Pokuty

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chirsie
*
Příspěvky: 91
Registrován: 14 pro 2009, 19:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Pokuty

Příspěvek od Chirsie »

Ahojte ludkovia, tak ma napadlo, za co vsetko ste dostali pokutu od nasich strazcov zakona a pripadne, ako sa vam podarilo vykecat, dake tipy a rady.

Tak napriklad vcera chytili svagra, za telefonovanie za volantom mu chceli zobrat vodicak, trosku huste, odteraz za volantom mobil nedviham :!:

A novinka u nas na Slovensku, nasi kamosi davaju pokutu za upozornovanie blikanim na policajnu hliadku :mrgreen: co je moc to je moc...nasli si v zakone, ze blikat nemozeme len tak a jak si chceli zarobit, jedna hliadka chytala normalne a druha kustik dalej v proti smere chytala vsetkych, co prebliknutim upozornovali ostatnych vodicov ](*,) :arrow: za prebliknutie pokuta....parada :shock:
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Pokuty

Příspěvek od alarm »

Aj keď píšu , že je to zakázané, vyhláška to nezakazuje.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=19&t=16600
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

NO ja jezdim jenom rok zatim ( je mi teprv 19) najel sem kolem 20 tisic KM a zatim sem mel stesti , takze bez pokuty , i kdyz uz sem jich par dostat mohl , ale ne zase ze bych treba jezdil v obci 90 , spis takovy to , ze se obcas jede o trochu vic nebo mobil a takovy blbosti no.
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Pokuty

Příspěvek od alarm »

Ja som dostal v živote(kolp, klop. klop) jedinú pokutu.
Ako mladý šofér som pred 30-timi rokmi zastal pod lampou verejného osvetlenia v noci a vykladal som batožinu.Zapol som parkovačky. Potom som naštartoval a pohol sa. ](*,) O 30m ďalej bol veľmi aktívny pomocník príslušníka VB + 1 ks príslušník, ktorý ma zastavil a bolo to. Odviedli ma za to na stanicu, spísali protokol ako s protištátnym živlom, a nakoniec ako študentovi vymerali pokutu 20 ČSK. Moje týždňové vreckové ](*,)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pokuty

Příspěvek od Hardcam »

79km/h v centru mesta (200Kc, 2004)
70km/h v centru vesnice (1000Kc, 2 body, 30.9.2007)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Pokuty

Příspěvek od Accentdevil »

Tak jeste kdyz jsem mel favorita, tak jsme s klukama jeli z chaty na benzinu vecer(kolem 1rano) koupit nejaky ty bramburky atd a zastavili nas policajti, bezna kontrola, ukazal jsem papiry, vsechno v poradku, ale jak pak doslo na dechovou zkousku tak bylo zle, nadejchal jsem 0,04promile, tak policajt rikal co jsem pil, rikam nic jsem nepil a nejedl hrozno nebo neci takoveho, tak mi policajt rekl at se jdu probehnout. Bezel jsem asi 100metru a pak 100metru zpatky abych se zadejchal a nadejchal jsem znova, ale tentokrat 0,07promile, tak jsem mu to mel vysvetlit a ja proste rikal, ze to neni mozny, ze jsem nic nepil, tak mi rekl at to jdu probehnout jeste jednou. Rikam, ze nikam nepobezim, ze jsem nic nepil a nebudu ze sebe delat saska, Policajt rekl, ze me veme na testy, tak rikam at me klidne veme, ze jsem nic nepil a nemam se ceho bat. Na to mi rekl, ze nema cenu me tam brat, protoze by to do te doby vyprchalo, tak doslova prohledaval auto, gumy kontroloval a zjistil, ze nemam jednu zasterku, tak rikam, ze se omlouvam, ze ji mam v kufru, hledal dal, nic nenasel a nakonec jsem dostal tu zasterku za 500,- a zakazal mi s autem odjet, ze pry kdyby me zastavila nahodou dalsi hlidka, meli by problemy. Odjeli, ja si dal s klukama cigo a jeli jsme na chatu a az POTOM jsme zacli pit :lol:
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Chirsie
*
Příspěvky: 91
Registrován: 14 pro 2009, 19:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty

Příspěvek od Chirsie »

mna naposledy chytili asi pred mesiacom, boli sme s priatelom vonku, trosku sme sa zdrzali a domov sme sli okolo 1:3O v noci....bezna kontrola, pozerali vodicak, technicak....samozrejme nic nenasli, ja som nepila, nebol problem....ale dostali ma otazkou, kam idete takto v noci, ja ze domov, ibaze v obcianskom mam trvali pobyt inde, tak este rypali, ze vsak byvate opacnym smerom...pozeram na nich, vyzerali, ze si odomna budu pytat dokaz, ze ci naozaj byvam v podnajme inde :)
Uživatelský avatar
Chirsie
*
Příspěvky: 91
Registrován: 14 pro 2009, 19:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty

Příspěvek od Chirsie »

alarm: nevsimla som si, ze debata o tom prebliknuti tu uz bola, ale je to proste kravina....vidim to len tak, ze nasi policajti hladaju sposoby, ako naplnit statnu pokladnu.

Priatel je vodic z povolania, jazdi na osemkole, podla technicaku moze vozit 24 ton, ale u nas je vyhlaska, ze osemkolky mozu vozit len 16...a navyse dostal pokutu on ako vodic za pretazenie, pritom podla technicaku viezol dobre a este aj firme dali zvlast pokutu. Konzultovane pravnikom, nesmu dat dve pokuty za jeden priestupok....uz naozaj nevedia, ako ziskat peniaze!!!
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Pokuty

Příspěvek od alarm »

Môj názor je asi takýto:
Policajti sú potrební, pozabíjali by sme sa :mrgreen:
Ale....
Uvítal by som v rámci ich pracovných aktivít, keby odobrali za priestupky vodičáky (môj odhad) asi 500 vodičom Bratislavy a je tu klud!!!
Poznám už autá, ktorým sa treba vyhýbať, urobia vždy to , čo by nemali. Pezinský čierny Golf, terénne auto, čo chodí po Kukučínovej a predbehne kolónu a postaví sa na križovatke na odbočenie do ľava v protismere....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Moneto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 10 lis 2009, 16:09
Bydliště: MY

Re: Pokuty

Příspěvek od Moneto »

Zatial ma zastavily iba raz a obislo sa to bez pokuty zistily mi ze mam zjazdene gumy ale iba ma na to upozornily a nedali mi ziadnu pokutu inak jazdim na nich dodnes =) A este som mal raz fakt na male ked som isiel z MY do NM a celu cestu isli zamnou nic som si z toho nerobil lebo som vedel ze mi nic nemozu ale az do doby kym som zistil (asi v polke cesty) ze som doma zabudol papiere :lol: :lol: nastastie ma nezastavily ale od vtedy si na to davam kua dobry pozor :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Accent 1,5 White
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Pokuty

Příspěvek od alarm »

:mrgreen: Ale ti zmäklo, keď si prišiel na to , že ich nemáš :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Chirsie
*
Příspěvky: 91
Registrován: 14 pro 2009, 19:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty

Příspěvek od Chirsie »

Alarm mas pravdu, ale
pamatas si situaciu ked zuzili kus obchvatu a pristavneho mosta v blave (prerabali vozovku), robili sa tam pekne kolony uz od vyjazdu na ruzinov a presne taky ako hovoris, sup cez odstavny....stadova reakcia a uz bol upchany aj ten...nedaj boze keby tade musela ist sanitka....nedostala by sa :!: siutacia sa opakovala kazdy den, zaujmalo by ma, kde boli vtedy nasi kamosi v zelenom :|
Uživatelský avatar
Chirsie
*
Příspěvky: 91
Registrován: 14 pro 2009, 19:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty

Příspěvek od Chirsie »

moneto: to si musel byt hlavne na ihlach, ked si siel spat z NM do MY, nie? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty

Příspěvek od pepan »

1x 78km/h ve vesnici
a 110 km/h ...BODY NEVÍM
zatím jezdím
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Pokuty

Příspěvek od alarm »

Chirsie píše:Alarm mas pravdu, ale
pamatas si situaciu ked zuzili kus obchvatu a pristavneho mosta v blave (prerabali vozovku), robili sa tam pekne kolony uz od vyjazdu na ruzinov a presne taky ako hovoris, sup cez odstavny....stadova reakcia a uz bol upchany aj ten...nedaj boze keby tade musela ist sanitka....nedostala by sa :!: siutacia sa opakovala kazdy den, zaujmalo by ma, kde boli vtedy nasi kamosi v zelenom :|
Ty nevieš?
kontrolovali lekárničky, vesty a rôzne iné veci súvisiace s plynulosťou cestnej dopravy
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Pokec“