Elektronické zabezpečení vozidel

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
siminni
Příspěvky: 2
Registrován: 07 črc 2010, 16:43

Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od siminni »

Vážení,

pročetl jsem spoustu vláken a dozvěděl se zajímavé věci, jen jednu věc jsem moc nenašel..:(
a to je zabezpečení mého auta..nemyslím nějaké construkty či defendy, medvědy atd.
Myslím elektroniku - prostě alarm gps, gsm...
Dostal jsem výborný typ od kamaráda, který pracuje v Sv Agency.
Doporučuje mi systém OKO2 - www.oko2.cz
Prý je to plnohodnotný systém za dobré peníze.
Máte s tím někdo zkušenost?

díky

Jar.Š.
Reklama
 

siminni
Příspěvky: 2
Registrován: 07 črc 2010, 16:43

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od siminni »

Ještě jsem zapomněl se dotázat na alarmy od Jablotronu, toho je celej net..
díky

JARoš
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od mirpie »

na alarmy bych se vybodl, houkající auto dnes nikoho nezajímá. V Brně běžná věc. Začne řávt auto, u něho borec a lidi chodí okolo bez zájmu. Taky těžko někdo pujde a zeptá se:,,To auto je Vaše?" Jedině co, tak alarm ve smyslu že ti to pošle na mobil nebo někam na přijímač signál, že něco není v pořádku. Zabudovaná GPS s vlastím zdrojem napájením ukrytá na nedostupném místě je asi to nejlepší. Od věci není ani obyčejnej tajnej vypínač, napojenej na palivové čerpadlo, vlastně manuální imobolizér. Nejlépe kombinace všeho včetně těch zámků páky. pravdou je, že každé auto se dá odcizit, otázkou je, za jak dlouho, což je rozhodující.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od Damian »

GSM+GPS alarmy dělám, pokud je montáž tak jak má být, je to rozhodně užitečná věc. Auto ti pošle SMS při narušení, při neoprávněném pohybu volá na tvůj telefon (nebo další zadaná čísla). Pokud je správně provedená montáž, nesmí být alarm ani po oddeklování elektroinstalace na první pohled vidět. Samotná elektroinstalace alarmu se má tvářit jako součást origo elektrorozvodu v autě, řídící jednotka alarmu má být skrytá. To všechno prodlužuje čas nutný pro překonání alarmu a tím snižuje šanci krádeže auta.

Hele na rovinu - KAŽDÝ systém zabezpečení se dá překonat. Ale pokud ti alarm do té doby stihne říct že se něco děje (akusticky nebo přes SMS) a kde tvé auto právě je (GPS modul + SMS), je to nejlepší cesta jak o vozítko nepřijít, nebo jej co nejdřív dostat zpátky. Při zabezpečení auta se nehraje na nepřekonatelnost alarmu (nebo mechanického zabezpečení), ale je to bitva o čas.

OKO2je systém, kdy tvé auto je střeženo třetí stranou - PCO. To znamená, že bezpečnostní agentura řeší za jistý měsíční tarif (cena je od 10.-Kč podle rozsahu služeb) narušení vozidla z určité části za tebe. Nicméně já osobně si nemyslím, že to je nejlepší cesta. Jsem nedůvěřivý....a to i vůči bezpečnostním agenturám. Nicméně agenturu není pootřeba do celé věci zapojovat.

Jinak to o čem se pravděpodobně bavíš mi připadá na alarm Jablotron Atos 1803. To je právě verze s GSM + GPS.
Mám jinou verzi alarmu od Jablotronu, ale tohoto výrobce fakt doporučuju. První alarm od Jablotronu jsem namontoval někdy v roce 1998 a DODNEŠKA SPOLEHLIVĚ FUNGUJE. Mám tu zkušenost, že Jablotron v případě potíží spíš vyhlásí falešny poplach, než že by se "zapomněl spustit".

Cokoli dalšího se klidně ptej přes SZ nebo přímo tady.
Nebo jukni na web (v podpisu - ceny jsou včetně autorizované montáže, pobočky v Praze, Plzni a teď i ve Slavkově u Brna)
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od delphino »

Zdravim, nechci zakladat nove vlakno, tak zkusim sem.

Moje centralni ovladani neni schopny zamknout a odemeknout auto. zmacknu cudlik, pipne to, zapne se alarm, ale dvere se nezamknou, jako kdyby nemelo silu. baterku v ovladaci jsem menil pred pul rokem, je mozny,ze je to tim, koupim novou, uvidim, baterka v aute je rok stara, tam ma snad silu dost. jinak nevim, ptam se jestli to nekde uz zazil.

Dikes
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od alarm »

nevládze? alebo je uplne KO...keď mu pomôžeš, tak ide?
Ak chceš nájsť príčinu, treba to "rozdeliť " na menšie celky...
1) Ak sedíš v aute a mechanicky rukou prepneš na vodičových dverách spinač-zamkne ostatné dvere?
ANO=vadný motorček vo vodičových dverách, poistka, poškodený kábel na motorčeku.....=demontáž čalunenia a najlepšie skúšačkou odmerať na motorčeku, či dostáva napätie. Ak dostáva= motorček , ak nedostáva=prečo
NIE= nejaká centrálna poistka, krabička ktorú ovláda motorček vodiča neprepína, povolené tiahlo vo dverách.. .
môže sa stať, že ti zamkne len vodičove a ostatné nie=krabička ktorú ovláda motorček vodiča neprepína, povolené tiahlo vo dverách...
odskúšať a napíš....
Naposledy upravil(a) alarm dne 19 črc 2010, 22:25, celkem upraveno 1 x.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od delphino »

jak pomoc, normal rucne zamknu, ale kdyz zavru dvere, zmacknu na tlacitku zamknout, tak to pipne, sviti cervena konrolka,ale auto se nezamkne, laicky receno packa zustane nahore.


edit : dobre, za hodinu jedu pryc, tak odzkusam
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od alarm »

Takže, manualne to ide, ale keď zatlačíš dialkové nejde....?
Ak je to tak,tak systém motorček vodiča, káble, motorčeky v ostatných dverách sú v poriadku a chybu by som hladal buď na výstupe z centrálu (vadné nejaké spínacie rele, poistka, alebo samotné prívodné káble do motorčeka vodiča.
Mne sa stávala taká vec, že motorček sa povolil, nechodil na celú dĺžku zdvihu a ostal "visieť" v takej medzipolohe, v ktorej aj po priamom pripojení + a - sa nerozbehol ani na jednu stranu.
Daj dole čalunenie a pohýb tiahlom, ktoré ide z motorčeka.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od Damian »

Jedná se o originál centrál/alarm/dálku? Zdá se mi že ne, ale radši se ptám. Pak pokračování....
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od delphino »

Myslim,ze uricte ne original, teda kdyz jsem ho kupoval, tak jsem mel v kastliku navod, takze kupovany pote.

Takze ted jsem to zkusil a je to, jak rikas. manualne, kdyz zamacknu u vodice, tak se zavre i ostatni, takze mechanismus dobre,asi elektronika. Ale jakmile to zkusim dalkove, tak nereaguje. Me uz se to stavalo driv, vzdycky tak jednou mesicne,ale vzdycky se to nakonec rozjelo, az ted to vypadlo uplne. Tak o vikendu na zahrade to rozeberu a uvidime, dik za rady.
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od Damian »

Pokud bude ve dveřích vše v pořádku, bude problém nejspíš v připojení DO. Někde špatný kontakt v připojení na centrál.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od alarm »

Takže príčinou nefunkčnosti je to, že motorček vo vodičových dverách z neznámych príčin nejde.
1)zmerať skúšačkou ,či po stlačení dialkového dostáva motorček napätie-musíš zatlačiť aj "zatvorenie" aj "otvorenie".

ak má=chyba v motorčeku-pohýb tiahlom (inak, je to presne to, ako sa táto závada prejavovala mne),trochu som posunul motorček a urobil mu mechanický doraz, aby tiahlo chodilo od-do.

ak nemá=nájsť riadiacu jednotku a odmerať, či na výstupe dáva napätie do motorčeka
ak dáva= porušený kábel (máš 12 ročné auto)
ak nedáva=spínacie rele v centrály,vzhladom na to, že to občas ide (opálené kontakty)

tipujem tiahlo
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
dejanradan
Příspěvky: 1
Registrován: 11 zář 2014, 15:25

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od dejanradan »

Existuje ještě mechanické zabezpečení Zederlock. Namontoval jsem ho před rokem. Systém ZederLock je nejúčinnějším mechanickým zabezpečením vozidel současně na Českém trhu a získal od Strojírenského zkušebního ústavu Brno Certifikát pro bezpečnostní třídu RC 4. Systém ZederLock je vybaven speciálním zámkem, který je umístěn přímo na sloupku řízení a blokuje tak řídící mechanismus a znemožňuje manipulaci s vozidlem. Na rozdíl od zámku převodovky, znemožňuje krádež odtlačením nebo odtažením vozu. Podle moje ho názoru Zederlock ze všech zabezpečení ochrání na 100% Vaše auto před odcizením.
Společnost Zederlock, prezentuje neúspěšné pokusy o krádež, shlédněte galerii na webu www Zeder.cz Na této straně je také potvrzení slovenské policie o neúspěšných 113 pokusu o krádež vozidla se zabudovaným systémem Zeder za jeden rok.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Ani Zeder ani nic jineho nezastavi zlodeje pokud bude chtit auto ukrast ukradne jej. Videl jsem na vlastni oci jak dlouho trva prekonani zamku razeni. A taky jsem videl jak dlouho trva zvednuti auta za napravu a odvleceni. Tu ani Zeder nepomuze. Pokud nekdo bude krast auto tak to nebude Hyundai a pikud uz ano tak ho zadne zabezpeceni nezastavi. Dnes kradou prof. nebo fetaci podle zadane zakazky. Zbytecne vyhozene penize jedine zabezpeceni auta je dobra pijistka...

Odesláno z telefonu.
Martanek7
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 led 2015, 12:29

Re: Elektronické zabezpečení vozidel

Příspěvek od Martanek7 »

Za me urcite mechanicke zabezpeci volantove tyce ktere ti nikdo neprekona ! :)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“