Uletí mi kolo?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mich@l
**
Příspěvky: 112
Registrován: 09 črc 2005, 15:15
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele:

Uletí mi kolo?

Příspěvek od Mich@l »

Čauky lidičky.
Tak jsem byl přezouvat autíčko do nových pneumatik. Byla to krása, zase po čase vidět na kolech vzorek :lol: . Má radost ovšem skončila ve chvíli, kdy autíčko spustili zpět na kola. Ještě v pohodě jsem usedl za volant, ale v té chvíli, jsem viděl mechanika, jak mi blbě čumí na pravé zadní kolo......pak s ním začal zápasit až mě z toho auta málem vytřepal :D . Ze zoufalým obličejem jsem se na něj podíval a čekal na nepříjemnou odpověď. Řekl mi, že mám pravděpodobně vychechlané ložisko. S kolem šlo viklat :cry: . Ještě to nechám zkontrolovat mechanikovi, protože když jsem se díval na cenu ložiska nového, tak se mi přetáčely panenky......3500,- kč nejlevnější. To sice není tolik, ale já ještě studuji. Nevíte, kde by se dalo sehnat levněji? Jo, a když s tím budu jezdit, tak mi to kolo asi brzo uletí že? Díky za radu. Mějte se. Hodně šťastných kilometrů.
Autodíly mám od Autojazz.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Uletí mi kolo?

Příspěvek od Josef »

Mich@l píše:...Jo, a když s tím budu jezdit, tak mi to kolo asi brzo uletí že? Díky za radu. Mějte se. Hodně šťastných kilometrů.
Hlavně to řeš rychle :oops: Nerad bych Tě potkal proti sobě na silnici a nerad bych aby Ti někdo musel psát nekrolog, :shock:
Jinak, když projdeš forum, nebo do vyhledávání dáš "ložisko" tak se Ti určitě něco objeví. Ložíska se tady řešila několikrát
Zdenalek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2006, 11:57
Bydliště: Vyškov na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenalek »

Špatný ložisko je na ..., ale většinou se s tím dá ještě jezdit. Myslím tím pokud jen hučí a vůle nejde téměř poznat. Pokud už je vůle taková, že se dá s kolem hýbat, tak neblázni a rychle to vyměň.
Hyundai Accent 1,5 (12 valve)
r. v. 99, nájezd 100 000
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Ložisko nejdřiv huči pak tak za 2-3měsice ježdění když jedeš tak v zatačce to dost ale dost začne hučet sřipat no a po tak 50ti km pokračovaní se sekne a zablokuje ti to kolo a to už zaleží jak rychle jedeš.Když rychle bouračka na krku když pomalu tak taky. :) Potom už s kolem nehneš a nechaš se bud odtahnou nebo sundaš kolo vysypeš ložisko a dojedeš ze silnice abys nepřekažel a nechaš se odtahnout.To je muj připad když jsem měl v 18ti Golfa a řikal si to je dobry to ještě vydrži.Ted jak začne hučet ložisko tak je měnim raděj obě dvě protože vyměníš jedno a za chvilku to druhy.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

honziku, nebuď jak malej Jarda! Šupajdi s tim do service a nekoukej napravo ani nalevo...... :shock:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Co to? Proč? :shock: Psal jsem že jsem takhle jezdil když jsem mě 18let .
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

..jěžišmarjá promiň, to patřlo Mich@lovi :oops: Já sem to .ůl stará... :oops:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

honzik píše:Ložisko nejdřiv huči pak tak za 2-3měsice ježdění když jedeš tak v zatačce to dost ale dost začne hučet sřipat no a po tak 50ti km pokračovaní se sekne a zablokuje ti to kolo a to už zaleží jak rychle jedeš.Když rychle bouračka na krku když pomalu tak taky. :) Potom už s kolem nehneš a nechaš se bud odtahnou nebo sundaš kolo vysypeš ložisko a dojedeš ze silnice abys nepřekažel a nechaš se odtahnout.To je muj připad když jsem měl v 18ti Golfa a řikal si to je dobry to ještě vydrži.Ted jak začne hučet ložisko tak je měnim raděj obě dvě protože vyměníš jedno a za chvilku to druhy.
Svatá pravda ,kvůli to mu jsem nedojel do Mimoně!! :evil: Přehřeje se to a jdeš !!!Koukáš potom jak sůva jak se dostat domů!! :roll:
Sem vyměnil všechny a mám pokoj,doufám,že na druhý pokus dojedu hned na poprvé!!!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Mich@l
**
Příspěvky: 112
Registrován: 09 črc 2005, 15:15
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mich@l »

Ahoj lidi, dík za rady. Kámoš mechanik se mi na to byl podívat. Je to ok, ložisko to není. Je to dojebaný tlumič, takže výměna mě vyjde o dost levněji, i když budu měnit oba zadní tlumiče :D . Takže kdybyste někde viděli stříbrnou raketu, tak se nebojte, já jezdím klidně a kolo mi neuletí :lol: . Tak čau.

Hanzi vlevo a vpravo je potřeba se dívat, z toho jsou pak dopravní nehody víš? :wink: .

Mimochodem nemáte náhodou někdo zkušenosti s pneumatikami Matador?
Čau
Autodíly mám od Autojazz.cz
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Matador = šmejd
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Mich@l
**
Příspěvky: 112
Registrován: 09 črc 2005, 15:15
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mich@l »

Až tak? Jsi je měl nebo tak? Kolik se na nich dá najezdit??
Autodíly mám od Autojazz.cz
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Matador - vyhledej si na netu server s pneumatikami, na kterém jsou uvedené srovnávací testy (bohužel teď mi vypadl jeho název, asi e-pneu???) a uvidíš sám - na mokru patří k nejhorším... :cry:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Kterej chytrak vymyslel, ze matador je smejd? Mam aquilly, mozna jsou trosku hlucnejsi, ale rozhodne to nejsou smejdy!!!
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Neříkám šmejdy, jen mě zůstal v kebuli výsledek nějakého testu, kde patřily Matadory k nejhorším :? Nezbývá tedy, než začít pátrat po testech:
http://www.az-pneu.cz/web/index.php?got ... dobi=letni
http://reif.d2.cz/autobild2006s_allrad.php
http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=t ... 14T_05&o=z
http://pneu.123obchod.cz/web/index.php? ... i&zobraz=1

..a tak by se dalo pokračovat. Podotýkám, že jsem jen sledoval to, zda je srovnávána Matadorka s jinými značkami a nečetl jsem tyto testy, proto se možná opakují :?
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Jen dodatek:
Možná ty testy zklamou, že se netýkají jen letních pneu, ale víc se mě v rychlosti nepovedlo najít. Pokud se mě povede nalézt zmiňovaný článek, dám ho sem.. :cry:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“