kontrolka motoru

Moderátoři: miooo, Moderátoři

bendo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2010, 19:06
Bydliště: jezbořice u pardubic

kontrolka motoru

Příspěvek od bendo »

ahoj prosím o radu než navštívím servis,po nastartování stále svítí oranžová kontrolka jak je na ní namalovanej motor vlevo dole na palubce,když jsem auto minulí týden kupoval tak ho v bazaru neodemkl dálkou ale klíčem a auto pak nešlo nastartovat až po opětovném zamknutí a odemknutí a on tvrdí že to je tím že ta kontrolka svítí a musím nechat chybu vymazat v servisu,je to možné nebo je ta kontrolka na něco uplně jiného?díky za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od Engineer »

Tá kontrolka má veľmi veľa významov... Viac povie iba diagnostika.
Keď otvoril kľúčom dvere, pravdepodobne alarm nedovolil aby naštartoval? :-k

PS: Doplň do profilu mesto a do podpisu auto ktoré vlastníš, o to jednoduchšie sa bude odpovedať na tvoje dotazy...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
bendo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2010, 19:06
Bydliště: jezbořice u pardubic

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od bendo »

jasne,jsem tady krátce,musím se zorientovat,dík za tip.mám santa fe z roku 2003,vypadá dobře,nějaká práce na něm bude,ale to je jasný že do něj budu muset nějaký peníze nacpat,zatím mě jen trápí ta kontrolka,ale na jízdních vlkastnostech nic nepozoruju,tak to snad nebude problém.jsem z pardubicka
bendo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2010, 19:06
Bydliště: jezbořice u pardubic

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od bendo »

jo,jak píšeš,otevřel auto klíčem začlo houkat,odmačknul to,ale nezrušil alarm,jak chtěl nastartovat tak to nešlo,tak zamknul a odemknul,a pak nastartovat šlo,nevim zda to je tim.
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od ANJA »

Ahojky, mám ten samý problém - check. Už se s tím trápím cca 2 měsíc. Auto r.v.2001, 2,4, 4x4 ,107 kw + plyn. Vyměnila jsem spojku a pak naskočilo úžasné hlášení check. V autorizovaném servisu mi řekli - lambda, při sumě, jakou chtěli za opravu mi spadla brada... Lambda je vyměněna - naštěstí jinde a za senzační peníz, ale check mi svítí vesele dál. Nakonec to lambdy prý nejsou, teď jezdím k opraváři- naštěstí ne k výměnáři a zítra budeme montovat váhu vzduchu. Ještě uvažujeme, že by to mohly být palivové filtry. Vždy motor blbne jen na benzínu, při startování někdy vyletí otáčky šíleně nahoru a pak jdou dolů až auto chcípne.Někdy otáčky drží a auto normálně jede, jindy se zase nemůžu rozjet, skáču , jakobych natankovala skákavý benzín a do toho auto vystřelí totálně dopředu, naštěstí přede mnou nic nejelo. Na diagnostice mi to píše chudá směs. S autem jsem nadmíru spokojena, jen kdyby se na mně nesmál check.Pokud máte někdo stejnou zkušenost a už po opravě, dejte mi prosím vědět, ať Santíka poléčíme!!! Díky Jana [-o<
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od Engineer »

Otázka: Lambda je originál alebo je to podradná značka typu Starline?
Pozor aby to nebola nejaka banalita a ty koli tomu vymenis kopu veci.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od ANJA »

Díky za odpověď, lambda je origoš. Teď jsme vyměnili palivový filtr - v nádrži, byl total zanesený nějakým žlutým práškem, nevím, jestli tam někdo přede mnou dával tablety na čištění . Taktéž bylo vyčištěno sítko, profouknutá váha vzduchu. Po cca 40 km opět se směje check :D/ tak nevím. Mám možnost výpůjčky funkční váhy, tak to zkusíme a teprve pak , když bude auto ok, budeme montovat novou váhu vzduchu.Snad to bude konečná oprava. :twisted: Háže to na diagnostice chybu P0171 - chudá směs.
Před koupí byla revize plynu, vše ok. U benzínu byly měněny filtry až na paliváč, nové rozvody. Svíčky jsou výrobcem dané pro benzin i LPG. Dám vědět, jak jsem dopadla. Díky
Jinak auto pochází z Lucemburska, 2 roky u nás v provozu.
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od Rave »

profoukavat AFM tlakem vzduchu je ZHOVADILOST.Tim si rikas o jeji poskození :wink:
Jinak pokud ti to haze chudou smes tak to je zavaznej problem a je riziko destrukce motoru.
Vymen ten palivovej filtr.
a znovu diagnostiku.
Pokud ti na lpg jede auto dobre vaha bude oka a problem bude s dobavkou benzinu.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od ANJA »

Ahojky a díky za odpověď. Teď jsem měla od známého v autě půjčenou váhu vzduchu a auto šlapalo jak hodinky. Jela jsem na nízké otáčky - v obci 50 km/hod. na 4!!! a super, žádné škubání motoru. Vytočila jsem motor na 3 na 5000 ot a plynulá jízda, předtím to mělo tendenci - na mou váhu vzduchu u 4000 ot. jakoby se dusit, mrtvý bod. Po zpětné montáži váhy vzduchu jsem najela cca 20 km a check :mrgreen: se opět kření do obličeje. Opět škubky škub motor, na 3 v obci 50 km/hod. se moc teda motoru nechce. Holt bude mně to stát nějaký peníz, ale aspoň vím, že to je tímto. Nevíte, co je tam za součástky? Je tam i nějaký tišťák? Zatím a ozvu se Jana
P.S: Dnes 8.3. jsem si objednala senzor do váhy vzduchu - za 2.600,- Bosch, komplet váha je tak kolem 7.000,- Až proběhne výměna, dám vědět, zda to pomohlo. Snad jooo, protože už začínám ze Santy šedivět :evil:
11.3. Heuréka!!!!!! Santa šlape jak hodinky!!! Byla to ta váha vzduchu. Lambdy tančí, jak se šlape na plyn. Uf, dva měsíce nervů, ale konečně opraveno :D/ Jana
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od PhanTom »

Ahoj, a měnila jsi celou váhu,nebo jen ten senzor??
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od ANJA »

Zdravím, vyměnila jsem jen senzor - za minutku přemontováno. Teď, když startuju, tak se jen po očku dívám na check, ale vždy krásně - ukázkově zmizí. Najela jsem od montáže cca 200 km, bez uchechtaného checku.
Zdravím Jana
marco0
*
Příspěvky: 59
Registrován: 02 bře 2009, 09:53

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od marco0 »

Ahoj,
mám tiež podobný problém s check kontrolkou, ale už to neriešim, nech si svieti....
Mám nové Santa Fe na LPG, montované v SR. Kontrolka mi uz svietievala po montáži LPG, najprv aj po case sama zhasla. potom mi odisiel katalyzátor, teraz je tam univerzál, ale teraz uz sama nezhasínala. V servise tvrdili ze mi to bude svietit stale, lebo nie je nejaky odpor pre spaliny a ze to lambda zisti. I ked si mysli, ze ta lambdda nevie citat :) a odpor dava aj univerzalny kat. Najme ked je lambda hned za valcami ako zacina vyfukove potrubie a katalyzator je asi 1m od nej. Ked odpojim baterku tak prejdem bez kontrolky cez 200km, raz som asi 500. Dokobca teraz v zime (neviem ci am vplyv teplota) mi sma zhasla ale potom sa po par desiatkach km rozsvietila. Dokonca sa mi rozsvecuje ked vchadzam pomaly do garaze, teda rozbieham sa, tak mam taky dojem, ci to aj u mna nie je vaha vzduchu. Plynari tvrdia, ze je vsetko ok. Aj by som im neveril, ale mal som u nich montovanu Octaviu a check mi svietil len po montazi, a ked ho v Skode vymazali bol ok. Potom az bratovi, ktorxy na nej jazdi svietila, tester ukazal ze bola raz chudobna araz bohata zmes a odvtedy zase nic. Le s tou vahou to bude pri odbornosti v hyundai servise asi problem. Takisto mi to niekdy pri prudkom zrychleni , neviem preco, ale iba na 3ku, prestne na chvilu na LPG tahat. Tak neviem, ci je to v nastaveni LPG, alebo nieco ine. Inak LPG slape ako hodinky, tak asi pojdem aj ja po tej vahe. Je este rok v zarukle auto, len ten servis.....
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od ANJA »

Ahojky, tak mně to psalo chudá směs - mám taky LPG. Pokud zajedete na diagnostiku při rozsvíceném checku :mrgreen: a vyskočí chyba P0171, tak to bude - aspoň můj Sanťa - váha vzduchu. Já se s tím trápila 2 měsíce. Dělalo to samé, prostě při zhruba 4000 otáčkách šel motor do útlumu, nechtěl jít dál a prostě vytuhnul. Teď ok, tahá jak čert. Taky to blblo při 4 rychlosti v obci - 50 km/hod. Neexistovalo, jen na trojku. Pokud Vám to vyskočí ta váha, písněte, dám Vám kontakt na bezva firmu, odkud mi poslali senzor, nemusela jsem měnit celouváhu. Zdravím Anja
P.S.: Už mně také nedostanete do Hyundai servisu, absolutně mimo mísu!!! Jen tahat z ženské prachy a nic neopravit.
bendo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2010, 19:06
Bydliště: jezbořice u pardubic

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od bendo »

ahoj,taky jsem si nechal namontovat LPG,než jsem dojel domů kontrolka check už svítila,tak jsem hned volal tomu pánoj co mi to LPG montoval ,jel jsem tam asi za tři dny,má na SANTA FE diagnostiku,samozrejme chudá směs,chybu odstranil,přidal na směsi,za deset minut už jsem frčel domů,ale v půli cesty blik a už to zase svítilo,tak otočka zpět a za dalších deset minut odstraněno seštelováno a od tý doby je to ok,asi 700km.jinak spotřeba asi 13l plynu,takže super.je fajn,že jsem to dal dělat ve firmě kde maj tu diagnostiku,že jsem nemusel nikam lítat,jo a taky mi při montáži sundali sání,prý to jinde běžně nedělaj a ta hromádka pilin co napadá do motoru neni malá.docela mě to překvapilo.
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od ANJA »

Ahojky, tak to jsem nějak přehlídla, že to byl namontován fungl nový plyn. V mém sanťovi je plyn cca 2 roky, dal ho tam předchozí majitel. Když mi auto začalo stávkovat, tak jsem taky nejdřív zajela k plynařům, tam bylo vše ok, přímo řekli, abych si dala dopořádku benzin. Vyjeli z PC sjetinu, naměřené hodnoty.Tam jsem se taky dozvěděla, že každý rok se má udělat revize plynu, těsnění,atd., Jezdím do Bzence, kde jsou moc fajn lidi a strašně ochotní. Držím palce, aby santík poslouchal a už bylo vše ok!!! :P Jinak já neměřím spotřebu na l, přepočítávám to spíše na koruny - vychází mi to cca 1,85 Kč/km. Beru plyn za 14,50 Kč. Záleží, jestli cajdám po městě, nebo vyrážíme někam dál. Zdravím a přeju co nejvíc spokojených km!!! Anja
Jo ještě menší poznámka - bylo mi doporučeno jezdit 3:1 - plyn - benzin ( nádrže).
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“