Osvětlení přístrojové desky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od jirikstbk »

Absolvoval jsem poslední dobou poměrně často cesty v noci. Ztlumení palubní desky je fajn, ale bohužel (alespoň u mne) se neztlumí kontrolka potkávacích a hlavně dálkových světel. Protože mám osvětlení ztlumeno až na minimum, tak to je tak nepříjemné, že jsem uže dnes musel zastavit na odpočívadle a kontrolku přelepit.

Je to tak u všech modelů i20 nebo mám jen já nějakou anomálii?
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ztlumení osvětlení palubní desky v noci

Příspěvek od Amalfi »

Jo ta tak u vsech. Ovladacem se meni intenzita PODSVICENI, nikoli kontrolek. Jinak mne to nerozptyluje, protoze
1. na budiky se moc nedivam
2. i kdyz v noci snizuji intenzitu podsviceni, tak ne az na minimum (to bych po oslneni v aute nic nevidel).
3. protijedouci auta taky dost oslnuji a proto si oci zvyknou.

Mozna jezdis tmavymi useky kde neni provoz - to by ti pak mohlo vadit. Zkus si zvysit intenzitu podsiceni at to neni takovy kontrast - oci si zvyknou a bude lip.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Ztlumení osvětlení palubní desky v noci

Příspěvek od jirikstbk »

Díky za informaci. Aspoň vím, že to tak je všude.

Jinak s tím, co píšeš, máš pravdu. Problém je hlavně na okreskách. Naposledy Mošnov - Opava přes Bílovec. Naštěstí podle navigace, jinak bych po tom, co bych tam určitě zabloudil tu oblast označil za konec světa. :-) Ve dne to tam ale může být příjemné svezení.
Na dálnici i aktivnějších okreskách pořád něco svítí a dálkové světla obvykle moc v úvahu nepřicházejí. A oslňuje především ta modrá kontrolka i když se taky na budíky dívám jen když je třeba.

Momentálně to mám přelepené kouskem papíru, uvidím co dál.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ztlumení osvětlení palubní desky v noci

Příspěvek od Amalfi »

Jo tak Opava - Bilovec e fajn cesta pred par tydny jsem tama jel - a fakt pohodicka, minimalni provoz v useku Bilovec - Skripov a to i pres den.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Loki
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2010, 13:34

Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od Loki »

mírně upraveno , amaize

Zajímalo by mne co ostatní vlastníci a když již jsem se rozepsal, co osvětlení přístrojů, nevadí vám, že když ve dne rozsvítíte světla a svítí slunce tak nevidíte na displejích nic? Chovají se vaše auta také tak? Pokud ano, tak výrobce nepostřehl, že ve většině států Evropy se jezdí ve dne s rozsvícenými světly, pokud máte vše v pořádku je to zase problém mé I20. Když pořebuji vidět na počítač tak musím zhasnout. Jednou mne při tom chytili policajti, když jsem jim předvedl situaci kroutili hlavami a pravili, že by se takové auto vlastně nemělo dovážet.

Tak konec a zdravím.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od Amalfi »

Zdar Loki - hele osvetleni pristroju se mi pri rozsviceni svetel samo neztlumi. Vedle vypinace ESP a ovladace sklonu svetel je ovladac intenzity osvetleni pristroju a tim to koriguju. V noci osvetleni uberu a ve dne to davam na max. Problemy s tim ze bych nevidel co je na displeji tim padem nemam.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Loki
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2010, 13:34

Re: Řízení,v pohodě,a nebo

Příspěvek od Loki »

Ahoj Amalfi,
asi jsem to špatně popsal a tak to zkusím znovu.
Nastartuju motor a vypnu potkávací i parkovací světla. Osvětlení displejů svítí na max. a nejde regulovat tím potenciometrem vlevo dole, prostě svítí stále na max.
Zapnu světla svítivost displeje se sníží na hodnotu, která je čitelná v noci a jde potenciometrem ještě snížit. Ta intenzita osvětlení ale není dostatečná při slunečném počasí takže když se chci podívat třeba kolik mi to žere tak musím na chvíli zhasnout světla, to se intenzita osvětlení zvýší na dostatečnou úroveň.
Kdyby se nemuselo ve dne svítit tak by to bylo bezva - ve dne máš dobře čitelné displeje, jak se setmí a zapneš světla intenzita osvětlení se automaticky sníží a můžeš si ji ještě doladit potenciometrem.
Dělá to na mne dojem, že to moje auto bylo určeno někam, kde se ve dne nesvítí.
Zajímalo by mne jak to mají ostatní.
Ještě se omlouvám, že to tahám sem, ale nikde jsem na podobné tema nenarazil a sám ho založit nemohu.
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od amaize »

Přesunuto z "řízení v poho , ....."
amaize

a jinak , copak píše manuál, mám takový dojem, že když máš světla vyplé,né ve všech zemích se jezdí se zapnutýma,tak se nedá osvit regulovat,a jinak u mne je PC v kapličce a tudíž žáden problém, vidět supr

můj názor,ale i za ten můžou zavřít :-
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od Hardcam »

Ja na display vidim dobre, mozna diky modremu podsvicenu u i30. Presto u nekterych aut je to problem. V Yarisu je spcialni tlacitko, kterym intenzitu vratime do stavu nerozsvicenych svetel.
Dle me jsou v aute dva rheostaty, jeden upravuje osvit pri rozsviceni/zhasnuti svetel a druhy je ten v priplatkove vybave, kdy si v jiste mire muzete osvit upravit. Teoreticky by to slo odpojit, pokud by v servisu meli vuli to udelat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od amaize »

doporučuju dát DLR a pak bude přístrojovka neosvětlena - přes den - a uvidí na PP , já o těch denních už začínám přemýšlet, jen se nemůžu rozhodnout jestli kulaté , nebo podlouhlé :-k
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od Hardcam »

Ten otvor na mlhovky se primo nabizi na ty kulate ctyrdiodove. Soused to ma na Fabii facelift a padne to tam jak prdel na hrnec.
Sezenes v kazdem lepsim eshopu, uz jsem to vidcel na spouste aut. kdyztak Ti to dohledam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od amaize »

to nemusíš já už našel i 18 - nácti diodové z vestavěným modulem, ale když se podíváš na přední světlo i20 , tak se nabízí rozebrat a vlepit DLR pásek, a to je to co mne táhne :D/
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od amaize »

je to jen amatérsky , ale asi do těchto míst kde jsem naznačil ty bílé body
Přílohy
DLR.jpg
DLR.jpg (35.12 KiB) Zobrazeno 6043 x
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od Amalfi »

Loki tvoje auto, respektive elektrika se chova uplne jinak nez moje. Nemam takovy problem jako ty. Myslim ze to je nastavenim ridici jednotky - ta se o to stara. Skakni s tim do servisu a rekni ze se tvoje i20 chova jinak nez ma at ti to daji do poradku a trvej na tom.
TAK VSECHNO ZPET
Tvoje elektrika se chova uplne stejne jako moje, jen ja v tom nevidim problem. Dnes jsem to zkousel a kdyz dam osvetleni pristroju na max a zhasnu svetla tak PP se rozsviti jeste trosku vica budiky zhasnou. Takze se to chova jak popisujes. Nikdy mi ale neprislo ze by byl PP spatne citelny kdyz mam rozsviceno, takze jsem nemel potrebu to zkoumat, tudiz jsem nevedel ze je tam nejaky rozdil (svetla mam zapnute porad).
Naposledy upravil(a) Amalfi dne 05 dub 2010, 19:23, celkem upraveno 1 x.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Osvětlení přístrojové desky

Příspěvek od Hardcam »

Hihi, hezky jsi to nakreslil. Ma to jeden maly hacek, neznam paskove LEDky, co by mely homologaci. Kazdopadne napad dobrej, ale to srani s tim - svetlo do trouby, rozebrat, elegantne a presne vlepit, zadelat a pak se babrat s kabelazi. No, co se aut tyce, jsem trpelivej clovek, ale u tohohle bych za chvili bouchnul :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“