Otloukánkovo deníček: Na prodej...

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Otloukánkovo deníček: Na prodej...

Příspěvek od Yurii »

Tak všici už jste určitě postřehli že jsem pořídil nový přírůstek do rodiny :) Takže bych se chtěl rozepsat o jeho budoucnosti a o jeho poslání ale nejdřív pár foto :)
Modelka ještě na starejch značkách :)
Modelka ještě na starejch značkách :)
20112009.jpg (94.19 KiB) Zobrazeno 2527 x
20112009001.jpg
20112009001.jpg (96.66 KiB) Zobrazeno 2527 x
20112009002.jpg
20112009002.jpg (96.85 KiB) Zobrazeno 2527 x
20112009003.jpg
20112009003.jpg (85.5 KiB) Zobrazeno 2527 x
Otloukánka jsem pořídil pro sebe jako auto na zimu a jelikož přítelkyně právě finišuje autoškolu, tak samozřejmě pro ní, aby se měla čím rozjezdit a aby pro mne mohla jezdit do hospody :-D

Ačkoli to Otloukánek neměl s Hovorysem jednoduchý, přecejen z něj mám docela dobrý pocit, za poslední měsíc dokázal, že jezdit téměř bez oleje zvládne, že turbo tlačí jako pominutý, že ačkoli je zřejmě přidřenej na klice pořád lítá jako drak a nechá si leccos líbit :)

Plánované kosmetické úpravy:
----------------------------
PRakticky žádné, jen se mi stýská po mém prvním Skupáčovi, takže až bude nějáké lepší počasí chci na kapotu nalepit stejnou kočičku jako sem měl na prvním :) Už jí mám dokonce připravenou ;)
Jinak jedna z mála změn co plánuju jsou distanční podložky tak 2,5-3cm na zadní nápravu. A možná si na něm přes léto ozkouším výměnu zadních lemů, podběhů a lakování do rozstřiku.

Motor:
------
Auto jsem koupil s tím, že bude potřebovat nový motor, protože původní ačkoli vrní jako kočička, klepe a žere olej. Původně jsme měl v plánu to udělat co nejdřív po koupi ale zjistil jsem, že to jde i bez toho, tak chci vyzkoušet co ten motor ještě vydrží protože náhradní pro případ nouze mám a nechce se mi měnit ani investovat do opravy stávajícího.

Plánované opravy:
-----------------
Jinka auto má pak takové bolístky jako špatné kuláky, zadní ložiska si taky říkají o výměnu, jinak se kupodivu zdá být v docela dobrém stavu a spotřeba benzínu je možná i nižší než Modrákova. Možná bych vyměnil i zadní tlumiče, ale to všechno záleží na financích a na tom, abych měl kde to udělat :)
U Otloukánka jsme se rozhodl opravit veškeré závady pokudmožno svépomocí bez servisu a z neoriginálních dílů.

Tady ještě jedna už s novou značkou a bratříčkem :)
01122009155.jpg
01122009155.jpg (105.2 KiB) Zobrazeno 2527 x
Test Xeramicu :)
----------------
No jak už jsem zmiňoval, auto dost kouřilo a bylo cejtit spáleným olejem, tak jsem si řekl, že zkusím co s klepáním té ojnice, chodem motoru a kořivostí udělá drobná medicínka :)
A včera jsem ozkoušel "medovinu" nalil jsem do motoru jednu pixlu:) Motor se po pár minutách běhu po opětovném nastartování trošku ztišil, klepání přidřený ojnice to nespravilo ale zazraky od toho čekat nemůžu :-D A navíc to auto přestalo cca na 40km kouřit... žádný smrad oleje a z výfuku byl cítit jenom špatně spálený benzín.
Jinak při 50km od nalití už zase trošku kouří ale není to zdaleka tak hrozné jako předtím a motor pořád vrní až na to klepání které trošku ztichlo tichounce jako kočička :)

Upozorňuju že sem tomu těch 50 km po nalití xeramicu pořádně nakládal, žádná kloboukářská jízda ale místy skoro Rally (byl jsem si pohrát cestou serpentinama z Chuhle na Barrandov a projížděl jsem trasou RZ Pražského Ryllysprinutu v Řeporyjích :)

Konečně jsem po dlouhé době poznal opravdovou radost z jízdy, tím si Otloukánek definitivně získal mojí přízeň :)
Naposledy upravil(a) Yurii dne 20 zář 2012, 21:38, celkem upraveno 5 x.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Yurii »

Mjo málem bych zapomněl :) Včera mne zase málem zavřel nějákej taxikář a zase z tý samý strany jako tenkrát s Modrákem, on za to vlastně ani tolik nemoh protože sem se tam přiřítil docela rychle nicméně kdyby se podival do zrcátka, tak by si mne asi všimnul :)
Naštěstí pro mne jsem se poučil z minula a včas přišel ke slovu klaxon načeš si taxikář uvědomil že vedle něj někdo je a ještě na me omluvně mával tak jsme to nechal být :)

Proč se mi to musí stávat vždycky když mám nové auto kurňa :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Yurii ty podložky vytočíme pokud chceš možná i materiál seženu za moc hezkou cenu.
Až budeš chtít dělat ty ložiska tak na počítej s naším lisem (ten turbínový :roll: )
Co se týče motoru tak mám takový nápad s tou garáží že bychom začali s GO motorů ono díly co budou potřeba tolika nestojí a brusky mám na hale jen kliku a honování se bude muset udělat externě ale co jsem se koukal tak brus kliky a honování válců vyjde dohromady 1600,- broušení bloku a hlavy uděláme u nás
Myslel jsem to tak že bychom do otloukánka dali lepší z motorů a druhému zatím udělaly GO jak budou finance.
Pro mě bude také kompletní GO novou kávou ale nemůžu se dočkat až začnu, svému druhému motoru ji udělám ať už to dopadne jakkoli na něčem se začít musí.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Kull »

Pěkné vlákno :) Kdes an něj vlastně narazil? Na netu nebo náhoda? A mohu se zeptat, byl za víc nebo za míň než ten můj? :)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Yurii »

No původně ho měl jako Wintercar Seemann, pak ho od něj koupil Hovorys kterej s nim nalítal možná pár desítek tisíc kilometrů a nakonec sem ho od něj koupil za prakticky stejnou cenu jako jsem Tobě prodal toho svého s tím, že bude potřebovat novej motor :) S hovorysem se známe už od doby kdy ještě dosluhoval jeho poník a to Scoupe jsme mu víceméně dohodil já :) Kdo moh tušit že jednou skončí u mne? :-D
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Kull »

No, to mě právě nejde do halvy, proč jsi prodával Ďábla, alias Černou Perlu :D
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od black_sheep »

no mozna to nedava moc smysl a pusobi to podezrele... ale jakmile jednou koupis scoupo tak ti to neda pokoj :) ja ted bohuzel uz nemam cas ani penize ale mit oboji tak si scoupo v turbu koupim potreti :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Kull »

Podezřele to nepůsobí, zatím, klepyklep, se neobjevilo nic, před čím by mi Jirka nevaroval.... Až teda na tunu kytu na lemech, což jsme stejně ale počítal s tím, že nejsou v pohodě :D spíš se divím, že se zbavil auta, které zná a pořídil jiné :D
SCoupo je srdcovka... Jen řeším, co pořídím, až se Black odebere do věčných driftů. Asi Coupe, ale není to už ono...je to sice krásný auto, ale SCoupo je SCoupo....
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Yurii »

Kull píše:No, to mě právě nejde do halvy, proč jsi prodával Ďábla, alias Černou Perlu :D
Noo protože by bůh ví jak dlouho stál u babičky než bych sehnal turbo... :( A taky proto že jsem necítil nutkavou potřebu sikupovat druhý auto :) Ale teď je to trošku jináč no :) Mám ho na "pokusy" abych se na něm naučil dělat různý práce a abych nemusel modráka v zimě tahat po posolenejch silnicích :)
Kull píše:Podezřele to nepůsobí, zatím, klepyklep, se neobjevilo nic, před čím by mi Jirka nevaroval.... Až teda na tunu kytu na lemech, což jsme stejně ale počítal s tím, že nejsou v pohodě :D spíš se divím, že se zbavil auta, které zná a pořídil jiné :D
SCoupo je srdcovka... Jen řeším, co pořídím, až se Black odebere do věčných driftů. Asi Coupe, ale není to už ono...je to sice krásný auto, ale SCoupo je SCoupo....
Řekl jsem Ti o všem o čem jsem věděl a to že sem ho prolejzal opravdu důkladně za dobu co sem ho měl, řídím se tím, že dobrý obchody dělaj dobrý přátele ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Kull »

Yurii píše:Řekl jsem Ti o všem o čem jsem věděl a to že sem ho prolejzal opravdu důkladně za dobu co sem ho měl, řídím se tím, že dobrý obchody dělaj dobrý přátele ;)
No, vždyť Tě také chválím všude... Zrovna jsem říkal, že takhle férové jednání jsem dlouho nezažil a toho si vážím :wink:

Vidíš, já turbo měl, ale prodávat jsem ho rozhodně nechtěl, páč jsem si říkal, že třeba pořídím GT s vylágrovaným T :D A vyplatilo se to...
Víš, také jsem se ptal proto, že čím dál častěji pokukuji po nějakém dalším GT :D :D :D Tak mě zajímalo, jestli jsem jedinej ouchylák a koukám, že nejsem :D :D
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od black_sheep »

Kull píše:Podezřele to nepůsobí, zatím, klepyklep, se neobjevilo nic, před čím by mi Jirka nevaroval.... Až teda na tunu kytu na lemech, což jsme stejně ale počítal s tím, že nejsou v pohodě :D spíš se divím, že se zbavil auta, které zná a pořídil jiné :D
SCoupo je srdcovka... Jen řeším, co pořídím, až se Black odebere do věčných driftů. Asi Coupe, ale není to už ono...je to sice krásný auto, ale SCoupo je SCoupo....
joo coupe je uplne jiny auto. scoupo bylo mensi, lehci (hlavne na cumaku), takovy hravy - fakt me bavilo moc. a kdyz bude prilezitost tak do nej pujdu zase, jako auto na blbnuti! uz se to da sehnat fakt za par korun. navic scoupe si troufnu cele rozebrat a pak zase smontovat, to samy se mi na coupe delat nechce :mrgreen: podvozek byl trosku tvrdsi ale drzelo to jako prase.

ale nemuzu rict ze by me coupecko nechutnalo, naopak musim rict ze je po vsech smerech coupecko lepsi, ma prima rizeni, chova se pretacive - no bajo svezeni :mrgreen: ale na scoupo se nezapomina!
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Seemann »

no jo, začínají se ty "moje" auta celkem točit... :lol:


jinak pozor.... černou perlu budu zítra kupovat já! A to Toyotu 4Runner rv.88. A jméno má už snad někdy od 90-tých let, takže se neopičím.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Přezouvání na zimu
IMAGE_730.jpg
IMAGE_730.jpg (48.8 KiB) Zobrazeno 2401 x
IMAGE_737.jpg
IMAGE_737.jpg (52.09 KiB) Zobrazeno 2401 x
Co vše se vejde do skromného Skupáčova kufru (zavřít šel jako by nic)
IMAGE_742.jpg
IMAGE_742.jpg (73.36 KiB) Zobrazeno 2401 x
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Otloukánkovo deníček: Ono to ještě jezdí???:))

Příspěvek od Yurii »

Takže drobná aktualita... Určitě jste si už všimli fotek z přezouvání na zimáky takže Vás všechny musím varovat.
Zimní pneu značky GLOBAL radši nebrat!!!
Na těchto pneumatikách auto totálně změnilo jízdní vlastnosti, nedrží v zatáčkách, od kol jde při rychlostech nad 50kmh občas až extrémně nepříjemný zvuk. A když jedu 30kmh, zařadím za dva a šlápnu na plyn, pneu začnou na suchém povrchu prokluzovat, to samé platí i s trochu ostřejším rozjezdem na semaforech a nedej bože do zatáčky. Asi místo nich nazuju zpátky letňáky a nebo je vyměním protože na nich je to pro men docela hazard, nechci si je představit na sněhu.
Mělo mne varovat už to, že když jsem je na auto nazouval, zdál se mi jejich povrch lesklý a tvrdý...

EDIT: gumy mají 6mm je to rozměr 185/60 R14
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Otloukánkovo deníček: Vyvařeno !!! :))

Příspěvek od Yurii »

Takže promazal jsem diskuzi ohledně pneu protože byla totáně bezpředmětná :) Můžu k nim dolnit to, že když jsem je ještě trošku přefouknul, jejich chování se až na ten hluk znatelně zlepšilo...
Otloukáýnek už zase žere olej ale neni to nic hroznýho alespoň se tolik nezanáší svíčka na druhym válci, uvidíme co s nim provede další dávka medoviny :)
Dneska se mi povedlo za celých 417kč vydražit na Aukru měnič na 6CD pro jeho autorádio, takže Otloukánek dostane první dárek k vánocům :)

Tenhle Skupáč musí asi bejt v provozu ve městě neviditelnej nebo co protože včera mi zase jeden děda ve starý Fiestě při souběžný jízdě málem vzal tentokrát pravej bok :? Nechápu to... jdeme si po teplický směrem na Argentinskou, jeho pruh se ani nepřipojoval ani nekončil a ani sem nejel rychlej než on... a najednou na mne málem najel.

No a poslední novinka, dneska jsme měřil otloukánkovi podle GPS a programu Tempes GTx zrychlení 0-100, s křičící přítelkyní, nákupem v kufru a prokluzujícíma zimákama dopadl můj první a jediný pokus podle mne solidním časem 10,5s!! Ono ve městě se to moc nedá no :lol:
Naposledy upravil(a) Yurii dne 18 srp 2011, 21:16, celkem upraveno 1 x.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“