Nepravidelný výpadek výkonu motoru

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Nepravidelný výpadek výkonu motoru

Příspěvek od Kubrt »

Zdravím.
Potřebuji poradit,před časem jsem začal mít nepravidelné výpadky ve výkonu motoru.Chová se to tak že když přidám plyn při přeřazení na vteřinu to vypadá jako když ztratím výkon a hned se to chytne.Myslel jsem že je bordel v benzínu ale tím to asi není,vyměnil jsem palivový filtr a už jedu druhou nádrž Shell V-Power 95.Taky jsem do nádrže nalil přípravek na pročištění palivového systému včetně vstřikování.Jsou tam nové kabely ke svíčkám včetně svíček a vzduchového filtru.Bylo to na kontrole počítače a tam je taky vše v pořádku.Nemáte někdo podobnou zkušenost,dělá to pouze při přidání plynu ale když to budete tůrovat na místě motor ani nezakolísá.Budu muset do servisu protože já už jsem asi svojí dávku kouzel vyčerpal.Každopádně to musí být něco co je vedeno mimo kontrolu řídící jednotky.
Dík za rady Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Reklama
 

honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Tak mě napadá co voda v nadrži.Zkus tam dat VELFOBIN nabo tak nějak se to jmenuje
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

honzik píše:Tak mě napadá co voda v nadrži.Zkus tam dat VELFOBIN nabo tak nějak se to jmenuje
To bylo první co jsem řešil,proto jsem tam dával přípravek na čištění systému.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Jo to ti ale vyčistí trisky atd ale velfobin váže vodu
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

tipl bych bud tu vodu (velfobin, viz vyse), nebo jeste vic elektro. Cidlo na klikove hrideli, cidlo chl. kapaliny, proste projet diagnostikou cidla. Tot muj nazor. Mel by to prozradit pristroj do diag. zasuvky, pokud ne, neznamena to, ze neni v haji.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Zdravím.
Jak jsem říkal,voda to nebude.První co jsem udělal tak jsem do nádrže nalil Velfobín a potom přípravek na vyčištění palivového systému.Vyjel jsem dvě nádrže Shell V-Power,vyměnil svíčky a kabely ke svíčkám včetně palivového a vzduchového filtru.Na diagnostice jsem byl dvakrát a nic tam nenašli, musí to být něco co neni kontrolováno řídící jednotkou.Dnes jedu na vrakáč pro indukční cívku a pro čidlo co hlídá váhu vzduchu.Bohužel to budu muset dělat pokus omyl.Když to dám do servisu nebudou to dělat jinak.Cívla stojí 6500,- tak jsem zvědav.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

Ahoj. Mam presne ten isty problem.Prisiel si na nieco nove?? :evil:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

A kdo ti měnil kabely ke svíčkám? Ty nebo jsi si to nechal dělat. Měl jsem doma kamaráda lantru který se chovalo přesně jak ty píšeš a když jsem na to koukal tak jsem zjistil že mu v servisu prohodily 2 kabely. Byly špatně zapojený. Dal jsem je tak jak mají být a problém byl vyřešen.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

icozv píše:Ahoj. Mam presne ten isty problem.Prisiel si na nieco nove?? :evil:
Zdravím.
Zítra to vezu do servisu Hyundai tak jsem zvědav.Na vrakáči jsem prohazoval jednotlivé díly,cívka,snímač otáček a pořád stejný.Taky jsem prošel všechny podtlaky a pořád stejný.Bohužel váha vzduchu na vrakáči nebyla tak tu jsem nemohl přezkoušet.Co jsem mohl to jsem vzkoušel ale bez manuálu se to dělá těžko když nevíš co jak se má chovat.Doufám že si na tu opravu nebudu muset brát úvěr.Dám vědět jak jsem dopadl.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Rasty píše:A kdo ti měnil kabely ke svíčkám? Ty nebo jsi si to nechal dělat. Měl jsem doma kamaráda lantru který se chovalo přesně jak ty píšeš a když jsem na to koukal tak jsem zjistil že mu v servisu prohodily 2 kabely. Byly špatně zapojený. Dal jsem je tak jak mají být a problém byl vyřešen.
Zdravím
To začlo dělat ještě před výměnou kabelů,předtím to najelo min.10000 Km.Jinak měnil jsem si je já.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Ladislav Kabeš
Příspěvky: 3
Registrován: 16 bře 2006, 10:10
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Ladislav Kabeš »

Měl jsem obdobné problémy, kdy se po přidání plynu objevovala nepravidelně tzv.díra - než auto zareagovalo. Diagnostika opakovaně bez závad. Po delší době zjistili v Brně na Herčíkové, že ve svazku elektriky má jeden kabel porušenou izolaci a je zlomený. Po výměně závada úplně zmizela.
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Ladislav Kabeš píše:Měl jsem obdobné problémy, kdy se po přidání plynu objevovala nepravidelně tzv.díra - než auto zareagovalo. Diagnostika opakovaně bez závad. Po delší době zjistili v Brně na Herčíkové, že ve svazku elektriky má jeden kabel porušenou izolaci a je zlomený. Po výměně závada úplně zmizela.
Zdravím.
Já jsem zvědav co mi zjistí,odpoledne to vezu do servisu.Pokud by to byl jen kabel bylo by to super ale pokud to bude něco jiné počítám že se při placení prohnu.
Kubrt
:cry:
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

tak držíme palce ať je to jen ňáká prkotina mě to dělaly svíčky ale fakt to může bejt spousta jinejch věcí (fakt je nejhorší když člověk neví co s tím je)
určitě se pak ozvi jak jsi dopadl :wink: zatim čágos
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Zdravím.
Tak zatím je to 1:0 pro auto,když jsem volal do servisu tak mi řekli že rozdělali co se dalo a nic nenašli.Závada ale bohužel přetrvává,počítám že se mi to vrátí ve stejném stavu co jsem to tam dovezl. :cry: Tak když už na to nepřišli v autorizovaném servisu tak nevím.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Příspěvek od encore »

řeším podobný problém....pocukávání a jkaoby mezere v plynu!nebo nevim jak lepe to popsat!! a ještě mi k tomu kolísají otáčky na volnoběh..myslím, ž to bude způsobovat stejná věc!!

Kamarád, kterýmu už prošlo pár Háček rukama mi poradil at vyčistim nějakou trysku...někde u sání nebo tak něco....máte s tím někdo zkušenosti??existuje to vůbec??

prej mu u starší lantry..tuším, že měl rok 1993, dělalo to samé a tímto to v pohodě vyřešil a vbylo to prý asi tak 20 minut práce....


za každou radu nbudu vděčnej...;-)
H coupe 1998 2.0 16V
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“