Výmena vstrekovačov

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Výmena vstrekovačov

Příspěvek od ivko7 »

Zdravím, po 8 rokoch, cca po 135 000 km mi odišli vstreky na terracane, čerpadlo je ok - všetko pretestované v Kežmarku . Všetko mám už vymenené , nové vstreky a všetko okolo toho urobené, auto ide, dobrý ťah, ale po zohriatí motora pri otáčkach niečo cez 1000 ot/ min trasie celý motor, takže ešte niečo nie je v poriadku, môžu byť chytené ventily?
Reklama
 

MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od MIDAR2007 »

Je zajímavé, že ti to dělá až teď, po repasi, či výměně. Mně právě toto dělalo , když to šlo na tři válce, resp. 4 vstřik byl velmi špatný. Zkus ještě tu nejjednodušší věc, kterou tu stále doporučuji- nalej do nafty hodně aditiva. Opravdu to dělá divy :-k .
Jo, a ještě zkontroluj stav a kvalitu oleje v motoru.
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od ivko7 »

Dik za radu, včera sme prišli na chybu, premerali sme tlaky vo valcoch - všetko v poriadku, tak mechanik ešte raz skontroloval vstrekovače mimochodom sú úplne nové - delphi - a bingo, jeden z nich je zlý.Vymenili sme ho za pôvodný starý - ešte použiteľný , kým ten nový vyreklkamujeme , a auto ide perfektne. Takže diagnóza - nový vstrek za 300 Eur je nepoužiteľný.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od kuschall »

Sem si to myslel ale nechtěl sem dělat chytrýho
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od MIDAR2007 »

Jasně, generále! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Taky se ti nechce spát?
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od ivko7 »

Fajn, auto je ok, a vidim, ze ste si uz s vasimi autami prezili svoje, no este mi poradte ... co si myslite ... cerpadlo ma uz tiez par rokov odpracovanych, mal som ho otestovane , je v poriadku - ale dokedy, ved tiez nemoze vydrzat X km . A bol by som nasr... keby mi odislo o rok a snim mozno aj nove vstreky, alebo sa mylim?
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od kuschall »

Ale to není tak jednoznačný že to odejde, jen mi řekni jak ste zjistili že čerpadlo je v pořádku, poňěvadž na autě se to nedá zjistit
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od ivko7 »

v Kežmarku je testovacie stredisko na dieselové motory -vstreky , čerpadlá atd ... takže spolu so starými vstrekovačmi som dal otestovať aj čerpadlo, test bol OK, takže som ho tam nechal. Preto sa pýtam , či ešte nejaký ten kilometer vydrží, alebo mám pomaly šetriť na nové a radšej ho preventívne vymeniť...
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od ivko7 »

Mimochodom , uz ked piseme o tych vymenach veci, najviac som nahnevany na pricinu toho vsetkeho - od zaciatku tankujem najdrahsiu naftu na jednej nemenovanej benzinke (SHELL) - a pri testovani vstrekov a cerpadla samozrejme urobili aj rozbor nafty - výsledok : cca 50 % bionafty - (to koukate!) - v bandaske, do ktorej sme vyliali naftu z nadrze - lebo cely palivovy system sa musel samozrejme vycistit, sa na spodku usadili asi 2 cm sajrajtu. a ako pise kolega - aditiva tam lejem naozaj od zaciatku. Jasne , ze na benzinke mi povedali , ze je to hlupost... bla bla bla - ale ja viem svoje. A uz som nasiel aj povod tej bionafty - ale zial takto to asi nahlas napisat nemozem, lebo .... Ale mozem napisat, ze mame blizko hranicu s Ukrajinou - to by snad slo...
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od MIDAR2007 »

No, nevím, je to sice jen můj subjektivní dojem, ale já si myslím, že až ti čerpadlo začne blbnout- což se projeví rozsvícením kontrolky check a jejím trvalým svícením a podstatným snížením tahu motoru, budeš se snažit ve vlastním zájmu čerpadlo vyměnit. A za tu krátkou dobu ti to nové trysky určitě nezničí.
Otázkou je, jestli se rozhodneš pro repasi toho čerpadla, která stojí kolem 20 000,- až 25 000,- Kč nebo jestli si koupíš nové, které se dá myslím sehnat kolem 33 000,- Kč.
Mně čerpadlo blblo střídavě od 150 000 km do 200 000 km, pak odešlo úplně, tak jsem to nechal repasovat všechno naráz.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od kuschall »

Tak je mi jasné vstřiky se vyndaj a dají se přeměřit, ale delfácký čerpadlo namontované na autě se nedá udělat diagnostika, musí se vyndat a proto je mi divné jak ti mohli přeměřit stav čerpadla. A taky si myslím že i když se tam lejou aditiva do nafty, tak ta je tak špatná že to asi nepomůže, je to můj názor. Takže v klidu jezdi dokud to jde ale nejezdi daleko abys nedopad jako já- jel sem vlakem z Říma dom
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od ivko7 »

Čerpadlo bolo tiež vonku, dá sa to v pohode vymontovať a dať na test.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od kuschall »

Tak to je iná
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od ivko7 »

Test trvá 90 minut, čerpadlo je napojené na obeh, po skončení sa okrem tlaku sleduje aj nafta, či v nej nie sú kovové piliny - teda či sa čerpadlo nezadiera... ( a stojí to 52 Eur )
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vstrekovačov

Příspěvek od kuschall »

A ty seš z kterého zapadlého slovenského kraje
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“