla by v jedný třetině
u pravýho kola být někde spojená...počítám, že měla končit v takový "kouli" která tam je a zřejmě sloužila jako vyrovnávací nádž, ale ta trubička je na několika místech urezlá, tak nevim...
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo

Příspěvek od pepan »

hele..kdys naposledy jezdil 8-[ :shock: :lol:
já tedkon tejden stojím :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo

Příspěvek od Rave »

vyfot to a hod sem
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: turbo

Příspěvek od zlatak »

no, občas s tím vyjedu, ale kamarádi mi řikaji sebevrah....teren s tim ještě moc nedávám bo nemám na předku gumy co by šly....nějaký to přepínání taky nefachá, ale v létě se na to podívám...i stěma problémama to prozatím jede...teda když to
mrazy dovolí... :D
Přílohy
vyrovnávák.JPG
vyrovnávák.JPG (117.62 KiB) Zobrazeno 2255 x
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: turbo

Příspěvek od zlatak »

no, občas s tím vyjedu, ale kamarádi mi řikaji sebevrah....teren s tim ještě moc nedávám bo nemám na předku gumy co by šly....nějaký to přepínání taky nefachá, ale v létě se na to podívám...i stěma problémama to prozatím jede...teda když to
mrazy dovolí... :D
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“