Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Dnes mi dosiel solar na dobijanie baterii,je to cinsky shit,predavany cez anglickeho obchodnika a dodavany z Nemecka :lol: Sklopna konstrukcia,max.vykon 6OW ,polykrystal....zda sa,ze funguje.
Přílohy
napatie vpravo je trakcna bateria 125AH pri dobijani solarom,vlavo je napetie vozidlovej baterie(celkom nizke,bo dlho nebolo nastartovane)
napatie vpravo je trakcna bateria 125AH pri dobijani solarom,vlavo je napetie vozidlovej baterie(celkom nizke,bo dlho nebolo nastartovane)
jednabaterka.jpg (81.5 KiB) Zobrazeno 4198 x
solar60W.jpg
solar60W.jpg (180.79 KiB) Zobrazeno 4199 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Reklama
 

Uživatelský avatar
jis
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2013, 19:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od jis »

=D> cena????
Je lepší být první v pekle, než druhý v ráji.

H1 Starex 4x4 2.5 CRDi
Koupeno 13.6.2013

Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression

BMW 320 it

IVECO turbodaily 58-12
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Necelých 2 400,- Kč, to není tak drahé vzhledem k dosažení nezávislosti na technické infrastruktuře.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Maros Hupka
**
Příspěvky: 202
Registrován: 04 srp 2006, 00:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Maros Hupka »

Milan, ako to funguje? Mal si čas za ten mesiac, čo to máš doma aj vyskúšať? Je to hodné (ani nie tak tých peňazí) ako miesta v aute, ktoré to tam zaberá?
H1 CRDi r.v.2005 chip 400 Nm 170PS
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Josef »

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Marosi,pravdupovediac,ked to prislo,zapojil som to,dobijalo to a potom bolo bud zamracene,alebo nebol cas,u mna na dvore je slnko len doobeda,poobede mam tien.Ale v podstate som to kupoval kvoli letnej dovolenke,lebo po par dnoch ide druha baterka do kopru a okrem toho od 1.juna sa malo zvysovat clo na cinske panely,takze pro to :) inac je to klasicky cinsky shit.Ale svoju ulohu splni.Neskor aj tak budem robit panely sam podla presnych rozmerov okna,ideal by boii ohybne,syn mi teraz kupil jeden maly ohybny solar 5V/4W na dobijanie malych spotrebicov s vystupom na USB 5V. to sa mi celkom paci,len je to drahsie ako ten 60W panel :shock: http://www.me2solar.com/aurora-4.html Povodny zamer bol a stale zostava: 2x80W rozkladaci panel(vodotesne puzdro) uchytene na zadnych dverach zvonka a otvaratelne a sklopne podla potreby.Ale na to potrebujem najprv spravit zadny nosic na dvere....a kedze eraz riesim technicke veci na aute a nie doplnky,tak so kupil radsej hotovy vyrobok.... :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
lllsss
Příspěvky: 9
Registrován: 26 srp 2013, 21:32

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od lllsss »

Zaujalo mě, že ti po dvou dnech odešla druhá baterka. Proč? Dobíjíš ji? Díky...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Tym myslim,ze sa vybila :lol: druhu baterku pouzivam na spotrebice(chladnicka,vodne cerpadlo,svetlo..) po dvoch dnoch som ju spravidla musel dobit z vozidlovej baterie(ciastocne) alebo nastartovat motor,teraz za slnecna a dostatocnej dobe a slnka to zvladne solar.Pocas dovolenky v Grecku na Sithonii to stihalo v pohode dobijat obidve baterie,najdlhsie som stal 4dni na jednom mieste a nemalo to problem,baterky boli nabite na full.Pocas jazdy mam obidve baterky spojene paralelne a dobijam ich z alternatora,pri kempovani ich rozpojim a idem len na trakcnu bateriu(125Ah) Ako som zistil,ta moja chladnicka ma maly technicky nedostatok,cidlo termostatu je umiestnene v priestore na kompresorom a izolacia vo vnutornom priestore nad nim by mohla byt silnejsia,lebo potom cidlo spina aj ked teplota v chladnicke je dostatocna nizka a nie je treba.(teda hlavne ked sa da neschladena potravina do tohto priestoru,potom bezi dlho kompresor,nasledne sa prehreje,ochrana ho vypne a takto sa to zacykli a stale to taha stavu.Teraz ked uz o tom viem a osetril som to,tak uz to nerobi a vsetko je OK.Uz vydrzim 3-4 dni bez dobitia. Solar je taka poistka.Vonku 40 st. a Radler zachladeny na 4 st. to je lahoda.Prakticky iba dva razy za dovcu som ho vytahoval. A to ze je skladaci a mobilny je vyhoda,lebo zvycajne clovek sa snazi dat auto do chladku a keby bol solar na streche,tak ho zatieni,takto si dam solar na najvhodnejsie miesto a pocas dna ho natacam a premiestnujem podla potreby.Akurat umiestnenie regulatora priamo do panela nieje moc stastne riesenie,lepsie je umiestnit ho co najblizsie k baterii. Neva,po skusenostiach si vyrobim vlastny solar podla optimalnych parametrov. Tento za tie prachy si odvedie svoju robotu viac ako dostatocne do tej doby.
Přílohy
a ked je dlha chvila,tak sa majstruje,solar nema kable na pripojenie,tak som ich vyrabal az ked som potreboval solar(t.j. v Grecku) dovtedy nebol cas...
a ked je dlha chvila,tak sa majstruje,solar nema kable na pripojenie,tak som ich vyrabal az ked som potreboval solar(t.j. v Grecku) dovtedy nebol cas...
DSCN49052013-07-11_17-20-32.jpg (134.92 KiB) Zobrazeno 3918 x
DSCN50052013-07-14_15-26-38.jpg
DSCN50052013-07-14_15-26-38.jpg (142.32 KiB) Zobrazeno 3918 x
DSCN52472013-07-23_16-04-22.jpg
DSCN52472013-07-23_16-04-22.jpg (155.33 KiB) Zobrazeno 3918 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
lllsss
Příspěvky: 9
Registrován: 26 srp 2013, 21:32

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od lllsss »

H1 jsem koupil nedávno. Dokoupil jsem druhou baterku a také ji za jízdy připojuji paralelně k druhé a dobíjim ji. Uvažuju připojit relátko, aby se baterka na dobíjení připojila automaticky. Má někdo zkušenost?
Nemám tu druhou baterku vyzkoušenou, kolik vydrží. Proto jsi mě polekal, že vydrží tak krátce.
Uvažuji také ledničku. Jak to baterka zvládá? Jaká lednička je dobrá?
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Ale predtym si mal iny nick,nie? :lol:
Ja som relatko,inteligentne prepinace a ine vymozenosti nechcel z jedineho dovodu,nepotrebujem,aby mi neustale dobijalo trakcnu bateriu pri kazdom nastartovani.Za bezneho jazdenia je trakcna odpojena a nechavam ju nech samovybijanim dostane na nejakych 12V a potom ju pri predpoklade dlhsej jazdy(nad 3 hodiny) pripojim k vozidlovej baterii tym odpojovacom,pocas zimy ju obcas dobijem vstavanou dobijackou,resp. obidve baterie ale opacnym smerom(najprv ide prud z nabijacky do trakcnej a odtial do vozidlovej.Dlhodobou skusenostou nemozem sluzit,ale verim,ze to vydrzi dlho. :-k Nad inaksou ako kompresorovou chladnickou ani neuvazuj,su to vyhodene peniaze,mal som dve,zbavil som sa ich.Tie Exetil mozem doporucit,ma svoje musky a nedostatky,ale kompresor je Danfoss,ktory sa pouziva aj u tych najdrahsich chladniciek(okrem Engela) a je tam zaruka trvanlivosti,pripodne hladaj Indel,ale Ezetil ma najlepsi pomer,vykon,vybava/cena a ma ucelenu radu velkosti,ja mam najmensiu(aby sa mi zmestila do kuch. linky.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
lllsss
Příspěvky: 9
Registrován: 26 srp 2013, 21:32

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od lllsss »

Díky za rychlou odpověď. Neměl jsem jiný nick, jsem tu nový :-) a poprvé.
S tím relátkem máš pravdu. Ještě to zvážím.
Cena ledničky je dost vysoká, ale předpokládám, že opravdu mrazí. Na rozdíl od termoelektrických, kterých mi pár prošlo pod rukama a vše se v nich kazilo.
Používáte někdo (nebo uvažujete) něco takového?
http://www.kobras.cz/katalog/p/kombinac ... -smev-911/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

pozname, nepouzivame,je to moc velke a treba si uvedomit jednu vec,na fotkach zariadenych aut su vacsinou vsetko pekne urobene veci,ale zvycajne pri praktickom pouzivani sa najde spustu nedomyslenosti,pretoze oni tie interiery robia univerzalne a to je vzdy o kompromisoch,kdezto,ked clovek vie co chce a potrebuje,tak si to navrhne sam a aj tak sa nevyhne dalsicm neskorsim upravam,Ja napr. uz mam tretiu verziu kuchynky a stvrtu verziu posteli a chystam sa na dalsiu zmenu,tentoraz sa bude odlahcovat. Pouzitie umyvadla a hlavne varica vo vnutornom priestore je dost haklive na vypary,vlhkost a znecistenie.Mam aj vysuvne umyvadlo(dorobene tento rok) aj varic,ale v praxi cez leto varim a umyvam vonku. Tie zabudovane spotrebice najdu uplatnenie iba za spatneho pocasia a nizkych teplot a to do doby zabudovania externeho kurenia este nebude. Ale na fotkach to vypada pekne. :D
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
lllsss
Příspěvky: 9
Registrován: 26 srp 2013, 21:32

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od lllsss »

JJ.
Pobýval jsem na malé kajutové lodi několik dní a vařič a umyvadlo s čerpadýlkem se mi líbilo. Ale rozvažuju to. Také rád vařím venku, ale myslím, že by se mi vařič i umyvadlo hodilo nejen při nepřízni počasí, ale hlavně oceňuji úsporu času při zastavení. Ale obojí beru spíš nouzově...
Uvažoval jsem i o vařiči:
http://www.affekt.cz/pinguin-stany-bato ... 26450.html
který přidělám na linku a napojím na 2kg bombu.
Sbírám zkušenosti. Nechci vychytávat vychytané :D
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

ked niekedy konecne dokoncim svoje upravy,tak sem hodim prezentaciu,ale vzhladom k tomu,ze stale ladim a menim,tak by to vela vyznamu nemalo.pri varici sa vazne zaoberam myslienkou benzinoveho dvojvarica ako jedineho zdroja varenia a k nemu kartusovu jednoplatnicku(v Tescu za par susnov) je to tazke,aj gril Cramer je v plane,ale potom zacnem narazat na priestorove a vahove obmedzenia(aj cln by som rad.........)bicykle.... :lol: a uz teraz som na strope s vahou,budeme musiet odlahcit...
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“