Vibrace do volantu při vyšších rychlostech

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Vibrace do volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od Picaso »

Zdravím vás všechny.
Objevil se mi na Santíkovi malý(tedy snad malý)problémek a to mírné vibrace do volantu(volant se malinko třepe).Dokud jsem jezdil je po běžných silnicích,tak se žádné vibrace neobjevily,ale koupil jsem dálniční nálepku a jel jsem po dálnici a přibližně při rychlosti vyšší než 100km/h se začal volant chvět.Ale je zajímavé,že jen někdy.Ty vibrace ustanou třeba když projedu zatáčkou.Jen pro doplnění tak při brzdění žádné vibrace ani do volantu a ani do brzdového pedálu nepociťuji a ani připomalejší jízdě.Chtěl bych vás poprosit o tip,co by to mohlo způsobovat.Je možné že jsou třeba přední kola mírně nevyvážená?
Předem všem díky za jakýkoliv tip.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
iceman62
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2010, 12:41

Re: Vibrace do volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od iceman62 »

:? nevyvážené kolesá to nebudú, pretože to by robilo stále pri tej istej rýchlosti a to kmitanie by sa zvečšovalo. Ak to robí len niekedy a pri zmene smeru jazdy to prestane mohol by to byť stabilizátor riadenia :-k :-k :-k
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Vibrace do volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od vitak »

V každém případě bych si ty kola nechal vyvážit - pokud chvění nepořestane, víš že musíš hledat jinde. Ono někdy stačí nabrat na ráfek sníh, nebo bláto a vibruje to také.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Uživatelský avatar
laho
*
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2010, 19:01
Bydliště: okres Šumperk

Re: Vibrace do volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od laho »

Jak bylo psáno,,,,,,určitě to nech vyvážit,já sem letos přezul na letní a dělá mi to samý,mezi 120kou a 130kou mi vibruje volant,překonám 130 a je to v klidu.V zimě jsem taky naburácel do hradby zmrzlýho sněhu a auto se nadalo udržet na cestě,protože mě upadlo závaží na kole.Po převážení vše OK :D/
Ford Transit
Renault Twingo
Hyundai Santa Fe 2,0CRDi 2002
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Vibrace do volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od Picaso »

iceman62 píše::? nevyvážené kolesá to nebudú, pretože to by robilo stále pri tej istej rýchlosti a to kmitanie by sa zvečšovalo. Ak to robí len niekedy a pri zmene smeru jazdy to prestane mohol by to byť stabilizátor riadenia :-k :-k :-k
Ten stabilizátor řízení najdu kde?Že bych pod to vlezl(mám doma kanál)a že bych mrkl,jestli tam třeba něco neuvidím.No a s tím vyvážením to je rozhodnutý,nechám to převážit,aspoň budu mít jistotu.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace do volantu při vyšších rychlostech

Příspěvek od bacil »

určitě vyvážit kola a možná zkus přehodit předky a zadky mezi sebou,to je nejjednodušší a nejlacinější :)
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“