rada jak usadit repro do lantry j1

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

zdravim vsechny ctu tad vse o repro a nikdo si nedal lepsi repro nez jsou ogiro na lantre? koupil jm si tyhle repro http://www.elektrocr.cz/product/reprodu ... s-bx-62-ci
a nevim jak je tam dat je to tam na 3 srouby co plato zadni jde tam nejak vlozit nebo neco?stejne tak predni zase na 3 diry tam mam http://www.revilohifi.cz/reproduktory/k ... mx-53.html

nevim jak to vymyslet dost o nicem sstem tam je udelany
Reklama
 

djfuzzy
*
Příspěvky: 92
Registrován: 29 lis 2006, 14:17
Bydliště: Ostrava-Dubina

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od djfuzzy »

ja bych udelal krouzky z desky(nebo podle repra,tzn.krouzek cca 2,5cm siroky.),obfoukal bych to montazni penou zarezal do stracena a cele zadni plato precalounil.
Hyundai Lantra rv.92, 1,6, 84kw--milacek uz neni :-( zradila.
Hyundai Lantra rv 94, 1,6, 84kw--ja to bez ni nevydrzel :-)
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

:o) přesně tímhle se teď zabývám. Do předních dveří se šestnáctky nevejdou (nebo by to byla docela velká úprava), tak jsem si zatím nechal od kolegy v práci vyřezat kroužky ze dřevotřísky, mám z nich parádní patice na přední repro. Ty pujdou ještě pěkně vytlumit asfaltovým plátem, ale až bude teplo :o/ takže si ještě počkám... Na zadní repra jsem si nechal od truhláře udělat taky kroužky (ty původní plasťáky na distanci s škvírou je něco strašnýho). Ovšem zvuk dost naprd a to i s velmi kvalitními komponentnímy repráky.. Ta horní deska na železném "děravém" podkladu není žádná ozvučnice, takže za chvíli budu řezat 2cm dřevotřískovou desku a modlit se u toho, ať to vyjde... Až postoupím a uvidím výsledek, pošlu fota. Takhle to řeším já :o)
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

rom4n píše::o) přesně tímhle se teď zabývám. Do předních dveří se šestnáctky nevejdou (nebo by to byla docela velká úprava), tak jsem si zatím nechal od kolegy v práci vyřezat kroužky ze dřevotřísky, mám z nich parádní patice na přední repro. Ty pujdou ještě pěkně vytlumit asfaltovým plátem, ale až bude teplo :o/ takže si ještě počkám... Na zadní repra jsem si nechal od truhláře udělat taky kroužky (ty původní plasťáky na distanci s škvírou je něco strašnýho). Ovšem zvuk dost naprd a to i s velmi kvalitními komponentnímy repráky.. Ta horní deska na železném "děravém" podkladu není žádná ozvučnice, takže za chvíli budu řezat 2cm dřevotřískovou desku a modlit se u toho, ať to vyjde... Až postoupím a uvidím výsledek, pošlu fota. Takhle to řeším já :o)
haha no hezky pak ukaz foto ja budu davat kopa dp predu 16.5 hifonics budu to muset nejak rezat moc sem se jente nezabyval ale rad se poucim a podivam na foto :)
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

tak zatím je potřeba vyřešit hlavní problém - to plato dolu sundat jde, horší je ho tam vrátit (nedejbože se o to snažit i s připravenym "prknem"... Největší problém dělají ty sedadlové "ucha" vedle odklopených opěradel. Přes jejich přesah mi to tam zaboha nešlo napěchovat zpátky! Koukal jsem za tapecí v kufru a žádnej šroub tam nikde neni, mam obavy, že k jejich vyháknutí se bude muset sundat sedák (zbytečně nemilá práce) a pak to pujde (snad) nějak sesadit dolu. Nebo...??? Jestli někdo ví, jak to svincśtvo dostat dolu, budu moc rád. Podle mě je to tam nějak nasunutý, ale jakým pohybem se toho zbavit
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od Korálek »

rom4n proč jsi si nenechal udělat tu redukci z MDF-ky?
Je lepší nez DTD a i hutnější.

johnyklec pochvala za výběr reproduktorů =D>
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

no, popravdě - nevim přesně, co je to za materiál, zjednodušeně to beru za dřevotřísku :oD ale konkrétně je to vyřízlé z 2,6 cm desky kuchyňské linky ;o). Ten druhý materiál, který chci použít na zadní plato je z 1,7 cm desky, která se používá jako podklad při stavbě podlahy. Je to dost masivní materiál a váha výřezu 122 x 50 byla minimálně 5 kil 8)
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

Korálek píše:rom4n proč jsi si nenechal udělat tu redukci z MDF-ky?
Je lepší nez DTD a i hutnější.

johnyklec pochvala za výběr reproduktorů =D>
diky snad budou hrat dobre zesik mb QUart 4100 snad tak uvidime tlumit se bude az v lete urcite by to drncelo o plechy a buh vi co jeste
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

kde se da vlastne MDF sehnat? Dnes jsem byl v OBI a byl to samej DTD
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od jarik65 »

rom4n píše:kde se da vlastne MDF sehnat? Dnes jsem byl v OBI a byl to samej DTD
U každýho truhláře :lol:
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

a to je to takovej rozdíl? nepřijde mi ta DTD nějak křehká 8-[
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od Korálek »

Vysvětlím ti rozdíl svejma slovama nejsem na to odborník
DTD neboli dřevotřísková deska je vlastně vyrobená z hromady pilin slisovaných z nějakým pojidlem dohromady pod tlakem.Je cenově levnější ale špatně v tom drží šrouby a mohou se i vlivem vybrací uvolňovat.

MDF neboli deska z lisovaného papíru.Je to velice zjednodušeně řečeno,je pevnější hutnější a mnohem častěji se používá na stavbu subwooferových boxů.Jsou taky trochu dražší.

Tady máš lepší vysvětlení:
http://www.drevodesky.cz/dtd
http://www.drevodesky.cz/mdf
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

:o) Oki, díky za objasnění
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od johnyklec »

tak sem truhlar :) takze dtd(třevotriskova deska)mdf modifikovana deska je lepsi nez tdt to je jasne pevnejsi lip se s nim pracuje nez tdt
Naposledy upravil(a) johnyklec dne 14 úno 2010, 12:11, celkem upraveno 1 x.
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: rada jak usadit repro do lantry j1

Příspěvek od rom4n »

nechtěl jsi napsat DTD? :wink:
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“