i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

digit
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2005, 16:23

i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od digit »

Nechci tu začínat novou a zbytečnou tému, protože se to tu ož dvakrát probíralo, trápí mně momentálně ale jedna věc. Uvažuji dost intenzivně nad koupou i30CW 1,6benz., v současnosti jsem celkem spokojený majitel Accentu. Byl jsem hodně rozhodnutý jít do kombi i30-tky, ale přečetl jsem si nejnovější téma z ledna 2010 ohledně spokojenosti s už vyráběnou i30 v CZ a dost mně to zvenklalo, už si nejsem jistý tou kvalitou. Starší tu diskutované téma mně spíš povzbudilo, ale to novější spůsobilo přesný opak, předpokládám že je zřejmě ovplyvněno změnou Korea vs.Nošovice. Poradí mi někdo, jestli je to spíš věcí kusu na který narazím, nebo je to v současnosti spíše systémově vychytávání chyb a radši bych měl počkat až se to zlepší? Počítám, že korejský kus už nedostanu, čili jenom Nošovice. Děkuji za názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od 89majlo96 »

nie je to nici osobny nazor, ale je to kruta realita. Ceske verzie maju o poznanie horsie materialy v interieri a mechanicky na niektorych kusoch boli aj zavady. Viezol som sa aj v ceskom modeli ale neni to ono, je tam vidiet ze to je cisto typicke ceske auto, co sa tyka materialov toho interieru. Motor sa mi zdal byt tiez nejaky nekultivovany ale to bola 1,4 benzin. Ale zase podovzokl sa mi zdal byt nastaveny lepsie. :-k A to co dovadzaju vo fabrike pracovnici, tak na to netreba ani komentar. Ja osobne by som sa bal kupit take auto na ktorom sa "odbavil" nejaky pracovnik linky kvoli tomu ze ma maly plat a robi viac nadcasov ako by mal [-X Mozno este tie prve modely co vysli z fabriky by mohli byt spolahlive, lebo tam nikto somariny nestvaral :?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od zdenek76 »

a co Ceed kombi? Je to víceméně stejný auto, ale má to lepší kufr a dynamičtější jízdní vlastnosti (zřejmě vlivem lépe poskládané převodovky), navíc je to již po faceliftu, na trhu delší dobu a vychytány počáteční mouchy.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od matysekul »

Převodovky jsou stejné pro oba.Ale s tím vychytáním much po faceliftu souhlasím.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od Hardcam »

Jak pise zdenek, kup Ceeda kombi. Facelift se opravdu povedl a snad i materialy zustaly kvalitni. Treba Hyundai zaznamena pokles poptavky, vzpamatuje a zase zacne vyrabet kvalitni auta.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od Bolo »

Ten nový ceed v kombíku je vážně hezký.Máme ho vystavený v práci.Chtěl jsem ho vyměnit za Lantru (barva je skoro stejná a kombík je to taky) ale asi by to poznali :D
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od zdenek76 »

matysekul píše:Převodovky jsou stejné pro oba.Ale s tím vychytáním much po faceliftu souhlasím.
je to možný, tak tam má Ceed udělaný něco jinýho líp, protože má lepší zrychlení z místa 0-100 i dynamické 60-100, 80-120
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od 89majlo96 »

s tym ceedom suhlasim, to je na lepsej urovni a je aj krajsi v kombi verzii ako i30 cw
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Úvodem Tě ujistím, že korejskou i30 už skutečně neseženeš, tedy fungl novou.
Přiznávám to trochu nerad, považuji se až za fanatického :hyu: , ale kvalita výroby v Nošovicích je zatím, dle toho co vím, ze všech závodů značky po světě nejnižší (i když chvílemi soupeří s Indií). Cee'd, zejména v kombíku, je velmi dobré auto, facelift se povedl, ceny jsou rozumné a záruka vynikající. Otázkou taky je, jak moc na nové auto spěcháš, i30 letos (podle všech dostupných zdrojů) čeká také facelift, takže kvalita materiálů, mouchy v odhlučnění apod. se nepochybně zlepší. Otázkou zůstane kvalita výroby, která sice poroste, ale je otázka jak rychle.
P.S. Největší problém s kvalitou výroby v Nošovicích je její nevyrovnanost, ne úroveň samotná. Prostě se občas nezadaří, jenže se nezadaří podstatná věc a na můj vkus moc často :cry: . Ať už se budeme bavit o problémech s antikorozním nástřikem, se zadními tlumiči, pár převodovek... #-o
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 03 úno 2010, 14:24, celkem upraveno 1 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Martensio
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 srp 2009, 21:05
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od Martensio »

Zdravím,

tak já jsem pro i30cw. Nový Ceed se jen dotáhl na i30cw. V práci máme 2x i30cw a nového Ceeda a mohu souhlasit jen s kufrem,ten má KIA lepší. Jinak celkové je lepší Hyundai
Škoda Favorit

Peugeot 307 Break

Hyundai i30 CW 1,6i CVVT Classic Plus
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Bylo to v sobotu na Primě...kdo to neviděl.
Je tam srovnání i30 cw a ceeda sw

http://autosalontv.cz/
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
digit
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2005, 16:23

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od digit »

Chtěl bych velice pěkně poděkovat všem, co mi přispěli svými radami a postřehmi. Myslím, že teď jsem schopen si udělat podstatně reálnější obraz zkutečnosti ohledně i30tky. Sice nerad, ale konstatuji, že i30cw nebude moje příští auto a nahradí ho na seznamu zřejmě Ceed. Každopádně Hyundaje u mně ostávají v merku, už jen proto, že si je kupujou lidi jako jsou na tomhle diskuzním fóru, kteří se nejenom vyznají, ale jsou taky ochotni se podělit s radami a zkušenostmi a to je skvělé =D> Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od Radim Brožek »

No mě by docela zajímalo, odkud čerpáte ty údaje o "nejhorší kvalitě srovnatelné s indií". Jsem majitelem i30 cw 1.6 benzín (Comfort) z Nošovic (4/2009) a, klep klep, zatím si moc nestěžuju. Závady, které se u mě objevily jsou úplně stejné u aut z Koreje a s většinou z nich se dá žít (molitan v masce, hlučný podvozek, spojka, ostřikovače, ...) Vržou sem tam taky obě verze apod. Nástřik, to byla jedna várka na začátku a zbytek už tuším neopadává. Já zase naopak kvůli některým jiným věcem chtěl českou verzi (konstrukční/výbava, popsáno v jiných vláknech). A pokud si pročtu diskusní fórum, tak výkřiky jako zklamání, už ho nechci apod jsou od jednotlivců (špatný kus? a nejen z Nošovic) a zbytek řešíme spotřebu, žárovky,....
Taky nevím, kde se vzala hláška, že materiály jsou horší? Co jsem seděl/jel na předváděčce s Korejskou a dostal českou, tak nevidím rozdíl (Comfort).
A k tomu Ceedu - pořád je v interiéru lepší i30, jen se rozdíl snížil. Je to hlavně o preferenci posádka vs. kufr (10cm) a ten facelift? Věc vkusu. Navíc u combi spíš čekám tvrdší podvozek, protože když ho naložím, nechci brousit silnici. Už tak je světlá výška podvozku nic moc. Jestli jsem navíc dobře četl recenze, tak je sice jízda komfortnější, ale stabilita je díky úpravám pružin a tlumičů trošku horší. Ale je to jedna paní v recenzi povídala....
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od Laxius »

Suhlasim s Radimom, ja mam sice korejsku verziu, forum citam pravidelne, teda aspon i30 vlakno urcite a necital som tu nic take, na zaklade coho by som mohol jednoznacne povedat, ze korejska verzia je lepsia alebo horsia. Ano, su tam rozdiely, ako napriklad antena, laktova opierka, pripojka USB, krajsiei, tmave svetla v ceskej verzii a podobne, ale tiez som nepocul nic o rozdiely materialov. Naozaj na zaklde toho co sa tu popisalo, nemozem povedat, ze ceska verzia by bola horsia alebo lepsia. Viacmenej riesime vsetci to iste.

Co sa tyka kia ceed sw, tak mne sa ten facelift az tak nepaci. Teda nevidel som interier, ale svetla a predna maska sa mi u predoslej verzii pacila viac, teraz jto tam vpredu vsetko moc male a mrnave a mne to pripomina staru skodu 105, pred faceliftom :) A kedze mam kombika, tak ma az tak nestve, ci mam kufor najvacsi v triede alebo nie. Ved aj tak 100% casu travim vo vnutornom priestore (manzelka s dietatom sedia vzdau) kdezto kufor nakladam do plna asi tak v 10% casu, mozno este menej, takze je jasne, ze volim vacsi vnutorny priestor a nie vacsi kufor.

Tolko mojich par drobnych na tuto temu :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: i30CW 1,6benzín - prosím o radu

Příspěvek od 89majlo96 »

laxius : chod si porovnat ineterier nosovickej a korejskej verizie a urcite rozdiel v kvalite materialov najdes. V ceskej verzii je tvdrsi volant na dotyk, navyse je taky drsny ze brusi kozu z ruk a zachytava sa na volante. Sedacky maju tiez potah z inej ( menej kvalitnej latky ) ako je na korei. Aj vypln dveri je z niecoho ineho. A uplne najhorsie je na tom koberec v celom interieri a aj kufri. Pouzili nanho druh ktory sa najtazsie vysava a je dost drsny, podobny alebo taky isty byva pouzity vo fabiach a octaviach
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“