Přestavba Sonaty na LPG

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od plikous »

Čest práci,
už se mi dál nechce podporovat Kalouska a jeho vyděračský spotřební daně, čili jsem hodně nakloněnej si přestavět Sonátu na LPG. A taky bych konečně mohl přišlápnout plyn na podlahu. Můžete mi prosím doporučit nějaký dobrý servis, kde by mi to mohli kvalitně a za rozumnou cenu udělat.Dík.
Naposledy upravil(a) plikous dne 09 lis 2010, 11:19, celkem upraveno 3 x.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Reklama
 

Jirka186
**
Příspěvky: 110
Registrován: 17 črc 2008, 19:32

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jirka186 »

plikous píše:Čest práci,
už se mi dál nechce podporovat Kalouska a jeho vyděračský spotřební daně, čili jsem hodně nakloněnej si přestavět Sonátu na LPG. A taky bych konečně mohl přišlápnout plyn na podlahu. Můžete mi prosím doporučit nějaký dobrý servis, kde by mi to mohli kvalitně a za rozumnou cenu udělat.Dík.
ahoj
neptum harfa nechaval sem si to tam dělat a měly to za den hotový
Sonata 97 2.0l 92kw
Sonata 03 2.0l 106 kw
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Dextrone »

To Plikous: Pak dej vědět, ne že by se mi zrovna líbilo vozit bombu v kufru, ale jezdit za polovic je velká výzva, ikdyž vstupní náklady jsou docela velké. No chtělo by sem hodit i nějaké pro x proti :wink:
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od hlobilp »

kvalitni plyn vyjde tak kolem 26 tisic.. vyhody jsou jasne, zhruba 60% uspora na palivu, teoreticky velky dojezd, pokud se secte dojezd na obe nadrze... dle meho blbost, kdo s LPG pojede na benzin.... nevyhody jsou jasne taky.. nemoznost parkovat v podzemnich garazich apod, vyssi pohotovostni hmoznost, bez pouziti opravne sady mensi kufr, jednou rocne kontrola LPG, drazsi STK (2xemise, ne vsude).... pokud najedes aspon 15tisic rocne a chces si auto nechat aspon tri roky, tak LPG jo... jo, u noveho auta hrozi ztrata zaruky!
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Fazol
*
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2009, 13:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Fazol »

Mám velmi dobrou zkušenost s firmou Smart oil.Perfektní servi.cena s toroidem(nádrž do rezervy) 25.000,- bez ukazatele stavu lpg(kterej je stejně jen informativní.Dělaj mi servi a jsem max. spokojen.Montují systém Lovtek českej výrobek který v případě problémů umí opravit každej servis lpg.Nebo PRINS ale to je trochu jiná cenová relace.Kontakt na ně buď na webu nebo 724611307.Opravdu vřele doporučuji.
Jsem s pozdravem. FAZOL

Hyundai Sonata 2,0 (Y-3),16V 92kW r.v.1998,11l LPG/100km t.č.:v kómatu
Citroen AX-žádná sláva ale na popojíždky stačí
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Nexus »

Máme doma dvě sonaty na LPG, obě V6 2.5 rv. 99
Tátovo má holandský systém PRINS, pokud vím tak to montuje snad pouze Movita ve Fryštáku (kousíček od Zlína) a taky auta s tímhle systémem jezdí převážně ve zlínském kraji. Přestavba na šestiválec stála cca 36tis, na čtyřválec by byla o 10tis níž, mají stupňování 5tis/válec.
Moji jsem koupil už s LPG, má český magic. Víc o něm by ti řekl Petr, od kterého jsem ji koupil (viz 2 příspěvky výše)

Kdybych je měl porovnat, tak PRINS se chová trošku kultivovaněji, při přepnutí jede stále hladce a nemá tendenci poškubávat a má rychlejší reakci na sešlápnutí plynu. Ale svoje může udělat seštelování a bohatší směs, protože toho spapá malinko víc - cca o půl litru při mém stylu jízdy.
Místo v kufru oželíš, na to si zvykneš a parkování v podzemních garážích neřeším a vesele tam parkuju. Ty značky jsou z dob žigulíků, kdy si v kufru měl položenou vpodstatě plynovou bombu od sporáku, kterou si přišrouboval a jedem. Někdo to špatně přišrouboval a už plyn utíkal. Dneska tohle ne-existuje a plyn ti opravdu nemá jak utíkat, bohužel značky zůstaly z dob komunistů...
Takže LPG vřele doporučuji:)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Fazol
*
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2009, 13:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Fazol »

Systém PRINS montuje i výše zmíněná firma Smart Oil jako jediná v Praze a dělaj i servis pro Prahu a okolí.
Jsem s pozdravem. FAZOL

Hyundai Sonata 2,0 (Y-3),16V 92kW r.v.1998,11l LPG/100km t.č.:v kómatu
Citroen AX-žádná sláva ale na popojíždky stačí
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od plikous »

To je druhá věc, jakej systém použít, např Lovatec Magic je docela levný - dá se sehnat kolem 24000, Je otázka, co mi přinesou ty italský dražší... Jsem z toho vedle jak jedle ](*,)
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od RobSon »

Co se týče systému LPG, tak v dobách kdy jsem vlastnil Volvo, byly na systém VSI PRINS ty nejlepší recenze. Bezporuchový, neznatelná změna při jízdě na LPG oproti benzínu. Nevýhody byly myslím 2 - jeden z těch dražších systémů, ne každý to montuje. Velmi dobré reference byly na firmu GREENFUEL (p. Outrata) odněkud z Brna. PRINS není italský systém ale Holandský.

Z další jsem slyšel, že motory Theta I v Hyundaií (2.0, 2.4) nejsou vhodné na přestavbu LPG z důvodu ventilů. Bylo mi to důrazně rozmluveno, že bych mohl mít problémy s motorem. Tak jsem od myšlenky instalace systému LPG rychle upustil. Chtělo by se to zeptat někoho od Hyundaie, aby se přestavba na levnější palivo v důsledku těžce neprodražila. Co se týče záruky, tak v okamžiku instalace LPG padá záruka na motor, el instalaci apod. Kromě převodovky a podvozku tedy v podstatě na všechno.

Osobně mám na LPG takový názor - pokud hodně jezdím, tak si koupím naftu. Pokud jezdím málo, tak uživím i benzín. A pokud jezdím málo a přesto benzín neuživím, tak prodám auto. POKUD MÁM NA OPICI, MUSÍM MÍT I NA BANÁNY.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od plikous »

Tak záruka už mě netrápí, před měsícem vypršela :? Omezení do garáží a podobný vifikundace zcela ignoruju. Že si můžu podpálit ventily, jsem už někde slyšel, dá se to řešit nějakym přídavnym mazacím forrichtungem. Bohužel, je to zase investice navíc, kerá to celý prodraží. Je pravda, že já toho zas až tolik nenajedu (cca 12-14.000/rok), ale i tak je LPG zajímavý. No je to potřeba pořádně zvážit.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Hardcam »

RobSon: na komunikaci s Hyundaiem ohledne montaze LPG bych se moc nespolehal, to je ztrata casu. Nejen, ze jsou proti tomu - tudiz u novych aut zapomen na LPG nebo si to domluv s Tvym prodejcem, ale nic o tom nevedi a pokud mas uz starsi kousek, nejradeji by Ti doporuculi nakup noveho, pokud se bavime v urovni uspory paliva, tak samozrejme dieselu.
Bohzel jsem se zatim nedopracovali k tomu, jak to s temi ventily u Sonaty 2.4 vlastne je.
Co se tyce znacek LPG v podzemkach, jsou i v nove vybudovanych prostorech. Zakon je totiz jen jeden.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Nexus »

Jestli magic stojí 24tis a PRINS okolo 26 tak bych nad tím ani nepřemýšlel. Musím souhlasit s uživatelem RobSon, sonata s PRINS má na plyn stejný, nebo snad i vyšší výkon než na benzin při stejné spotřebě.

S těma vhodnýma a nevhodnýma motorama. Tuhle otázku jsem nikdy neřešil. Máme na lpg snad každý auto (výjimka byl ford scorpio, protože se čekalo kdy odejde). Corolla na LPG nalítala přes 300tis a motorově je naprosto vpořádku, olej je čistej i po 30tis takže měníme po 40 a to jenom, aby se neřeklo a z úcty k autu :D takže otázka, zda-li by ten motor problémy měl, nebo si to jenom výrobce z nějakého nepochopitelného důvodu nepřeje.

robson: pokud hodně jezdím, tak si naftu nekoupím. Na můj vkus je nafta líná (netvrdím že slabá), ale když hodně jezdíš tak servis naftovýho motoru je sviňsky drahá záležitost. Na lpg to je výrazně levnější. V sonatě na kilometru ušetřím dejme tomu 1,5kč takže přestavbu tím "zaplatím" za 24tis km což je pro mě otázka cca půl roku, pak už jenom šetřím a šetřím (kapsu i životní prostředí:)) akorát si musíš zvyknout, že budeš muset tankovat cca po 300-350km....

a s těma ventilama nevím, pokud má motor správný kultivovaný zvuk a nedělá problémy tak jak je, tak bych se toho určitě nebál
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od RobSon »

Tak pokud není auto v záruce, tak je jasný že to není třeba řešit. Ale Dextrone má auto nový a tam bych to nedával. Já mám záruku taky ještě rok, takže bych to tam nedával tak jako tak. Další věc je, že instalací nádrže přijdu o plnohodnotné rezervní kolo a pokud má někdo zkušenost, kdy v noci na dálnici cestou na dovolenou píchne takovým způsobem (rozříznutí pneu o nějaký plech či co), že lepící sada je na nic, tak už nikdy auto bez plnohodné rezervy chtít nebude. Kdybych tenkrát měl nějakou tu zázračnou lepící sadu, tak tam možná stojím dodnes anebo tam mám pěkný pomníček. Takže pro mě je absence plnohodnotné rezervy v autě nepřijatelná.
Jinak samozřejmě zákaz parkování v podzemních není argument proti. V celé civilizované Evropě zákaz parkování v podzemních garáží neexistuje.
A co se týče motoru 2.4 Theta I tak to je právě ono, že není nikde jasně řečeno jestli LPG škodí či nikoli.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Nexus »

Vím, že všichni mají strach o záruku... ale jezdit tolik let na benzin? Bych tam hodil plyn hned a sranec, novej motor se stejně nepokazí, tomu nevěřím.
A rezerva? Tu vozím v kufru, lepící sada jsou další investice :D holt oželím trochu místa:)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
ps38
*
Příspěvky: 12
Registrován: 23 lis 2009, 18:31
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od ps38 »

Jezdím na LPG od dubna a zatím plná spokojenost. Spotřeba 10 - 10.5 L tak se jen :mrgreen: Najeto asi 7000 km. na jedno tankování tak 380- 400 km. Nepoznám kdy to přepne, jede to stejně jak na LPG tak na benzín. Mam tam nejaký polský Stag premium. Doufám že to motor přežije. Ten co to montoval tak tvrdil že nějake domazavaní flash lube nemá smysl max to namaže sací ventil pak to stejně shoří a nemá co mazat, tak nevím.
Sonata 2,4 i 06 LPG
Odpovědět

Zpět na „SONATA“