Centrál

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Petr_D
Příspěvky: 4
Registrován: 14 dub 2006, 09:07
Bydliště: Praha 4

Centrál

Příspěvek od Petr_D »

Nevím, jestli jste se někdo již setkal s tímto problémem, ale prošel jsem snad všechny manuály a nic.
Dosud mi fungoval centrál dálkový normálně - odemkne všechny dveře, zamkne všechny dveře.
Poslední dobou však zcela nově - někdy (a vůbec jsem nepochopil kdy) otevře jen řidičovy dveře, někdy všechny. Zamkne buď všechny nebo jen řidičovy. Když zkusím klíček, tak otevře všechny dveře vždy, zamkne však někdy jen řidičovy a někdy zase všechny. Připadá mi to, jak když se centrál přepíná do nějakých módů, ale fakt jsem nenašel princip. Výsledek je, že kolem auta běhám jak blázen a zkouším, jestli se mi už zamkly všechny dveře nebo ne.
Nevíte někdo, čím to může být. V manuálu píšou, že centrál otevře/zavře všechny. Volal jsem do servisu a tam mně řekli, že je to divné, ale asi bude vadný centrál a že mi ho rádi vymění, ale nezdá se mi to - buď funguje nebo nefunguje a ne někdy ano a někdy ne. (stojím i na parkovišti a zkouším odemykat a zamykat a centrál se přepíná různorodě)...
fakt mi končí nápady.
Lantra 1,6, 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

no, vzhledem k tomu, ze jsem mel minulej vikend rozebrany oboje predni dvere (vymena vyslochtanyho zamku) jsem to trochu vykoumal. Ja mam teda central jen na klicek (mam starou lantru) ale myslim ze se to moc nelisi. Jen se vyda ovladacka na rele k motorku odjinud.

No a k problemu, muze to byt jen volne tahlo, ci uchyceni tahla, ty dvere jsou protkany tahlama od motorku, od zamku. No a ty tahla ovladaj spinac, jez dava signal i dalsim dverim. Kazdopadne to chce rozdelat tapec a pohrat si s tim, neni to tak hrozny...i kdyz jsem se u toho pekne navztekal...hlavne u toho tapece. Kdyz si na to das tak pul dne cas a klid ta kto zvladnes svepomoci:)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
pan Jindra
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2005, 12:18
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od pan Jindra »

je třeba vědět, jaký tam je centrál s tou dálkou. pokud je to neoriginál, stačí vyhledat řídící jednotku, rozebrat jí a reset tlačítkem jí vynulovat. pak je třeba promazat táhla u zámku u řidičových dveří a trochu seřídit. snad to pomůže. zdar
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

ryba píše:no, vzhledem k tomu, ze jsem mel minulej vikend rozebrany oboje predni dvere (vymena vyslochtanyho zamku) jsem to trochu vykoumal. Ja mam teda central jen na klicek (mam starou lantru) ale myslim ze se to moc nelisi. Jen se vyda ovladacka na rele k motorku odjinud.

No a k problemu, muze to byt jen volne tahlo, ci uchyceni tahla, ty dvere jsou protkany tahlama od motorku, od zamku. No a ty tahla ovladaj spinac, jez dava signal i dalsim dverim. Kazdopadne to chce rozdelat tapec a pohrat si s tim, neni to tak hrozny...i kdyz jsem se u toho pekne navztekal...hlavne u toho tapece. Kdyz si na to das tak pul dne cas a klid ta kto zvladnes svepomoci:)
Půl dne?? Si děláš srandu ne? Když jsem rozdělával přední dveře kvůli rezonancím, tak to dalo dohromady max hodinu (rozborka i sborka), ale dělal jsem to poprvý, tak bylo nejhorší vymyslet jak na to. Jinak ale mluvíš pravdu, taky mi blbnul centrál a problém byl v uvolněným táhle.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ryba jiste myslel pul dne na celou opravu ...
Ja jsem nedavno taky rozebiral ridicovy dvere a blo to celkem rychly..
Jsou tam pod zaslepkama tri srouby a pak jen plastove narazeci hroty ... No pak jeste par dratu a jsi uvnitr ....
Na me ale jeste bafnul igelit nalepeny na tech dverich...
Mate to tam taky ???
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Igelit

Příspěvek od rade622 »

Tem igelit tam musí být a nemá být nijak potrhaný či nedolepený. Důvod proč se tam dává je izolace od vlhkosti, která je ve dveřích při stékání vody za deště a snížení aerod. hluku. Já tam mám nalepený 2mm mirelon.
Pokud jde o úvodní dotaz k centrálu myslím si, že je špatně seštelované ovládání motorku u dveří řidiče. Vyzkoušej zda ti to dělá i od spolujezdce.
Je tam systém táhel, uložené je to jen tak pofiderně, a šteluje se jen jedním šroubem, nastavíš délku táhla a tím i polohu spínání koncáku.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

jo, pul dne:) Holt, nemam tak shury dano a nechtel jsem to rozsekat:) Ale byl myslem cas na celou opravu.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Petr_D
Příspěvky: 4
Registrován: 14 dub 2006, 09:07
Bydliště: Praha 4

centrál - opraveno

Příspěvek od Petr_D »

tak nakonec to bylo opravdu to táhlo. Díky za pomoc.
(dobu raději nebudu zmiňovat, protože byste řekli, že je to na rozborku a sborku celýho auta :P .
Nejvíce problémů mi dělalo nalepení zpět té igelitové izolace - vůbec nechtěla držet, ale stará dobrá izolačka to jistí:-)
Lantra 1,6, 16V
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Pridam trochu sveho problemu...me central funguje jen na klicek ale dalka ne-e...V cem muze byt zakopanej pes?A nerikejte at si vymenim baterku v dalkovym ovladaci...to jsem samozrejme udelal...Jinak je Lantra 1.6 16v 94'...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Dastin

Příspěvek od Dastin »

co restart třeba se po výměně baterie nemůže nakódovat dálkáč, nebo vyzkoušet druhý ale ten asi nemáš jinak by jsi to napsal,problém může být i ve vypadnutém drátku od relátek na ovládání motorku, nebo přímo na motorku u řidiče(pokud ho tam máš) ten totiž nená vliv na otvírání klíčkem ale na dálkové jo.Je to třeba nejdřív pořádně prohlédnout pokud jsi to už neudělal.U lanter totiž funguje centrál jen od řidičovi strany.Hodně štestí.:D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Re: Centrál

Příspěvek od adys »

Zdar...
k tvýmu problému:
ty říkáš že občas se ti zamknou jen řidič a občas všechny,nehraje rozdíl zda zamykáš dálkou nebo klíčem....Jelikož jsou motory zapojený paralerně,tak si myslím že máš někde mezi řidič.dveřmi a následujcími dveřmi vakl...
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - opraveno

Příspěvek od Vita »

Petr_D píše:tak nakonec to bylo opravdu to táhlo. Díky za pomoc.
(dobu raději nebudu zmiňovat, protože byste řekli, že je to na rozborku a sborku celýho auta :P .
Nejvíce problémů mi dělalo nalepení zpět té igelitové izolace - vůbec nechtěla držet, ale stará dobrá izolačka to jistí:-)
No ja kdyz jsem mel ty dvere rorebrany, tak ten igelit tam byl prilepeny takovym jako by stale tekutym asfaltem ...
Nevite nekdo co to je ????
Rad bych to sehnal ...
Na ten igelit to je super ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

to je nejakej tmel, lepidlo, prodavaj to v tubach na pistoli, podle me postaci klasika silikon, ci lepidlo
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: centrál - opraveno

Příspěvek od Josef »

Vita píše:No ja kdyz jsem mel ty dvere rorebrany, tak ten igelit tam byl prilepeny takovym jako by stale tekutym asfaltem ...
Nevite nekdo co to je ????
Rad bych to sehnal ...
Na ten igelit to je super ...
Mě se vždy osvědčilo tzv "medvědí hovno" co používají stavbaři na vyplňování spár v panelech. Je to trvale pružné a drží to ten igelit SUPER
Zdeněk LKN
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 bře 2006, 17:51
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: centrál - opraveno

Příspěvek od Zdeněk LKN »

Josef píše:
Vita píše:No ja kdyz jsem mel ty dvere rorebrany, tak ten igelit tam byl prilepeny takovym jako by stale tekutym asfaltem ...
Nevite nekdo co to je ????
Rad bych to sehnal ...
Na ten igelit to je super ...
Mě se vždy osvědčilo tzv "medvědí hovno" co používají stavbaři na vyplňování spár v panelech. Je to trvale pružné a drží to ten igelit SUPER
Doporučuji v rámci pohodlí a čistých rukou použít silikon. Dá se kdykoliv zase opravit a nejsi u toho jako "čuně". Ten jejich "asfalt" je velmi přítulnej a blbě se pak meje z rukou.
Práce na svém autě musí být přeci radost :lol: a potěšení z toho, že je člověk taky ještě šikovnej a né jenom na placení dání :wink: :wink:
Zdeněk
LANTRA 1.8/G4GM GLS; ročník 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“