Problém se zamykáním a odemykáním auta

Moderátoři: vipe, Moderátoři

prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Jsem novým majitelem Getze (2 měsíce) a bohužel už musím řešit problém se zamykáním a odemykáním dveří.V podstatě nejde o zamykání - to se provede vždy ale o odemykání. Odemčou se vždy dveře u řidiče ale někdy ostatní se odemčou ale někdy také ne.A co s tím.Protože při rozvážení zboží často zastavuji a zamykám auto, tak nikdy nevím jak se zachová při odemykání, což je nepříjemné. Pročetl jsem již forum našel vysvětlení proč není ve dveřích u řidiče motorek na centrál, že tam někde je spínač atd. Nejpravděpodobnější závada je asi ve spínači ale chtěl bych se jen ubezpečit že moje podezření je oprávněné anebo může být problém ještě někde jinde, třeba v poruše jednotky centrálu. Je samostatný spínač k sehnání ??. Poraďte Díky.
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Predpokladám, že auto je po záruke, inak by si to zatlačil do servisu. :-k
Takže, to, čo predpokladáš, že je zlé -ten spinač- je vlastne krabička, v ktorej sa prepínajú kontakty + a - do ostatných motorčekov, Pokial ti to zamkne len občas, a auto nie je nové, na 99% :mrgreen: je len povolená skrutka na tiahle.Tým, že otočíš klúčikom vo dverách a manualne zamkneš dvere, súčastne jedno tiahlo potiahne iné tiahlo, ktoré ovláda tú krabičku(prepinač).A buď opotrebením puzdier, alebo povolením jednej skrutky, ktorá spája tiahlo 1 a tiahlo 2 ,nedotočí mechanizmus do polohy, v ktorej prepne a odomkne alebo zamkne.
Väčšinou sa posunutím tiahel navzájom udeje to, že do jednej strany to funguje a do druhej nie, to znamená že napr. otvoriť ide,zavrieť nie, alebo naopak.
Daj dole čalúnenie a hneď ti to bude jasné...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Děkuji za radu, oddělám čalounění a uvidím co tam najdu. ](*,)
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od ondra.rs »

Donedávna mi přesně toto dělal i můj Getz - zamknul se vždy, ale odemykaly se jen řidičovy dveře (aby se odemknuly i ostatní, musel jsem tomu pomoci třeba klíčem). Mám neorigo dodělávaný dálkový ovladač centrálního zamykání - taková klasika (viz. některá témata zde na fóru) elektromotorek ovládající táhlo vedoucí k vnitřnímu zajišťovacímu "kolíku". Příčina disfunkce byla uvolněná konstrukce tohoto elektromotorku, která jej upevňovala ke dveřím, v důsledku čehož se motorek při snaze o zamykání / odemykání volně pohyboval. Upevnil jsem jej tedy důkladněji a zatím je klid. Hodně zdaru při opravě.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

Aj to je možné, v inom príspevku v inej téme som to už opisoval. Je to skrátka mechanická závada, kde to , čo má byť niekde, je o kúsok ďalej, a je jedno, či to je motorček, skrutka na tiahle, ohnuté tiahlo.......
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Děkuji za zájem , nasávám rady a myslím že dnes se do toho pustím a dám vědět.
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

veď preto... :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Tak jsem se do toho pustil, rozdělal dveře, rozpojil táhla a nechal jen to poslední které pravděpodobně končí až v zámku u toho přepínače, tahal ručně tam i zpátky a chová se to stejně.Zamyká ale neodemyká. Protože už tahám za to poslední táhlo kde není už velká pravděpodobnost že je nějaká podstatná vůle, docházím k přesvědčení že problém je někde jinde. Někde na tomto fóru jsem zahlédl postup ověření funkčnosti řídící jednotky tak to jdu hledat jako další krok k zjištění závady. Držte palce. :roll:
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od vipe »

Ještě by to chtělo vědět zda máš originální dálkové ovládání centrálního zamykání (ovladač v klíčku) nebo máš dodělávané dálkové ovládání (přívěšek) nebo jenom centrální zamykání na klíč. Nikde jsem se to nedočetl nebo jsem to přehlídnul. :(
Od toho se potom odvíjí možné příčiny. Něco podobného se řeší i tady http://www.getzclub.net/viewtopic.php?f=7&t=243 :wink: máš tam i plánek pro centrál na klíč.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

keď to máš rozobraté, tak by som odmeral na výstupe z tej krabičky, či ona dáva 12V, respektíve či prehadzuje napätie. V nej (tej krabičke) sú usmerňovacie diody (0,5KČ),ak jedna z nich odišla, tak by to mohlo spôsobovať to, že systém funguje len do jednej strany.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od alarm »

vlákno od "vipe" je dobré =D>
len by si tam mal opraviť jednu chybu, aspom si myslím, respektíve doplniť:


"Je to přímo na zámku dveří a vedou k tomu 4 dráty (hnědý je +, černý je -, červeno/oranžový a zelený jde k servu) u dveří řidiče. Když rozpojíš ten konektor u toho zámku a do konektoru na svazku přivedeš na červeno/oranžový a zelený 12V tak ti musí ostatní zámky ve dveřích odemknout a když otočíš polaritu tak zase zamknout. Ten bazmek je jenom složitej spínač"

...na jeden z nich zem, ak chceš otáčať polaritu-niekoho by to mohlo pomýliť
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od vipe »

Záměrně jsem psal jen 12V na ty dva dráty, tak jsem to opravil na "červeno/oranžový + a zelený -12V" :mrgreen:
Jo a na tom plánku je to ten bazmek co je ve dveřích řidiče a jmenuje se "DRIVER DOOR LOCK ACTUATOR" to ostatní jsou serva v ostatních dveří. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Protože zítra jedu pryč tak jsem to musel dát dohromady a nic se samozřejmě nezměnilo.Zamče se vždycky, odemče jen dveře u řidiče, aspoň takhle. Jediná výhoda že příště mám dveře odmašlený za 5 min. Poznatek: když jsem tahal jen za poslední táhlo a káblíky byly zapojeny tak jak mají, tak z místa kde je na zámku upevněn spínač se ozývaly zvuky podobné sepnutí relátka. Tu stránku jak mě radí Vipe jsem našel, ale asi jsem správně nepochopil postup pro zkoušku jak je to popisovaný v posledním odstavci.Když jsem se to snažil zapojit tak jak je to popisováno tak se nic nedělo.Mohl bych dostat tento návod na vyzkoušení upravený pro blbce abych to zapojení pochopil :mrgreen: . Jo a mám originál centrál na otevírání jen klíčkem.A od alarma bych také prosil popsat postup jak pro blbce.Děkuji :idea:
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od vipe »

Co ti není jasné? Tohle
"Když rozpojíš ten konektor u toho zámku a do konektoru na svazku přivedeš na červeno/oranžový + a zelený -12V tak ti musí ostatní zámky ve dveřích odemknout a když otočíš polaritu tak zase zamknout."Odpojíš tu zástrčku u zámku ve dveřích řidiče. Z té zástrčky na tebe koukají 4 piny(4 dráty) Jeden je +12V(hnědý) druhý je -12V(černý) třetí je červeno/oranžový ten nás zajímá a čtvrtý je zelený ten nás taky zajímá. Tak na tyhle dva dráty které vedou do auta (né do zaámku!!) přivedeš 12V pokud se nic neděje otoč polaritu a musí ostatní zámky přepnout.
Když to bude fungovat (zámky přepínat) tak jsi zjistil že ti odešel ten bazmek ve dveřích u řidiče.
Jasné :mrgreen:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
prigl
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2010, 18:18
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zamykáním a odemykáním auta

Příspěvek od prigl »

Jasné, děkuji za odpověď, zítra vyzkouším a dám vědět. A ještě jeden dotaz. Ten spinač k zámku je přišroubovaný nebo jen nějak nacvaklý?? Musí se vydělat celý zámek ????
Getz 1,3 - květen 2005
Fiat Tipo 1,9D
Peugeot 104
Fiat 126p
Fiat 125p
Wartburg 900
Odpovědět

Zpět na „GETZ“