Facelit santa Fe - autorádio

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

andreas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2007, 10:48

Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od andreas »

Zdravím zvažuji o koupi nového santa Fe Facelitu, ale chtěl bych tam autorádio s navigací, kolega mě tvrdil, že lepší je si koupit buď toto -http://www.eshop-rychle.cz/www-specialn ... ew-SantaFe nebo toto - http://www.auknet.cz/p8389-autoradio-dv ... -2009.html. Máte s tím někdo zkušenost, chtěl bych tam napojit kameru, telefón - jak to funguje???

díky andy
Reklama
 

sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od sosi »

Vypadá to zaujímavo! Aj dobrá cena. Tiež by ma zaujímalo či ma s tým niekto skúsenosti.
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od Zdeněk ČB »

andreas píše:Zdravím zvažuji o koupi nového santa Fe Facelitu, ale chtěl bych tam autorádio s navigací, kolega mě tvrdil, že lepší je si koupit buď toto -http://www.eshop-rychle.cz/www-specialn ... ew-SantaFe nebo toto - http://www.auknet.cz/p8389-autoradio-dv ... -2009.html. Máte s tím někdo zkušenost, chtěl bych tam napojit kameru, telefón - jak to funguje???

díky andy
Zkušenost nemám, ale náhrada origo rádia mně už trápí léta, ale jsem lenivej to nějak extra řešit tak čekám na někoho akčnějšího kdo něco vymyslí. Dávat 40k za Avic se mi nechce a to co jsi našel by možná fungovalo. Zdá se mi lepší to první rádio. Sice se musí nechat rozšířit o GPS a DVB-T, ale i po doplnění je o nějakých 2500 Kč lacinější. Také 2 čelní vstupy pro SD jsou fajn, když v jednom máš nastálo GPS. To druhé má jen jeden SD. Jen jsem tam u toho prvního nějak nenašel, že lze využít ovládání na volantu, ale třeba je to automatické, nebo jsem špatně četl.
Opravdu by to ale chtělo někoho, kdo už má něco podobného "laciného", aby to nakonec nebyly vyhozené peníze.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
andreas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2007, 10:48

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od andreas »

Zdeňku díky, chci se jen zeptat bohužel nejsem technický typ, co to znamená že nemá GPS a co je vlastně to DVB-T?
GPS navigaci to má a na obrázku je nějaká anténa GPS???
Mě stačí, když to mohu napojit na kameru, bude to mít nějakou solidní navigaci, která se dá aktualizovat, a půjde přes to nějak telefonovat ať nemusím nikde montovat parota.

Ještě jsem si všiml , že ta druhá má to TMC to je pro příjem dopravního vysilání?
Ted se dívam že to první rádio má nějaký : DVB-T digitální TV tuner (volitelný) a také vestavěný GPS modul (volitelný).
Ještě u té druhé píši, že jde napojit na volant.

Díky za odpovědi, ale přes elektroniku nejsem kutý.
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od Zdeněk ČB »

andreas píše:Zdeňku díky, chci se jen zeptat bohužel nejsem technický typ, co to znamená že nemá GPS a co je vlastně to DVB-T?
GPS navigaci to má a na obrázku je nějaká anténa GPS???
Mě stačí, když to mohu napojit na kameru, bude to mít nějakou solidní navigaci, která se dá aktualizovat, a půjde přes to nějak telefonovat ať nemusím nikde montovat parota.

Ještě jsem si všiml , že ta druhá má to TMC to je pro příjem dopravního vysilání?
Ted se dívam že to první rádio má nějaký : DVB-T digitální TV tuner (volitelný) a také vestavěný GPS modul (volitelný).
Ještě u té druhé píši, že jde napojit na volant.

Díky za odpovědi, ale přes elektroniku nejsem kutý.
Také nejsem kdoví jaký technický guru, ale ledacos jsem pochytil. :)
Pokud mluvíme o tom prvním rádiu, v základu navigaci nemá. Ta je za příplatek 2 tisíce. (předpokládám bez DPH) V popisu píšou, že je to volitelná výbava. A pokud jí zvolíš, dostaneš i GPS anténu a SD kartu s mapami. Velká výhoda je, že rádio má systém Windows CE tedy se relativně snadno shánějí aktualizace mapových podkladů a můžeš si i vybrat navigační software, které ti vyhovuje.
DVB-T je televizní tuner. Slyšíš to teď všude. S ohledem na přechod na digitální vysílání ti vestavěný analogový tuner nebude za čas nic platný, tedy pokud chceš využívat to rádio i jako TV přijímač.
Jinak to první má také ovládání na volant. Zmátl mně popis u obrázku Steeling wheel control, což mi nedávalo smysl. Správně má být Steering wheel control, což je "ovládání na volantu"
Co se týče telefonování a handsfree, o tom nevím vůbec nic - nikdy jsem to nepoužíval ani se po tom nijak nepídil.
TMC je takový vylepšeníčko navigace. Ta dostane přes satelit zprávu třeba o koloně a automaticky tě navede jinudy. Jak to ovšem funguje v našich podmínkách nevím. Tuto funkci u stávající navigace nemám, ani jsem nejel s nikým kdo by to používal..
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
andreas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2007, 10:48

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od andreas »

Ok díky, takže jak to tak sleduji to první když se dokoupí za 2000 a 2000 gps a dbt- tak by mělo být ok a za necelých 14 000ti to je o nějakou 2500 levnější než to druhé, vzhledově vypadají stéjně, no zkusím ještě kamarády co tomu rozuměj co by doporučili, jinak zatím díky.
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od labtor »

som si pozrel ten prvy. vypada celkom dobre.handsfree tam funguje aspon podla obrazku klasicky.na mobile si zapnes Bluetooth a sparujes so zariadenim... a este taka malickost, USB a konektor na ipod je na zadnej strane a ak ho budes chciet vyuziat budes ich musiet niekde vytiahnut pomocou kablov.
ale vy v aute asi mate spravene vystupy usb/ipod
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od Jarda776 »

No ta prvni je pekna, je aj komplet radio cesky? Chcelo by to skusit mnozstevni slevu. :)
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Uživatelský avatar
007
*
Příspěvky: 88
Registrován: 14 dub 2010, 20:03

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od 007 »

Nazdar koumáci..taky mám dotaz ohledně autorádia...koupil jsem Fe rok 2006 a je v něm to standartní firemní autorádio s přehrávačem CD /MP3. Včera jsem do něj zasunul CD disk s MP3, který mi tam již několikrát hrál...hrálo,hrálo, pak jsem zastavil, vypnul motor a cd samozřejmě jako obvykle nechal v mechanice....po dalším nastarování asi za 15 minut, už CD vůbec nenaběhlo (možná jenom na chvíli proběhl nápis reading) a nemůžu ho vyndat ven. CD/MP3 mechanika vůbec nereaguje a jde pouze radio..má někdo zkušenosti prosím?Díky... :shock:
Ha už jsem objevil Ameriku stačí po delší dobu držet stistknuté tlačítko eject..pak to pípne a vyjede, tak kdyby se to někomu hodilo,tak to funguje... :D/
Naposledy upravil(a) 007 dne 13 kvě 2010, 19:30, celkem upraveno 1 x.
Tucson N Line
r.v. 2021 Style, 1.6 TGDi Mhev 110 kW, 4x2
předtím
1.7 CRDi Club
rv. 2015
předtím
Santa Fe
2,2 CRDi
rv 2007
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od sosi »

andreas píše:Ok díky, takže jak to tak sleduji to první když se dokoupí za 2000 a 2000 gps a dbt- tak by mělo být ok a za necelých 14 000ti to je o nějakou 2500 levnější než to druhé, vzhledově vypadají stéjně, no zkusím ještě kamarády co tomu rozuměj co by doporučili, jinak zatím díky.
gps 2000 plus 2000 dbt to vychádza 16500 Kč.. Daj potom vedieť čo ti doporučili kamoši. Vypadá to fakt super
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od labtor »

007 píše:Nazdar koumáci..taky mám dotaz ohledně autorádia...koupil jsem Fe rok 2006 a je v něm to standartní firemní autorádio s přehrávačem CD /MP3. Včera jsem do něj zasunul CD disk s MP3, který mi tam již několikrát hrál...hrálo,hrálo, pak jsem zastavil, vypnul motor a cd samozřejmě jako obvykle nechal v mechanice....po dalším nastarování asi za 15 minut, už CD vůbec nenaběhlo (možná jenom na chvíli proběhl nápis reading) a nemůžu ho vyndat ven. CD/MP3 mechanika vůbec nereaguje a jde pouze radio..má někdo zkušenosti prosím?Díky... :shock:
ja som toto neriešil ale niekde som čítal ničo takéto: skús to odpojiť od baterky na pár minút a potom znovu vyskúšať, ak to nepôjde tak rozobrať rádio určite pomôže :)
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
andreas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2007, 10:48

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od andreas »

Tak kolega to zjišťoval to rádio druhé drahší za 16500 bez DPH je prej poslední novinka a špička ! A sranda je v tom, že on psal do číny, nebo kde tam a cena u nich je 280 USD! Ted zjištuje jak to je s češtinou atd...!
Jak budu vědět více ozvu se zatím andy
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od sosi »

andreas píše:Tak kolega to zjišťoval to rádio druhé drahší za 16500 bez DPH je prej poslední novinka a špička ! A sranda je v tom, že on psal do číny, nebo kde tam a cena u nich je 280 USD! Ted zjištuje jak to je s češtinou atd...!
Jak budu vědět více ozvu se zatím andy
Tak to je super cena tých 280 USD, to by som bral. Otázne je to s tou češtinou a hlavne či tam bude mapa Europy...
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od Zdeněk ČB »

sosi píše:
andreas píše:Tak kolega to zjišťoval to rádio druhé drahší za 16500 bez DPH je prej poslední novinka a špička ! A sranda je v tom, že on psal do číny, nebo kde tam a cena u nich je 280 USD! Ted zjištuje jak to je s češtinou atd...!
Jak budu vědět více ozvu se zatím andy
Tak to je super cena tých 280 USD, to by som bral. Otázne je to s tou češtinou a hlavne či tam bude mapa Europy...
Myslím, že rádio češtinu mít nebude. Ani ty probírané modely prodávané u nás. Otázkou je zda je potřeba. Pokyny jsou natolik jednoduché, že asi ani není třeba. DVD vždycky zůstane DVD, MP3 je i v češtině MP3 ..... atd. A že místo slova "ladění" tam bude "tuning" místo "tlačítko" "buttons" mi problém nedělá i když anglicky neumím. Stávající rádio přece taky nemá češtinu.
Co se týče češtiny v navigaci a různých map, to je otázkou softu, který se do rádia strčí. Jak už jsem psal výše, v tom bych asi problém nehledal.
Máte někdo nějaký link na tu Čínu, kde se to prodává za zmíněných 280 $ ?
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: Facelit santa Fe - autorádio

Příspěvek od labtor »

Tak za 280 $ je to zadarmo. Ja pri elektronike zas občas preferujem angličtinu.Nejak som si na to už viac zvykol.
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“