Re: Santa Fe 2.0 CRDi vaha vzduchu? (problem odstranen)

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Racer-X
*
Příspěvky: 36
Registrován: 01 pro 2008, 21:15

Re: Santa Fe 2.0 CRDi vaha vzduchu? (problem odstranen)

Příspěvek od Racer-X »

Zdravim,auto uz mam 1,5 roku a zadny problem nikdy nebyl,vcera po natankovani u shelu a ujeti zhruba 30 km,auto prestalo normalne jet,projevilo se to tak ze jsem jel 130km/h a najednou nereagovalo na plynovy pedal a naopak jakoby zacalo brzdit pri pridavani plynu,tak jsem zastavil,nic neobjevil,a zjistil ze to normalne staruje a rozjedese ale chvili se rozjizdi a pak jakoby brzdi,kdys vyslapnu spojku a dam rychlost tak zase jede ale po pridavani plynu zpomaluje,tak zase vyslapnout spojku dat rychlost a zase chvili jede,kdys nepridavat plyn tak jede ale obcas se musi vyradit spojka,a ma problem vyjet na kopec na jednicku,jede ale strasne pomalu,a zjistil jsem ze na volnobech ma zvysene otacky,jo a sviti porad kontrolka "SHEK". Dnes jsem vymenil na radu jedno znameho mechanika palivovy filrt ale zavada pretrvava.Je divne ze se to stane tak najednou,pred tim vubec nic ,ani nejmensi naznak.Tak se chci zeptat,pred tim nez pojedu do servisu, jestli se uz neco podobneho nekomu stalo,muze to byt naftou? vzdy jsem tankoval u Agipu ale po rozsviceni hladoviho oka jsem zajel na prvni pumpu co byla po ceste (SHELL) . Predem diky za odpovedi a rady
Naposledy upravil(a) Racer-X dne 24 kvě 2010, 15:31, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

marianmKE789
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2008, 11:42
Bydliště: Kosice

Re: Santa Fe 2.0 CRDi nejde do otacek

Příspěvek od marianmKE789 »

Zdravim Ta ja som mal podobny problem este ked som mal Opel pri pridani plynu akoby som brzdil motorom a problem bol vo vahe vzduchu...tak neviem ci je to aj tvoj problem... naftou to podla mna urcite nieje...
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Santa Fe 2.0 CRDi vaha vzduchu?

Příspěvek od vitak »

Podobné příznaky nastanou, když se dostane do paliva vzduch, to se stává u starších motorů, kde si vstřikovací čerpadlo samo nasává naftu - stačí prasklá přívodní palivová hadička k čerpadlu. Ale u commonrailu se snad tlačí palivo čerpadlem přímo z nádrže, takže se vytváří v systému před vstřikovacím čerpadlem přetlak. Problémy vzniknou, když čerpadlo v nádrži nedává dostatečný tlak. Také je možné, že vstřikovací čerpadlo samo nasává nějakou netěsností vzduch - ale to je spekulace, s tím zkušenosti nemám.
Co je jisté - do motoru jde málo paliva, ať už vinou řídícího systému, nebo nějakou jinou. Nafťák není benzínový motor, kde velmi záleží na složení směsi paliva a vzduchu - do nafťáku co se vstříkne, to taky shoří (pokud je dostatek vzduchu).
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Racer-X
*
Příspěvky: 36
Registrován: 01 pro 2008, 21:15

Re: Santa Fe 2.0 CRDi vaha vzduchu? (problem odstranen)

Příspěvek od Racer-X »

Diky vsem kluci za rady,dnes jsem byl na diagnostice a diagnostika ukazala zavadu (P0220-Pedal plynu-snimac polohy 2.Porovn.signalu snim.1/2 neverohod.) Po cisteni kontaktu vse OK,"CHEK" uz nesviti a auto zase jede jak ma,takze vaha vzduchu OK, a stalo me to i z diagnostikou 300,- :lol: =D> :D/
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: Santa Fe 2.0 CRDi vaha vzduchu? (problem odstranen)

Příspěvek od STR88 »

tu diagnostyku delals v :hyu: servise :?: taki sem se objednal a řekli mi 1500 :oops: akdyž to tady čtu že to ti udelali za 3 kila tak jsem nasraty ješte vic :oops: :oops: :oops:
Racer-X
*
Příspěvky: 36
Registrován: 01 pro 2008, 21:15

Re: Santa Fe 2.0 CRDi vaha vzduchu? (problem odstranen)

Příspěvek od Racer-X »

STR88 píše:tu diagnostyku delals v :hyu: servise :?: taki sem se objednal a řekli mi 1500 :oops: akdyž to tady čtu že to ti udelali za 3 kila tak jsem nasraty ješte vic :oops: :oops: :oops:
Zdravim,v hyundai servise jsem nebyl,byl jsem u znameho mechanika v servise a maji tam diagnostiku,presne jak rikas, v hyundai vemou za diagnostiku 1500,- a podle te zavady so jsem mel ja, tak by vymenily rovnou cely plynovy pedal i z senzorama za zhruba 7000,- Proto tam nikdy nejezdim [-X
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: Santa Fe 2.0 CRDi vaha vzduchu? (problem odstranen)

Příspěvek od STR88 »

tak to ti docela zavidim toho kamoše, byl jsem dnes na tej diagnostice a tak jsem dopad - (Diagnostika motoru (za 300), Vymena spuchreleho podtlaku(280), Cisteni klapky sání(280)Cištění váhy vzduchu(168),Cištění hadic turba(168), +material hadice(313) a cištič brz (150).nasratej jsem jak pes, automaticky mi to opravil, aniz by se mne zeptal, jestli to chci.A to jsem mu rikal, ze chci zjistit pouze zavadu a ne, aby to nejak resil. Myslim,, ze pokud se mechanik rozhodne zacit neco spravovat, tak by se mne zeptat, jestli muze, neb ne? Ted to byla oprava za 2000, ale co priste? Prijdu tam pro auto, a bude po mne chtit dvacitku, aniz bych o to zadal? jasne , ze nerikam, ze bych si to udelat nedal. jedna se mi jen o princip. Kdyz Vam nekdo rekne, ze se na to podiva (chtel jsem jen tu diagnostiku) a rekne, ze si mam donist litr (ze se do toho vlezem) a pak za hodku Vam da fakturu na dvojku, bez jedineho slova, tak mi to pride trochu divne. Hlavne , kdyz by mi zavolal, ze jestli mi to ma udělat , řekl, bych že ano , nejspiš určite, ale nastvalo mne to, ze to neudelal. Nejde mi o dalsi litr, ale spis o princip . Princip komunikace mezi zakaznikem a servisem.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“