Ruční brzda na Coupe 1G

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

rarasek16
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2009, 09:36

Ručná brzda

Příspěvek od rarasek16 »

Možno totu už bolo no hladal osm a nenasiel ale potreboval by som poradit ako nastaviř svojpomocne ručnú brzdu na H. Coupe 1997 2.0l bo uz zabera strasne vysoko a slabo dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ručná brzda

Příspěvek od mirpie »

sundáš středovej tunel a pod pákou ručky jsou táhla c drží lanovody a jsou tam nastavovací šroubky, ale podle mě si moc nepomůžeš, ty lanovody budou vytahaný, rovnou bych je vyměnil.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
rarasek16
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2009, 09:36

Re: Ručná brzda

Příspěvek od rarasek16 »

a kde to objednat co to stoji?
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ručná brzda

Příspěvek od mirpie »

já to kupoval u http://www.mjauto.cz, ale objedná ti to i kdejakej servis, pokud jim to svěříš na výměnu (o nic nejde, dohromady tak 10 šroubů, ale je to pakárna na přístup). Já teda kupoval jen jeden (někdy když nic nejede tak prostě zatáčku nebo křižovatku projedu smykem přes ruční brzdu a jednou už lanovovd nevydržel a prasknul - nekamenujte, píšu, jen když nic nejede a jsem tam sám, zas je to dobrá škola smyku a příprava, když ten smyk přijde nečekaně, aspon se neleknu a vim co dělat)....

Určitě kup oba, zas taková pecka to není (tuším něco lehce přes 600Kč/kus). Ono pokud máš jeden extrémně vytahanej a vyměníš jen jeden, pak tu vyrovnávací vidlici za pákou budeš mít zešikma a rozložení sil na kolech taky nemusí být rovnoměrné.

A doporučuju nepoužívat ruční brzdu při každým parkování a ne na rovině, kde stačí zařazená rychlost. Tuhle blbost v autoškolách učí doted, že po zastavení se dává ručka. Co je k tomu vede nevim. Na stání ve svahu to chápu, že když vypadne rychlost, je dobrý to mít pojištěný ruční brzdou.
Kamarád odstavil Fabii na 4měsíce na parkovišti a z autoškoly samozřejmě, jak mu to říkali, tak nechal zataženou ruční brzdu. Auto pak samozřejmě nerozjel (nechal připojenou i baterku a ta to po té době nedala, měla 1,5V). Natáhli jsme za Coupé lano a táhl jsem ho dobrých 100m, samozřejmě měl zablokovaný zadní kolo, přirezlý pakny od zatažené ruční brzdy a tření penumatiky o silnici s tím nehlo, čára dlouhá 100m, kdy jsem usoudil, že tohle nemá cenu a je potřeba na to hrábnout a rozebrat to. To samý v zimě (jednoduše to přimrzne a silnice bez sněhu to taky neurve). Takže kamarád je už poučenej dostatečně.
Jinak přes kabely jsem ho dobíjel asi tak 10-15minut a pak už mu ta jeho kočička jak jí říká (Fabia 1.4MPI) chytla. Jinak dobrej pohled lidí (pomalu maloměsto), že Hyundai táhne za sebou Fabii (lepší auto snad pro místní lidi neexsituje, ještě nejlíp v motorizaci HTP) se zablokovaným zadním kolem.....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
rarasek16
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2009, 09:36

Re: Ručná brzda

Příspěvek od rarasek16 »

no dakujem za radu tak som to nastavil aj otestoval na 4 zube uz ju nepohnem bez poriadneho pridania plynu...a nic sa nedre previezol som zaden s kotucou sa neprehrieva dakujem moc za radu...ta matica co tam bola bola uplne uvolnena
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Ruční brzda na Coupe 1G

Příspěvek od Jerry159 »

Čauvec chlapy dělá se to mě nebo i ostatním ....,mám prostě takový problém...zadní pístky jsem repasoval a už po druhé za zimu jsem přetrhnul lanovody....už mě napadá jenom to že mám v brzdové kapalině vodu a ta zamrzne ....zamrznou pístky a tím pádem i ručka....(vždycky se mi utrhne ta kulička na konci lanovodů co je u třmenu) proto mi skoro každé ráno když mrzne a jedu do práce svítí abs že mám zadní kola zabržděný....už mi to leze na nervy ....počkám hold na jaro a pak koupím lenovody...
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ruční brda na Coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

já urthl jeden lanovod na křižovatce, když jsem ji jel smykem, v tom místě jak říkáš, u třmenu. Dal jsem novej (asi před rokem) a mám pocit, že jeden lanovod je ruplej zas (ručka jde první tři zuby prakticky bez odporu), takže to na jaře budu měnit asi znovu. A to ten krám na parkování nepoužívám, jen když ráno třeba natočím motor a jdu oškrábat okna....Jo a je dobrý ty lanovody měnit oba, dáš jeden novej a tu vyrovnávací vidlicu u ručky budeš míz zešikma, protože druhej lanovod je vytahanej a těsně před smrtí.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brda na Coupe 1G

Příspěvek od Jerry159 »

ani nemluv já dal oba nový a oba jsem utrhnul...počkám na jaro a pak dám nový ted už to vydržím....zlatý bubny :D na ruční brzdu :D ale nebudem to dále rozpitvávat pač by se našli lidi co by se mapsali že i30 myslím nebo Kia má vzadu kotouče a v nich bubny na ruční brzdu... :D
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ruční brda na Coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

otázka je, co je výhoda....zas když se pokazí ta bubnová parkovací brzda u té i30, tak dostat se k tomu je mnohem horší, než tady.
Jak tam dáš ty nový lanovody, asi bych je promazal (lanko v bovdenu), at se do toho nedostane vlhkost, která pak když zmrzne a tak to může být příčinou toho, že pak za to ráno chytneš a urveš to....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda na Coupe 1G

Příspěvek od Jerry159 »

to vše jsem udělal...prostě už mi jenom zbývá že mám vlhkost v brzdové soustavě a myaslím že mám kapalinu na prd ...tam by se pak sražela voda a jinak je to vždy když jsem stál v kopci předkem nahoru ...se mi asi dostala ta voda do zadních třmenu a tam to zamrzlo a pak se to urvalo no...
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Ruční brzda na Coupe 1G

Příspěvek od marenkka »

s tim problem nemam, rucku pouzivam jen do zatacek a to s citem :))))
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ruční brzda na Coupe 1G

Příspěvek od black_sheep »

ja ji pouzivam furt fest a musim rict ze drzi. ale tak jako na lantre, ktera na bubny, to ne...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
eforar
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2010, 22:56

Re: Ruční brzda na Coupe 1G

Příspěvek od eforar »

hlavne v zime je treba
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Ruční brzda na Coupe 1G

Příspěvek od mirpie »

tak jsem lehl pod auto a oba lanovody jsou ok tedy ve smyslu že nejsou zpřetrhaný, ale jeden je hodně vytahanej, takže na jaře asi výměna
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda na Coupe 1G

Příspěvek od Jerry159 »

tak už jsem našel problém :-( je to v kapalině :-( už je starší jak dva roky a kapalina má určitou kvalitu a výdrž ....a tahle jak se neměnila tak měla jiný bod varu a uvolnuje se z ní voda....a ta voda se mi dostala do zadních třmenu které mi následně zarezli...a proto že u baráku stojím čumákem k báraku pod uhlem 20% takže v létě až ušetřím penize tak udělám celou generálku brzdy....předek vrtaný a drážkovaný kotouče, desky brembo, a vzádu to mám kloudný akorát maximálně nechat stočit kotouče....a vyměním kapalinu stím Dot 4
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“