info o Sonate

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
metalmessiah
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2010, 13:46

info o Sonate

Příspěvek od metalmessiah »

Zdravim vsechny :hyu: .
Zatím jsem majitelem Nissan Almera 2004, 1.5 benzin a rád bych si koupil neco vetsího.
Vybral jsem si Sonatu 2005-2009, 2.0 crdi. alternativa by byla 2.4 ale LPG.
Tady jsem nenasel moc lidi co má diesel a potřeboval bych informace obecný jako je spotřeba, běžné závady,náklady,ceny ND, zda je to spolehlivé auto a zda byste my ho vubec doporucili. 2.4 mě láka take ale nevím jak to bude se spotřebou.jo a také jsem se chtěl zeptat na světlomety jelikož u almery je vyrobni vada a tudiž svitej mizerne tak se tesim i na silnejsi svetla.

Omlouvám se jestli se to už tu někde probíralo a ja otevřel nové téma.

Děkuji za jakekoliv informace a budu se tesit na vase odpovedi :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: info o Sonate

Příspěvek od Hardcam »

Svetla je poslednich, co bych Sonate mel vytknout. I bez xenonu sviti lepe nez nektere s origo xenony.
Ceny ND jsou primerene kategorii a roku vyroby auta, vyhoda je, ze spotrebni dily jsou vetsinou shodne z beznymi modely (Santa, Coupe atp) coz nahrava priznivejsi cene. Filtry v radu stovek, kotouc 1xxx, desticky podle vyrobce od nejake tisicovky vys.
S dieselem je tu snad jen Dantasik.
Pokud budes pouzivat kvalitni olej, kvalitni naftu a zachazet s dieselem tak, jak se ma, nemusis mit strach.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
metalmessiah
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2010, 13:46

Re: info o Sonate

Příspěvek od metalmessiah »

díky moc, ale jeste se zeptam: co bys ji vytknul?
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: info o Sonate

Příspěvek od Dextrone »

Posílám odkaz na moji recenzi k Sonátě, kterou jsem koupil letos fungl novou. Na Sonátu jsem jinak přešel z Mondea 2005, takže mám s čím srovnávat :wink:
Do diesela v commonrailu bych už díky mizerné kvalitě české nafty v dnešní době nešel ani kdyby jezdil za 3L nafty :( Mám mizerné zkušenosti s fordovým TDCi a to jsem měl v podstatě nové auto :(

http://moje.auto.cz/Dextrone/sonatka.html
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: info o Sonate

Příspěvek od David PLEVA »

Recenze moji 2,4i najdeš na linku níže, ale jestli můžu za sebe hovořit, já osobně bych si LPG do auta nedal.

http://moje.auto.cz/Toxik/dielhau-teufel.html
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
metalmessiah
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2010, 13:46

Re: info o Sonate

Příspěvek od metalmessiah »

máte mooc pekna auta a jen tiše závidim.skoda ze nevidim 2.0 benziny na ceskem trhu.mrknu asi i do DE.pripadne i tu naftu bych volil odtamtud jelikoz ji oni maji kvalitnejsi. kazdopadne dekuji za info a i recenze jsem uz cetl ale i ted po druhe.
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Re: info o Sonate

Příspěvek od alda »

Ahoj, dlouho jsem tady nebyl. Jezdil jsem v Kia Magentis 2.5 V6 LPG. Právě jsem udělal
upgrade na SONATA 2.0 CRDI a je to šílený skok. Mohu jen doporučit!!
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: info o Sonate

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Odkaz na mojí recenzi na moje.auto.cz najdeš v podpisu (popis auta je udělaný jako hyperlink). Kromě toho mám ve firmě Sonatu 2,0 CRDi 2007 (najeto 122.000 km) - za celou dobu provozu proveden upgrade softwaru EGR ventilu (kvůli škubání) a teď jsme vyměnili kotouče, při váze na přední nápravě prostě dosloužily. Sonata 2,0 CRDi 2010 má najeto jen 25.000 km, takže tam se nemělo co objevit.
Troufám si tvrdit, že vyloženě konstrukční slabinu tahle Sonata nemá. Pokud je jí dopřán pravidelný servis a kvalitní palivo tak je potřeba jen spotřební materiál.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
RobSon
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 úno 2010, 08:45
Bydliště: Strakonice

Re: info o Sonate

Příspěvek od RobSon »

Auto je opravdu velmi dobré, komfort na 1 s hvězdičkou. Mám motor 2.4 CVVT (118 kW) a spotřeba na dálku 8 litrů, město 11 litrů. LPG bych do těchto motorů určitě nedával, nejsou na to stavěné, po čase by se mohli objevit problémy. Taky jsem o LPG uvažoval, ale bylo mi to DŮRAZNĚ rozmluveno. Motor v Sonátách NF je úplně nové konstrukce a tam se prý s provozem na LPG nepočítalo. Starší Sonáty mají jiné motory, které LPG bez problémů snesou. Pokud je auto nové, tak asi zatím žádný problém s provozem na LPG nebude, ale nikdo přesně neví co to udělá třeba po 100.000 km. Pokud vím, tak tady nikdo nemá Sonátu NF na LPG, která má více jak 100.000 km nemá a navíc vyjímka může potvrzovat pravidlo. Auto samo o sobě nemá žádnou konstrukční chybku, alespoň jsem o žádné prozatím neslyšel. A světla opravdu svítí jako ďas i s originálními žárovkami. Nevím jak by svítily s takovými OSRAM Nightbreaker, to by bylo na úrovní xenonů. Takže za mě auto super, mám ho 10 měsíců a leju do něho jenom benzín.
Hyundai Sonata 2.4 Dynamic, 2008, manuál, fialová perleť
Odpovědět

Zpět na „SONATA“