Spotřeba

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
m.i.n.a.r
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2010, 11:43
Bydliště: Brno

Spotřeba

Příspěvek od m.i.n.a.r »

Zdarec mám dotaz, někdo tu psal že bych s New H1 někde na daleké cestě. Nebo kdokoliv co mi můžete odpovědět. Jakou spotřebu má H1 2,5CRDi 100kW na dálnici v průměrné rychlosti 110-120km/h ví to někdo? Prosím o odpověď :))
Hyundai, one love.
V provozu
Hyundai Lantra 1.8 GT r.v.1995, Hyundai Trajet 2.0 CRDi 2005, Hyundai Atos 1.0 i 2008
Čekám na dodání
Hyundai H1 2.5 CRDi 2010 6ti VAN
Reklama
 

Komo
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2010, 15:51

Re: Spotřeba

Příspěvek od Komo »

omlouvám se, špatně jsem četl, nebyla to NEW H1, r. výroby 2005.
fík
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2010, 18:16

Re: Spotřeba

Příspěvek od fík »

Ahoj! Včera jsme se vrátili z třítýdenní dovolené ve Francii. Rexík byl naložen zásobami pro 5 lidí, k tomu 4 kola na nosiči na kouli a na střeše rakev. Po ujetí 5 419 km celková spotřeba nafty 490,51 l vychází spotřeba 9,052 l na sto km. Složení cesty: ČR Vysočina - dálnice AH - Rozvadov, Německo dálnice, Francie vedlejší silnice a silničky oblasti Perigord.
Nikde jsme Rexe nešetřili a výsledek je super.
Ještě doplnit na Olciťákův nápad volnoběžky na přední kola a uvidíme, co to udělá.
Přinejmenším další výhoda volnoběžek je v tom, že nemusíte po defektu měnit všechny 4 gumy. Při poměrně malé odchylce v průměru pneu, způsobené neojetím rezervy je velká šance na přetržení řetězu nebo poškození diferáku. Po doplnění volnoběžek stačí pohlídat rozměry jen na nápravách.
Tak už dost keců - jdu vydělávat na ty volnoběžky.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Spotřeba

Příspěvek od oltcitak »

fik: ake mas gumy?(rozmer, znacka,vzor)
Poznamka: dokial ides len s jednou zapojenou napravou,tak na gumach nezalezi,na vyrovnanie otacok je tam diferak. Inac spotreba fajna =D> Ak budem mat aj ja taku,tak uz nespekulujem,ale tie moje 30x9,5x15 s AT vzorkom robia svoje(zvysena spotreba) Apropo mal si zapnutu aj klimu? Dalsi dodatok: rezervu je dobre mat identicku s ostatnymi gumami,ale ju treba obmienat do "kriza" s ostatnymi,aby boli vsetky pneu rovnomerne zjazdene. Preto som aj doobjednaval este jednu pneu. Moj pocit je,ze predne dere viac.Zajtra to s posuvnym odmeram(nova vs predna vs zadna) Inak vela zdaru.
PS navrhol som Karlovi Schwarcovi maly meeting na buduci tyzden,ked sa budem vracat na SK a do buducna by bolo velmi vhodne ,myslim zorganizovat nejaky Starex zraz(nech sa nam tam nemotaju "bruchoplazi" pod kolesami :lol: a povymienat si skusenosti a tipy.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
fík
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2010, 18:16

Re: Spotřeba

Příspěvek od fík »

Ahoj! Začátek našeho výletu byl poněkud poznamenán dvojnásobným defektem. Poprvé jsem dojel z Vysočiny na dálnici za Kolín a jebnula mi pravá zadní guma - skoro nový protektor Vraník Eco Tramp 225/75 R15 . Díra skrz plochu pláště na prostrčení 2 pěstí a ocelový kord vytržený na cca 35 cm - odnesla to i zástěrka. Po několika pí.... jsme se rozhodli navrátit a kompletně přezout.
Druhý pokus proběhl na jednu zimní sezonu jetých gumách Kumho 30 x 9,5 R15 AT M+S a dojeli jsme za Prahu do Loděnice, kde praskla levá zadní.
Počet pí.. se poněkud zvednul, stejně jako můj krevní tlak a protože byla neděle odpoledne před státním svátkem vypukla kalvárie - všude zavřený a pokud otevríno tak nebyl rozměr pneu.
Nakonec mne zachránil kamarád, kterému zbyly po zrušeném Pajeru 4 ks opět bohužel zimních Cooper Weather Master S/T 235/70 R15 102S. Doplížili jsme se do MB, přezuli včetně ráfků a do třetice všeho dobrého ....
Poučení - A/ již nikdy protektor !!!
B/ Pokud se může něco pokazit, tak se to pokazí!
Máte-li dojem, že je vše v pořádku, patrně jste něco přehlédli!
P.S. Vymyslete termín a místo srazu - já se přizpůsobím - mám poněkud volnější režim.
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od pepan »

z volnoběžek pak budeš chtět manuály a pak nakonec aj špéru a pak...
pak uš nevím co bys na starexe chtěl :shock: :lol:
já se už jen modlím at to drží v kupě [-o< -galloper-
akorát mu dám šnorchl..nmic jinýho
ovšem pokukuju po straexovi víc a víc
enemže uš nechci do baráku jetý auto :!:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Spotřeba

Příspěvek od oltcitak »

Takze tu spotrebu si ratal na tie 235/70/15? Original je 225/70/15 a boli Coopery,jazdene,tie maju mensi priemer,odhadujem tak 716mm,cize si "podmeroval" predpokladam,ze udaj o prejdenej vzdialenosti si bral z tachometra,v tom pripade ten vypocitany udaj je optimistickejsi ako skutocnost :lol: keby ti vydrzali tie Kumha,tak tie meraju presne(+_ 8km na 500km do minusu.Mam to presne otestovane podla GPS,odchylka je -1,6%. Ja som teraz pri navrate z prace natankoval Shel V-power,spotreba 12,2l,ale to som z tych 450km 300km dupal tomu,co to dalo a zbytok curacky po meste.Aj tak je to vela :x

PS no zrazik,s Karolom sme sa uz dohodli,zastavim sa u neho predpokladam vo stvrtok vecer,ale len na kratko.Dlhsi meeting mozem az ked budem dlhsie doma,teraz idem na necele 4 tyzdne domov a program mam nabity na 25 h denne ](*,)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
fík
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2010, 18:16

Re: Spotřeba

Příspěvek od fík »

Ty Coopery gumy byly funglovky ještě s cuplíkama na dezénu. Jinak údaje o kilometráži vycházely z tachometru. Za naftu jsme zaplatili celkem 15 400,- Kč ( při kurzu 26,37 Kč za Euro ) no a poděleno vyšla třítýdení dovolená na cca 3 - 4 000,- na osobu podle toho, kolik kdo vychlastal vína. Jíst musím i doma a pár drobností nakoupených kvůli dovolený počítat nebudu. Ujeto cca 650 km na kolech, 3 dny lezení a 1 den splouvání Dordogne na půjčeném kajaku - pro mne dovolená jako fík.
Srazík můžeme dát dokupy někdy s podzimka, ale znáš to - ten správnej čas aby mohli všichni nebude nikdy.
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“