Autobaterie do Atosu

Moderátor: Moderátoři

waspwasp
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2010, 13:36

Autobaterie do Atosu

Příspěvek od waspwasp »

Potřebuji poradit,jaký typ baterie potřebuju do Atose 1.1 Prime Dynamik.
Okna v el.klimatizace.
Zatím mi nabídli v servisu za 1920 Kč.
To se mi zdá dost,i když je atypická.
Předem moc díky za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Hardcam »

Cim je atypicka? Bud je leva nebo prava, to je vse, cim by mohla byt atypicka. Nemam servisni dokumentaci k Atosovi, ale na vic nez 44A to nevidim.
Baterku bych urcite umel vyrazne levneji nez v :hyu: .
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
waspwasp
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2010, 13:36

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od waspwasp »

Já jsem v tomto směru úplný nováček.A to i jako řidič.Proto se ptám zkušených mazáků.
Ta baterie je prostě menší než klasická a je vlevo.Tuhle cenu mi řekli v běžném servisu.
Ani nevím,pod čím a nebo pod jakým označením ji mám na Netu hledat.
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od pepan »

to je strašná palba
mám kontak na baterie asi celkem levný esli chceš ale nevím esli tyhle 44 nebo jaký tam sou
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Začni tím, že si na autobaterii přečteš kolik A.h má kapacitu a pak se podívej na které straně je mínusový a plusový kontakt. A pak se mrkni po netu na ceny :wink:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Rudolf »

Atos má nějakou myslím 36Ah, ALE netypickou velikost. Je menší, i kontakty mají menší průměr než klasické autobaterie. V životě jsem takovouhle baterii v obchodech neviděl.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Rudolf »

waspwasp píše:Potřebuji poradit,jaký typ baterie potřebuju do Atose 1.1 Prime Dynamik.
Okna v el.klimatizace.
Zatím mi nabídli v servisu za 1920 Kč.
To se mi zdá dost,i když je atypická.
Předem moc díky za radu.
Zkus např. http://www.nejlevnejsiautobaterie.cz/in ... ts_id=6377
To by mohlo sedět
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
waspwasp
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2010, 13:36

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od waspwasp »

Moc všem díky za radu.
konura21
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2010, 14:07

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od konura21 »

ja jsem se zbavoval stareho favorita kde byla nova baterie 44 a do sveho atosu jsem ju narval akorat jsem musel ubrousit trochu plastu na baterii aby tam pekne sedla a poradne roztahnout kontakty protože ta puvodní byla opravdu jakysi mrnavi atyp.Ta baterie z toho favouše mě stala asi900 jsem ji koiupil nekde v akci,ale slape jak hodinky.
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Jurajc »

Tak po 4 rokoch nam odkracala baterka v Atosiku. To by nebol az taky problem kupila sa nova a po 2 tyzdnoch nam odkracala aj ta nova.
Kedze sme ju brali od firmy ktora sa zaobera vyhradne predajom autobaterii nebol problem zobrali nam ju dali novu a tu zobrali na testovanie.
Po 2 tyzdnoch chodenia na tej od nich sme sa zastavili a informovali ohladom tej nasej baterky. Na pocudovanie bola dobra tak sme ju zobrali a dali spat do auta. Chlapik zmeral dobijanie a ci nemame v aute niekde skrat vsetko vychadzalo, ze je vporiadku. Za tyzden sa to cele opakovalo baterka bola vystavena. Tak sme zasli zase spat, kde nam dali celkom novu baterku tu zobrali naspat.

Teraz k jadru celej veci. Dnes som mal konecne cas a premeral som si to cele sam a zistil som nasledovne.
odpojil som na minus pole baterku pripojil som si merak a zistil som pri vypnutom autem, ze ma odber 0,23A. Zacal som zistovat co moze mat taky odber, ked nie je nic zapnute 4 roky nebol najmensi problem s autom a teraz po vymene baterky toto.

1. Vytiahol som v kufri sufidku a vypol svetlo nad soferom - nic stale odber
2. Pokus odpojil som komplet autoradio+anteny zosilovac - stale som nameral
3. Zacal som postupne vytahovat poistky. Tu som sa dostal v poistkovej skrinke v strednej rade od hora smerom dole piata poistka 10A.
na poistkovej skrinke je popis Audio, clock a room LP.

Teraz na zaver taka myslienka do diskusie, kedze som mal odpojene radio, svetla a uz v kabine zostavavaju len tie hodiny.
Vyzera to ze tie hodiny v klude maju neskutocny odber. Pokial sa na aute nebude jazdit tak nam uplne vystavuju baterku.

Zatial mam to poriesene, ze ta poistka je vonku. Nejde sice radio, hodiny ani osvetlenie v kabine, ale zabranil som zatial vybijanie baterky.

Dalsia otazka co dalej :-k
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Jurajc »

Dnes som si zase nasiel chvilocku. Podarilo sa odpojit hodiny. A odmeral som odber bez hodin je to ok.
Doma som rozobral hodinky pozeram vyzualne nic na pohlad vyhorene
tak som zacal merat a zistil som zenerova dioda je v oboch smeroch prechodna.
Druha co je tam rovnaka je ok. Takze zistim parameter a vymenim a potom sa uvidi.
Dufam, ze to bude ono a potom to mozem zmontovat cele dokopy a znovu pomerat.
Tu je ten plosak a dioda.
Přílohy
hodiny.jpg
hodiny.jpg (75.12 KiB) Zobrazeno 7006 x
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od kritik »

Tyto potíže z baterií na Atos-prim jsem měl úplně stejné i to jak popisuješ hledání závady.Po velkých potížích v servisu,kde mi rozebrali celé auto,jsem si koupil nový měřák,protože mi technici v servisu řekli,že ten můj je vadný,a i jejích přístroj při vypnutém zapalování naměřil asi 0,25 A.Trval jsem na výměně baterie a stal se zázrak.Vše začalo správně pracovat a od roku 2008 jezdím bez problémů.Ještě bych chtěl něco k Atypické baterii,Je Atypická,protože má jinou tlouštku kontaktů,než na příklad baterie pro jiné typy.Kapacita je doporučená 40 Ah ale já mám 35 Ah a nepociťuji žádné problémy.Ještě k tomu samovybíjení baterie.Když má baterie kapacitu 40Ah a odběr je 0,25 A,tak by se měla vybít až za 160 hodin a ne za 24 hodin jako se mi to stávalo.
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Jurajc »

Tak problem pretrvava uz vyse roka zatial co som urobil som v tej poistkovej skrinke smykol kablik k hodinkam. Boli tam tri jeden ide na autoradio, druhy na lampu osvetlenia a treti na hodinky. Trafil som sa na prvy pokus a prerusil som hodinkovy.
A tu ako zazracnim prutikom som dosiahol, ze odber nie je ziadny. Sice nam nejdu hodiny, ale auto aj ked dlhsie stoji nema problem nastartovat. A to aj teraz znovu v zime.
PS: Inak v hodinkach to nie je odber tam bol aj ked boli zapojne aj odpojene.
Jedine co som nemal ako zatial odskusat natiahnut novy kablik od poistkovej skrine az k hodinkam zapojit to a zmerat.
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od sedli »

Poslední týden jezdím na odpolední a v 22:00 startuju, už je to slabší ale vždy chytne.
Včera jsem makal 16 hodin, auto stálo venku od 14:00 do 07:00 v nejnižší teplotě -15 a úplně mrtvý.
Baterka je původní, stará 6-7 let, vydržela docela dost.
Myslel jsem že je už K.O, ale když jsem nastartoval přes kabely a dojel domů, tak po noci zase chytla, takže mám podezření že to bude taky tím vysokým odběrem...
Jurajc : Tak píšeš že to bylo hodinkama a v posledním příspěvku že to odběrem z hodinek není, tak jak?
Jinak budu nucenej koupit novou baterii pro jistotu, ale Japončíci tam nacpali tu atypickou, tak vezmu asi tu Vartu co jste tu nahodili...já nemám klímu, mám doporučovanou 40Ah takže tím líp.

EDIT : Nabíječka mi baterii ani nechce začít nabíjet, takže bude asi K.O. Je to značka Exide Freedom 12V;35Ah;start.proud 332 Ampér....kupuju teda tuto : http://www.autobaterielevne.cz/zbozi/37 ... 30A-540-12

EDIT 2 : JInak POZOR, baterii kterou jste odkazovali výše nebrat, ! neseděly by kontakty + a -...musíte koupit baterii s označením A14 a ne A15 !
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Re: Autobaterie do Atosu

Příspěvek od Jurajc »

Pisal som to predsa. :( neporiesil som to zatial.
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Odpovědět

Zpět na „ATOS“