Tekuté stěrače zkušenosti

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Dextrone »

Zdravím, nějak si nemohu zvyknout že na Sonátě nemám stěrač zadního okna. V tomto období mám vždy ráno zvenku orosené celé zadní okno. A pár km trvá než kapky stečou nabo to zmizí. Ve zpětném zrcátku tak není nic vidět a tak by mělo být mojí povinností před jízdou utřít nebo setřít zadní okno od rosy. Můj dotaz zní, jestli někdo používá nějaké fígle. Držel jsem už v ruce sprej s názvem Tekuté stěrače, ale moc důvěry jsem k tomu neměl. Má s tím někdo zkušenosti a myslíte, zda-li by to pomohlo při nastříkání na zadní okno ? Díky
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Hardcam »

Vozim v kufru sprej od Cinolu, pouzil jsem ho jednou, je to fajn, ale radsi pouzivam sterace na automaticke stirani. Tu pixlu asi vyhodim, protoze to uz nepouziju...

http://www.universalshop.cz/product_inf ... ucts_id=87
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
TomSQ
**
Příspěvky: 110
Registrován: 15 lis 2009, 12:38
Bydliště: Martin, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od TomSQ »

Ja zapnem vyhrievanie skla a za 5 minut je rosa prec.
Hyundai Accent 1.5 12V 1997
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Vilda »

Dextrone : U Accenta jsem použil tekuté stěrače na zadní sklo, protože taky nemám zadní stěrač, ale minulo se to účinkem. Sklo je orosený stejně a ani při dešti to žádný efekt nepřineslo .... jako, že by sklo bylo průhlednější [-X Jinak tekutý stěrače na čelní sklo používám dost dlouho a jsem s přípravkem docela spokojený .... při slabším dešti stěrače skoro nepouštím, ale musíš jet poněkud rychleji .... mimo město to funguje dobře ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Dufy »

na zadne orosene sklo je najlepsie zapnut vyhrievanie skla... ale co pouzivam tekuty stierac na predne tak savoda nedrzi v celkovom filme ale zoskupuje sa do guliciek, pri jazde pekne utekaju prec zo skla... samozrejme pri rychlostiach nad 60kmh az... na zadne ma to nikdy nenapadlo... iked ono to drzi na skle film ktory zabranuje rozlievaniu kvapiek dazda. rosa je podla mna nieco ine a na to je najjednoduchsie stlacit knoflik na palubovke a do 2-5min je rosa prec... moj nazor: na zadne sklo sa vykasli pouzit tekute stierace... su robene na dazd nie na rosu.... pouzivaj vyhrievanie skla
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Dextrone »

OK, díky všem za zkušenosti, zkusím zapínat vyhřívání zadního okna.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Hardcam »

Ted koukam, ze jde o zadni okno...no jedine sterac. Nicmene sterac mam a radsi bych mel zase sedana bez sterace. Za jizdy v dest se m nikdy nestalo, ze bych mel mokry okno...u tricitky musim imrvere ostrikovat, cistit atp.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od plikous »

Stěrač taky nemám a nějak mě to vůbec netrápí.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Dextrone »

Já se omlouvám, že jsem asi dotaz položil nejasně, ale byl jsem zvyklý z předchozího auta, že jsem na zadním okně měl stěrač a když bylo potřeba, tak jsem ho na zadní okno sem tam zapnul. U Sonáty zadní stěrač není a nejvíce mi vadí pokud ráno sednu do auta, které je celé ranní rosou orosené a mokré a při pohledu do zpětného zrcátka si uvědomím, že nevidím dozadu, protože zadní sklo je kvůli rose a kapkám vody zcela neprůhledné. U své nebožky jsem zapnul zadní stěrač a bylo zase vidět, ale tady buď musím dle rad ostatních zapnout vyhřívání zadního okna a nebo zastavit a setřít vodu. Při samotném dešti voda stéká po zadním skle a stěrač není až tolik potřeba jako třeba u kombíka, kde se za autem valí oblak špíny ze silnice. Ale co u sedanu udělat pro rychlé odstranění rosy ze zadního okna zvenku když nemám zadní stěrač?
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od mirpie »

co čekáš za odpověd? Už sis odpověděl. Buď budeš vyhřívat okno, nebo prostě vylezeš a setřeš to, nebo zavoláš/zajedeš do :hyu: servisu a zeptáš se zda a za kolik případně se dá zadní stěrač dodělat.....Nějakej přípravek ve spreji ti nepomůže. Na liftbackový octavie dávali zadní stěrače za příplatek.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Dextrone »

Jo jo, nečekal jsem žádný zázrak, vím že u oktávek byly zadní stěrače za příplatek, ale u Sonát dodatečné namontování nelze, alespoň toto mi tvrdil prodejce. Zkusím to vyhřívání zadního okna a když to nepomůže, tak si pořídím ruční stěrku a před jízdou rosu setřu.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Gandalf »

Já bych Ty "tekuté stěrače" zcela nezavrhoval. Vím, že tu Vilda píše, že mu to na zadním skle Accentu nefungovalo a není nejmenší důvod tomu nevěřit, ale velmi záleží na proudění vzduchu kolem vozu. Na čelním skle to funguje bezvadně díky přímému náporu vzduchu, ale i vzadu by to po rozjetí na určitou rychlost svůj účel mohlo splnit a kapky lehce sfouknout. Já osobně to občas dával i na zpětná zrcátka nebo boční okno u řidiče a efekt tam byl. Nezbývá než vyzkoušet. El. vyhřívání je samozřejmě pohodlnější, ale určitě výrazně energeticky náročnější a otázkou je, jaký časté spínání má vliv na životnost. Navíc člověk musí myslet na vypnutí a u většiny aut to navíc žhaví i zpětná venkovní zrcátka, tzn. slušný odběr energie z alternátoru. Vrtat do auta další stěrač, to bych viděl až jako poslední řešení :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Hardcam »

U bezne dostupnych sedanu nebyl sterac nikdy pouzit. U sedana vec zcela zbytecna.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od hlobilp »

u sonaty staci po nastartovani pustit vyhrivani a do minuty vidis pres sklo
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekuté stěrače zkušenosti

Příspěvek od Dufy »

Gandalf píše:...Navíc člověk musí myslet na vypnutí...
to nemyslis vazne ze? ja mam rocnik 95 a mne to vypina automaticky samo...
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“