praskle manzety homokynetaku

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od black_sheep »

Zdar!

tak jsem pri pravidelne prohlidce zjistil, ze mam obe predni manzety poloos KO. jeden homokynetak je jeste mastny a je na nem videt krasne vazelina takze ten je snad OK, ale ten druhy, tam je praskla uplne stejne ale uz je na suchu. co je ale divny, tak v normalnim provozu, ani pri kraveni na parkovistich jsem na to neprisel! ma cenu to vozit do servisu at to namazou a vymeni manzety? byl bych rad usetril za vymenu obou kloubu, ted jsem do toho zase 8.000 nasypal za zadni brzdy a silentbloky.. :-)

btw. autokelly mi ukazuje dva druhy manzet / kloubu.

nevite, ktery typ tam patri? je to 1996 coupe RD, motor G4GF 102kW.

kdyztak tady jsou manzety (nevim jestli NI J2863004 a nebo NI J2883004):

http://autokelly.cz/#PATH=3761801;1382; ... |SD=0|ST=0|
Naposledy upravil(a) black_sheep dne 30 led 2010, 09:03, celkem upraveno 1 x.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od black_sheep »

I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od autopb »

black_sheep píše:Zdar!

tak jsem pri pravidelne prohlidce zjistil, ze mam obe predni manzety poloos KO. jeden homokynetak je jeste mastny a je na nem videt krasne vazelina takze ten je snad OK, ale ten druhy, tam je praskla uplne stejne ale uz je na suchu. co je ale divny, tak v normalnim provozu, ani pri kraveni na parkovistich jsem na to neprisel! ma cenu to vozit do servisu at to namazou a vymeni manzety? byl bych rad usetril za vymenu obou kloubu, ted jsem do toho zase 8.000 nasypal za zadni brzdy a silentbloky.. :-)

btw. autokelly mi ukazuje dva druhy manzet / kloubu.

nevite, ktery typ tam patri? je to 1996 coupe RD, motor G4GF 102kW.

kdyztak tady jsou manzety (nevim jestli NI J2863004 a nebo NI J2883004):

http://autokelly.cz/#PATH=3761801;1382; ... |SD=0|ST=0|

295,- s dph stojí jedna manžeta original hyundai
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od zdenek76 »

Podle mě tam patří J2883004, J2863004 by měla být jen na S-Coupé. Ale jeden nikdy neví, zvlášť když máš auto ze začátku výroby, to se kolikrát mixuje ještě se zásobama dílů na starý typ. Nicméně u těch manžet by to mělo sedět.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od Hujer »

Jistli pri plnem rejdu do prav a do leva nic necvaka a ani nic nekrupe,tak bych tam dal jen nove manzety.Hlavne poradne vymejt a dat spravnou vazelinu.vedcinou je soucasti baleni.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od black_sheep »

tak mi to nedalo, a lehnul jsem si pod auto znova a hezky na svetle.. mastny jsou oba dva takze snad zijou - vcera jsem rejdil po parkovisti jako blazen a krasa ticho. je to asi za 5 minut dvanact :-)

autopb: dekuju za nabidku - ja bych od Vas dily moc rad bral jako vzdycky pekna cena, ale muj mechanik je ted mimo provoz, takze jezdim jinam a tam se na vlastni dily moc netvarej :arrow: takze bere autokelly :-( nemate naky smluvni servis na ceskolipsku nebo liberecku?? :-) mozna se jeste v tydnu ozvu a dam to udelat jeste nekam jinam :-) mimochodem s tema homokynetakama jsem vcera volal ja, pak jsem uz nestihal zavolat zpet. muzete mi to pripadne hodit sem, kolik za ne? myslim ze nebudu jediny koho to zajima - diky :wink:

hujer: diky za radu, premejslel jsem tam nakou natlacit alespon docasne do pondeli, ale pak jsem se na to vykaslal pac nevim co tam prijde.. mrknu do hmaservisu.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od black_sheep »

zdenek76 píše:Podle mě tam patří J2883004, J2863004 by měla být jen na S-Coupé. Ale jeden nikdy neví, zvlášť když máš auto ze začátku výroby, to se kolikrát mixuje ještě se zásobama dílů na starý typ. Nicméně u těch manžet by to mělo sedět.
kuju za upresneni - to kdybych auto hodil do toho kelly servisu. voni jsou dost sikovny a levny, jediny co, tak berou veci prevazne od nich a nebo z elitu. myslim ze mixovany to nebude, scoupo a coupe je uplne jiny auto ac na sebe navazovali. scoupo je podobne spis accentu, paradoxne :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od autopb »

black_sheep píše:tak mi to nedalo, a lehnul jsem si pod auto znova a hezky na svetle.. mastny jsou oba dva takze snad zijou - vcera jsem rejdil po parkovisti jako blazen a krasa ticho. je to asi za 5 minut dvanact :-)

autopb: dekuju za nabidku - ja bych od Vas dily moc rad bral jako vzdycky pekna cena, ale muj mechanik je ted mimo provoz, takze jezdim jinam a tam se na vlastni dily moc netvarej :arrow: takze bere autokelly :-( nemate naky smluvni servis na ceskolipsku nebo liberecku?? :-) mozna se jeste v tydnu ozvu a dam to udelat jeste nekam jinam :-) mimochodem s tema homokynetakama jsem vcera volal ja, pak jsem uz nestihal zavolat zpet. muzete mi to pripadne hodit sem, kolik za ne? myslim ze nebudu jediny koho to zajima - diky :wink:

hujer: diky za radu, premejslel jsem tam nakou natlacit alespon docasne do pondeli, ale pak jsem se na to vykaslal pac nevim co tam prijde.. mrknu do hmaservisu.


homokineták vychází cca 2500,- 1ks japonské výroby,ale Vy máte klouby s abs,ale vše co jsem dohledal jsou klouby bez kroužku na abs,pak je ještě jedna možnost zda jdou staré kroužky odlisovat a nalisovat na nové klouby.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od black_sheep »

to je vcelku nemile, teda - mechanici budou vylozene jasat co to mam zase za specialitu :lol: ale zase dobra cena. za sebe doufam, ze se je podari zachranit, a kdyz ne tak se ozvu :lol:

co a jak manzety se ozvu pondeli na mail nebo zavolam, abych je pripadne do patku mel doma.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od laxo18 »

ja mam taky problem ze ked vytocim volant uplne do lavej strany a ked sa pohnem tak pocujem nejaky divny zvuk neviem ci je to klopkanie ale ked to vytocim uplne do opacnej strany do pravej tak je vsetko v poriadku a nepocujem nic takze teraz neviem ci je to ten homokinetek este som stym nebol v servise tak len takto sa pytam zatial
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od black_sheep »

takhle by se presne meli ozyvat moje homokynetaky. ale nastesti jsou potichu :-) vytoc kolo do rejdu a zepredu se podiej hned za nej. je tam takova gumova manzeta - tak jestli neni praskla. jsou na obou stranach :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od Accentdevil »

Pokud das plnej rejd a slysis takove praskani jakoby, tak to je ten kloub...kdyz Ti praskne manzeta dostane se tam bordel a vytvori to brusnou pastu jakoby a kloub jde do haje...

Edit: tak jak pise Black :)
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od black_sheep »

tak abychom to shrnuli, tak ja mam pricinu a ty dusledek jedne zavady :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od laxo18 »

nasiel som na nete nejake tie homokineticke klby ale teraz toto by ma zaujimalo

http://www.theautopartsshop.com/Search/ ... artDetails

ci to je iba homokineticky klb alebo polos ?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: praskle manzety homokynetaku

Příspěvek od Hujer »

Ja byt tebou tak bych nechal namontovat origo.Vlastni skusenost s manzetama ktere maji sice stejnej tvar a dost podobny rozmery,ale maji treba jinde drazku a pak ne sedej tak jak maj a de pres ne vazelina ven!Jestlize se rozhodnes koupit origo a tam u vas co jezdis ti je odmitnou namontovat,tak se klidne muzes obratit na me.Vim ze jsme meli-mame spolu spor skrz klempirinu,ale s mechanicinou si byl spokojen.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“