Nefunkční dálkáč

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční dálkáč

Příspěvek od SACIK »

Zdravím,
Jsem přesně měsíc novopečeným vlastníkem krasavce, s názvem Hyundai Coupé 2G. S autem jsem nad míru spokojen a nemohu si na nic stěžovat. Auto jsem koupil z Německa v plné palbě, včetně kožených sedaček, za 7000 euro, cca 180 000kč, v červené barvě, s motorem o objemu 2.0. Jediná vada která na něm byla, je nefunkční dálkové ovládání. K autu jsem dostal hned 2, ale obě nefunkční. Pokusil jsem se tedy vyměnit baterii a pořád nic, ovladač sice problikne jako že se něco děje, ale auto nereaguje. A tak bych se chtěl zeptat jak tento problém vyřešit. Od pár lidí jsem už slyšel že bude potřeba napsat do hyundaie aby sesynchronizovali řídící jednotku atd... Děkuji :wink:
Hyundai Coupé GK 2002, 2.0 DOHC, 102 Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od laxo18 »

mne sa jeden dialkac tiez posral tiez blika ale proste auto neotvori , tak som ho rozobral a vsimol som si ze jeden spoj asi moc nechyta kontakt ale tiez si myslim ze skor to daj do autorizovaneho servisu nech ti vystavia novy
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Vita »

Uz jsem tu nekde popisoval jak to cele funguje a proc to vlastne prestane fungovat ....
ale zkracene ...
Vymen si byterky v obou ovladacich a zajed do servisu .... s obema ovladacema ...
Mechanik ti je nahraje oba do RJ a mas po problemu ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Russell »

SACIK píše:Zdravím,
Jsem přesně měsíc novopečeným vlastníkem krasavce, s názvem Hyundai Coupé 2G. S autem jsem nad míru spokojen a nemohu si na nic stěžovat. Auto jsem koupil z Německa v plné palbě, včetně kožených sedaček, za 7000 euro, cca 180 000kč, v červené barvě, s motorem o objemu 2.0. Jediná vada která na něm byla, je nefunkční dálkové ovládání. K autu jsem dostal hned 2, ale obě nefunkční. Pokusil jsem se tedy vyměnit baterii a pořád nic, ovladač sice problikne jako že se něco děje, ale auto nereaguje. A tak bych se chtěl zeptat jak tento problém vyřešit. Od pár lidí jsem už slyšel že bude potřeba napsat do hyundaie aby sesynchronizovali řídící jednotku atd... Děkuji :wink:
tak gratulujem k autu, mal som podobny problem, a vyriesilo sa to inou baterkou, ak kupis dajme tomu CR2034 tak ti to nepojde musi tam byt baterka CR2032. Ja som mal tento problem a pomohlo mi to.
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Tringi »

Já teď měnil baterku v dálkači a byla tam CR2025, tak jsem koupil tu samou ...i když, kdo ví jestli nemám trochu jiné DO.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
RIHMI
*
Příspěvky: 45
Registrován: 28 srp 2008, 15:04
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od RIHMI »

Měl jsem stejný problém, ale vyřešil jsem ho tak, jak píše Víťa. Zajel jsem do servisu, během, ani ne, 5 min mi dálkáč nahráli.
Mirek :hyu: :D
Hyundai COUPE, r.v. 2005; 2,0l; 105kw CVVT
Hyundai Sonata, r.v. 1998, Y3; 2,0; 92kw (Phoenix)
Hyundai Accent, r.v.2003; 1,3l; 62kw - bohužel bylo
Uživatelský avatar
moonstar
Příspěvky: 8
Registrován: 03 bře 2009, 18:28

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od moonstar »

Mal som rovnaky problem, zasiel som do servisu a tam mi to nahrali. Fungovalo mi to asi mesiac, po dalsom nahrati tyzden. Tak som sa nastval a kupil si komplet alarm MISTRAL s dialkacmi a funguje to na 100% teraz. Ak by sa tvoj ovladac nedal opravit, kup si radsej nieco ine ako by si mal kupit novy od hyundai. Vyjde ta to lacnejsie :)
MoonStar
Hyundai Tiburon, 2003, 2.0, automat
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Jsem na tom úplně stejně jak Moonstar. S dálkáčem jsem byl v Hyundai servise dvakrát a stačilo. Funguje to dycky tak dva dny a zdar. Teď se právě poohlížím po něčem, co koupit místo toho. Vím, že možností je kupa, někdo nějaký tip kromě toho Mistralu? Ať mám s čím porovnávat :)
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od alarm »

Neviem , či treba kupovať celý alarm :-k
Stačilo by možno prijímač a vysielač, a urobiť paralelné ovládanie už existujúceho zariadenia.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
borto888
*
Příspěvky: 70
Registrován: 11 črc 2010, 23:41
Bydliště: Slovensko

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od borto888 »

Chlapi, mam svoje Coupe 2G 1 den, ale keby ste si nastudovali manual, tak tam je napisane, ze ked sa bateria v dialkovom ovladaci vybije do prazdna, alebo vymena baterie trva dlhsie ako 30s. Je treba ovladac opat aktivovat.

To tak, ze vsuniem kluc do zapalovania pretocim na ACC a nasledne stlacim jeden z dvoch tlacitok na dialkovom.
Auto by malo zablikat smerovkami a dialkove by uz malo byt opat aktivovane.
:wink:
Hyundai I30 2013 1.6 GDI 135hp style
Hyundai I30 2013 CW 1.6 CRDI 110hp comfort
v minulosti:
Hyundai Coupe 1.6 FX 2002
Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Dody »

no ja som to skúsil a nič ...... mam jeden zlý dialkový ovládač urobil som ako ty pišeš a nič dioda blikala ale nič nerobil.... potom som skusil tak povediac s dobrým dilakovym ovl. a s tým mi už za blikali smerovky, ale môj problem sa nevyriesil....

este otazka k dialkovému ked stalčím lock tak sa mi zamkne len spolujazdcové dvere a šoferove nie :( ked len manulane klučom zamknem tak sa obidva dvere zamknu... nejaka rada ? please :|
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Dody píše:no ja som to skúsil a nič ...... mam jeden zlý dialkový ovládač urobil som ako ty pišeš a nič dioda blikala ale nič nerobil.... potom som skusil tak povediac s dobrým dilakovym ovl. a s tým mi už za blikali smerovky, ale môj problem sa nevyriesil....

este otazka k dialkovému ked stalčím lock tak sa mi zamkne len spolujazdcové dvere a šoferove nie :( ked len manulane klučom zamknem tak sa obidva dvere zamknu... nejaka rada ? please :|
Hm, máš stejný problém, jako jsem měl já. Máš nefunkční motorek centrálníh zamykání. Origo v Hyundai stojí 5600 Kč, na vrakáči seženeš do 2T. Já bral z vrakáče...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Dody »

tak to je velmi dobrá správa :D takže na jednej strane motorček centralného zamykania a na druhej strane asi motorček okna :D skvelé.... ale to auto za tie malé problémy stojíí za to 8) a pasuje z elantry motorček alebo z iného modelu to nevieš ?
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
Uživatelský avatar
borto888
*
Příspěvky: 70
Registrován: 11 črc 2010, 23:41
Bydliště: Slovensko

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od borto888 »

Mam rovnaky problem. Dialkovym sa auto neodomkne any neuzamkne.
Dialkove vsak funguje, kedze sparovanie prebehlo a po stlaceni blikli smerovky. Ked odomknem/zamknem klucom odomknu sa aj spolujazdcove dvere.
Ked stlacim dialkac(oba) nic sa neudeje.

hmm zeby oba motorceky odpalene? Alebo ina zavada?
Signal z ovaldaca auto evidentne prijma, kedze blikli smerovky pri aktivacii dialkaca v ACC polohe.
](*,)
Hyundai I30 2013 1.6 GDI 135hp style
Hyundai I30 2013 CW 1.6 CRDI 110hp comfort
v minulosti:
Hyundai Coupe 1.6 FX 2002
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční dálkáč

Příspěvek od Markus Huhtimo »

2 Dody : Tak to je megalol, máš úplně stejné problémy jako já naráz xD. Já když koupil svýho Tiburona, tak jsem měl odvařený motorek stahování okna u řidiče a nešel mi centrál u spolujezdce. A nešel mi ani dálkáč xD

Teď nějaké rady, co jsem poznal. Ten motorek stahování okna nemusí být až tak tragický. Důvod je ten, že často bývá závada v odvařených uhlících, což se dá dát znovu dokupy. Problém je ale v tom, že v Koreji ani v ČR a v Evropě nikde není skladem. Jediné, co jsem viděl bylo, že rusáci na to dělají nějakou druhovýrobu (četl jsem to na jednom z jejich ruských fór a byl tam i odkaz na fungující sajtu), ale takhle jsem to kvůli poštovnému atd řešit nechtěl. Hyundai ofiko v ČR ani neví, kdy a jestli vůbec se to bude ještě dělat. Na KDMstuffu mě taky dobře vypekli. Nemají na webu označené, že ty motorky mají vyprodané, takže si ho objednáš, zaplatíš online a čekáš do soudného dne, jako já. Já to nakonec vyřešil motorkem stahování z vrakáče. Díky tomu, že ty motorky ale nejsou, tak byl skoro tak drahý, jako nový...

Motorek centrálního zamykání je jiná písnička. To ti radím sehnat co nejdříve, aby sis neodvařil i ten fungující. Problém je v tom, že když ti funguje motorek centrálu jen na jedné straně, tak po zasunutí klíčku do zapalování a následného zavření dveří ti začne cvakat a cvakne tak 4-5x. Prostě spíná a je zblbnutý, ptz nemá konexi s druhou stranou. Nakonec to naštěstí vzdá, ALE... Po delší době se může stát, že ten motorek ti začne blbnout i za jízdy, furt tě zamyká a odmyká a to už taková prdel není, proto ti radím, vyřeš to hned.

Holt elektřina je achillova pata všech sporťáků a u Tiburona a Elisy tomu není jinak 8-[
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“