Výměna náplní Coupe 1G

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Garen »

Zdravím,
tak nadešel čas výměny motorového oleje a rozhodl jsem se, že bych rovnou mohl vyměnit brzdovku a chladící kapalinu.

Teď tam mám Shell Helix Ultra 5w30 a ta "30" se mi zdá málo, ne?
Mohl bych tam teď po vypuštění starýho oleje nalít třeba 10w40?
A co jiná značka? Kdybych chtěl dát jinou značku.

Co se týče brzdové kapaliny tak budu teď dávat do předu nový kotouče a destičky tak chci vyměnit i kapalinu.
Kolik se té kapaliny vleze do Coupe 1G? A to odvzdušňování se provádí na všech 4 kolech?
Případně nějaký tipy na výměnu kapaliny+odvzdušnění?

Fridex je potřeba měnit i když podle hustoměru mám hustotu dostatečnou?

Díky.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od black_sheep »

Teď tam mám Shell Helix Ultra 5w30 a ta "30" se mi zdá málo, ne?
Mohl bych tam teď po vypuštění starýho oleje nalít třeba 10w40?
A co jiná značka? Kdybych chtěl dát jinou značku.

-> znacku dej jakou chces. ja leju do stejneho coupe 2.0 1996 olej 5w40 od castrolu a pohoda, takze u nej zustanu.

Co se týče brzdové kapaliny tak budu teď dávat do předu nový kotouče a destičky tak chci vyměnit i kapalinu.
Kolik se té kapaliny vleze do Coupe 1G? A to odvzdušňování se provádí na všech 4 kolech?
Případně nějaký tipy na výměnu kapaliny+odvzdušnění?

-> no vsecko najdes na hmaservise.com, ale jedna vec: pocitas s tim, ze predni kotouce se meni vzdy pouze s loziskama? jedno stoji cca 1500 penez. bohuzel je to tak konstrukce zarizeny. pokud presne nevis jak na to, tak bych se na to vyprdnul a dal to nekam do servisu. voni so zase tolik nereknouu, pokud to bude normalni servis. a mas klid ze to bude OK udelany.

Fridex je potřeba měnit i když podle hustoměru mám hustotu dostatečnou?
-> v podstate ne. ale je nic menerim, co dva roky davam novou, namichanou na -60 a je klid :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Accentdevil »

´´Ale jedna vec: pocitas s tim, ze predni kotouce se meni vzdy pouze s loziskama?´´

- proc se musi menit s loziskama? dik za odpoved
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od zdenek76 »

Výměnou 5W30 a 10W40 nic nepokazíš. Osobně bych do tak starýho motoru syntetiku ani nelil, je to vyhazování peněz. S polosyntetikou ti to pojede krásně a motor se i ztiší.

U kotoučů opravdu počítej s tím, že budeš muset měnit i ložiska. Odvzdušnění je klasika, začneš od nejvzdálenějšího kola od nádobky.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Jam »

Pořád nikdo neřekl, proč se musí měnit ložiska. Mě se to ložisko taky rozletělo, stačilo vyprat v naftě, namazat dobrou vazelínou a ložisko už cca 60000km valí bez problémů. Ložiska opravdu není nutné měnit a jejich rozebrání neznamená destrukci. A za tím si stojím. Na druhou stranu je pravda, že pokud do něho matláte špinavýma rukama, nebo (neznámou) vazelínu ze zavařovačky do které se práší je jisté, že to ložisko začne brzo hučet. Starou vazelínu odstraní jedině olej nebo nafta; benzín, líh, ředidla s ní nehnou.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od zdenek76 »

Když to shodíš tak, že se ložisko nepoškodí, tak ho samozřejmě měnit nemusíš. Nicméně je dobré o tom vědět a ne mít pak auto na zvedáku, ložisko zničený a nový nikde.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od black_sheep »

to je sice super, ale nevim, kdo by se s tim chtel srat z mechaniku :-) mam zkusenosti, ze jsou servisy, kde te poslou doprdele se sestelovanim geometrie na naprave, kde jsou zarezle srouby. pritom staci zajet jinak a za 100kc priplatek se s tim mrdaj treba hodinu. :lol: bohuzel tam ale zase delaj jiny veci, takze clovek ma 10 servisu a do kazdyho aby jezdil s necim jinym :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Accentdevil »

:( Tak proc by se melo menit i to lozisko kdyz se meni kotouce :?: :)
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

protože kotouč drží 4mi šrouby na náboji, buhužel na jeho vnitřní straně, který (ten náboj) je zalisovaný do vnitřního kroužku ložiska. A když chceš sundat kotouč, musíš sundat náboj, tedy sundat cenrální matici na poloose a vylisovat náboj i s kotoučem z ložiska. A jak lisuješ (šroubuješ na stahováku), tak axiálně namáháš vnitřní kroužek ložiska, kterej to občas nevydrží a zůstane na náboji, zatímco vnější kroužek sedí v těhlici. No a v tomto případě se může poškodit klec, kuličky se ti vysypou na zem (jako mně - to zas není taková tragedie - kuličky posbíráš, vymácháš v benzínu a vsadíš zpět do plastové klece) a co hůř, poškodilo se mi těsnění ložiska a tak blbě, že dohromady už to dát nešlo.
Jinak souhlasím s klukama výše, že když se to podaří to vylisovat tak, že ložisko se sice rozpadne, ale tak ,že jde složit, tak je to ok.

Ložisko mi na straně řidiče vydrželo vcelku, pohoda, u spolujezdce jsem to štěstí neměl....
Myslim že facelift a výše už to maj konstrukčně řešený "normálně", kotouč na vnější straně náboje, kde výměna kotouče je záležitostí jednoho šroubku, pokud nepočítám ty 2šrouby při sundání třmenu a časově taky bleskovka. A co je to ložisko v tomto případě ani nemusíš vědět :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Accentdevil »

=D> dekuju
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Garen »

Tak olej jsem si už vybral: Texaco Havoline Extra 10W/40 5l.
Kolik je vůbec u Coupe 1G třeba nalít oleje po rysku maximum? Radši kupuju 5l abych mohl případně dolívat.

Na kolik litrů je nádobka brzdové kapaliny a jaká se tam má dávat (dot 3/4/5)?

Kolik se vleze do ostřikovačů?

A ještě jedna věc. Máte někdo zkušenosti s nakupováním dílů z http://www.autopb.cz? Mají tam pěkný ceny tak uvažuji, že bych tam nějaký díly nakoupil.

Díky.

Mimochodem se mi podařilo jeden náboj vylisovat a ložisko zůstalo nepoškozeno pěkně v těhlici, nebo jak se to nazývá :)
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Lhoty »

auto pb dobrý,dorucení bez problémů,ale pry nebrat díly JC
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od black_sheep »

ja od JC vzal lozisko a podle ocekavani funguje. zpracovani naboje vypadalo OK. nekdy na nej mrknu jak vypada po letech, ale funguje furt:-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Piskotkiller »

Zdravím,no když už zmiňujete JC ložiska,taky jsem je pořídil od Matějčka který mi vše vysvětlil,koupil jsem zadní na Skupáče a pohodička.Výměnou předního kotouče jsem taky myslel že se ložiska zničí,ale podařilo se mi je nezničit,vratil jsem je zpět a najezdil dalších 5000km a žádná známka,že by hučely,či něco jiného :wink:,ale netvrdil bych že to bylo o štěstí,jen vše nedělat rychle rychle... 8)
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna náplní Coupe 1G

Příspěvek od Garen »

JC to je ta "náhrada" ?
No tak Brzdový kotouče a destičky koupím TRW, přecejenom se mi nechce kupovat ty nejhorší brzdy...
Ložiško mám vyhlýdlý za 1130 Kč náhradu, stejně jako palivovej, olejovej a vzduchovej filtřík. Tam by s tou náhradou neměl být problém, ne?

Co se týče toho ložiška, který mi vydrželo, tak ho stejně budu měnit protože už je hnusný (je původní).

A co ten olej? Kolik tam nalít na risku max a kolik se vejde vody do ostřikovačů?

Dík.
Hyundai Coupe 2.0 102kw r.v. 1997 žlutá
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“