Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vteřin

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

HUGO1
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2010, 19:06

Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vteřin

Příspěvek od HUGO1 »

Při jízdě se vypnou ukazatelé na přístrojovce ,tedy přesnějí jdou na nulu a pří mechanickém ukazování pod půlkou nádrže ukazuje palubní počítač dojezd 999 km.Dále mi zůstaly zaseklé oba ukazatelé tempomatu ukazovaly zeleně na palubce, že jsou aktivní nešlo přepínat palubním počítačem ani ovládáním na volantu.Pří kontrole v servisu jim to napasalo ztráta komunikace s palubkou tod vše .Máte s tím někdo nějákou zkušenost ????????.Po opakovaném nastartování to zase funguje jako by se nic nestalo na palubce to neukazuje žádnou chybu.Mám I .30 blu dra..Za každou zkušenost předem děkuji.
Reklama
 

Uživatelský avatar
urys
Příspěvky: 9
Registrován: 17 led 2011, 14:16
Bydliště: Teplice, Czech republic

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od urys »

Zdravím, mám trošku podobný problém. Pokud je auto studené (stojí přes noc, nebo celý den), tak zhruba po 5 - 10km se mi stane, ne ovšem pravidelně, že mi ukazatele teploty vody, stavu nafty, rychlosti a otáček spadnou na 0 a takřka ihned se vrátí (možná tu vteřinu zůstanou dole). K poklesu výkonu nedojde, stalo se mi to i při jízdě do kopce. Někdy se k tomu přidá i probliknutí palubního počítače, což má za následek vynulování průměrné spotřeby (TRIP je ok). Jednou jsem zaregistroval i probliknutí červené kontrolky, nejsem ovšem schopen říci, která to byla.
Auto jsem měl jednou na cca 2 hodiny v servisu, počítač nic neukázal, pouze dotáhli ukostření kabelů a nepomohlo to.
Poslední vyjádření od autorizovaného servisu je takové, že nejsem sám, že se to ještě někde objevilo a že se dotázali na ústředí Hyundaie. Zatím ovšem bez odpovědi.

(Hyundai i30cw 1.6CRDi)
Hyundai i30cw 1.6CRDi, 11/2010
Uživatelský avatar
VLNA1
Příspěvky: 3
Registrován: 15 led 2011, 19:14

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od VLNA1 »

zdravim dělám 15let fordy a u ford focus druhé generaceje to začalo tensamej problem prístroje na okamžik lehnou a pak se zase schopí .ford motor campeny mění celé přístroje na záruku .skuste si postěžovat v autorizovaném servisu a dotázat se na to zda na to není nějaké tsi(technická servisní informace).
FORD ESCOR 1994 1.6-16V 66KW 90PS
HYUNDAI SONATA 6/1995 2.0-16V 102KW 139PS
Uživatelský avatar
urys
Příspěvky: 9
Registrován: 17 led 2011, 14:16
Bydliště: Teplice, Czech republic

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od urys »

No zatim prave asi nejsou. Jak jsem psal, tak zadali dotaz do nejakeho interniho servisniho dotazovaciho systemu primo k vyrobci a cekaji co z nich vypadne.
Hyundai i30cw 1.6CRDi, 11/2010
PajaKuca
Příspěvky: 5
Registrován: 18 led 2011, 13:15

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od PajaKuca »

Ahoj mám stejný problém, autp jsem přivezl 6.ledna a dělá mi to samé, budíky spadnou ale žádnej pokles výkonu. Nové auto od tohoto pondělí v servisu a chlapci zkoumají, snad vyzkoumají ....... :?
Uživatelský avatar
urys
Příspěvky: 9
Registrován: 17 led 2011, 14:16
Bydliště: Teplice, Czech republic

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od urys »

Budu držet palce a doufat, že to u tebe odhalí. Dej vědět, abych případně mohl instruovat techniky v tom svém servisu.
Hyundai i30cw 1.6CRDi, 11/2010
strikenn1
*
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2010, 17:59

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od strikenn1 »

tak se hlásím k tomu stejnýmu problému. Mám nový auto od pondělí 17.1. - 1,4 CW a dneska po cestě z práce spadly všechny ukazatele na nulu a zase se za cca 1 sek.vrátily zpátky. Mám kolegu, který má novou IX35 a má s palubovkou taky problémy - jemu se někdy samovolně vypíná, nebo mu z ničeho nic začnou svítit některé kontrolky. Řeší to se servisem a údajně mu budou měnit celou přístrojovku - jen čekají až jim přijde. Už o problému údajně u IX35 ví. Dejte vědět až budete mít nějakou informaci ze servisu o i30. Já tam zítra budu volat ještě ohledně jiné věci, tak se jich na to zeptám.
i30cw 1,4i (LPG BRC - nejezdím po zničení motoru). Výbava Classic+ESP; Crystal White; 1/2011. Najeto 195000 km (od 120000 km jen na benzín)
PajaKuca
Příspěvky: 5
Registrován: 18 led 2011, 13:15

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od PajaKuca »

....... jsem ze servis, bez cyb v počítači, na zkušební jízdě(cca 10 km) nic nezjistili a že dávají dotaz na výrobce. Vjedeu ze servisu a blik opěz spadly budíky. Budou mě prý infoemovat a pozvou měn znovu. :( . Pavel
Jarda 3
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2011, 19:47

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od Jarda 3 »

Zdravim všechny jsem zakladatel tohoto problému S NICEM HUGO1.Boužel jsem někam založil heslo Proto jsem se musel znovu zaregistrovat s jiným nicem. :( No k našemu problému musím předně doporučit servis v Děčíně kde se podle mně k problému, který mněli jako první v republice postavili naprosto profesiálně a řešího na 100% už se na základě jejich informací ,povedlo donutit výrobce k vyřešení problému, který jak se jisté schodneme je u nového auta otravný a nepříjemný.Problém je ve štítu ,tedy v budíkách je ted jenom potřeba zistit, jaké štíty to dělají respektyvě od jakého výrobního čísla štítu je problém a od kterého už jsou štíty v pořádku.A pak snad už nám bude I 30 sloužit jak má. Pokud máte nikdo již vyřešeno prosím o zdělení jak a kde vám to vyřešili moc děkuji za ochotu.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od matysekul »

S Děčínským servisem mám také velmi dobré zkušenosti.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Jarda 3
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2011, 19:47

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od Jarda 3 »

Tak o jsem rád že jsem se nespletl :hyu: A co delší zkušenost s užíváním i 30 ??
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od matysekul »

Pár drobností,jinak vcelku bez potíží. Nenastartoval jsem jen jednou,když jsem vlastní blbostí vybil baterku.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od 89majlo96 »

mne sa tak raz za stvrt roka stane to ze mi len otackomer blikne asi o 100-200 otacok nizsie a zase sa vrati na povodne otacky
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Jarda 3
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2011, 19:47

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od Jarda 3 »

:D/ Zdravim všechny stále koukám na to zda se již nikomu povedlo vyřešit náš problém s budíkama. Zatim nic já jsem se dozvěděl dnes v servisu že nás se stejnou poruchou je každným dnem vice a vice a řešení je snad ve výmněně přístrojovky ,ale stále nevíme od kterého datum výroby to ty štíty dělají a od kterého datumu výroby už né.???Pokud se nikomu z vás podaří problém vyřešit napište to se pomůžeto určitě mnoho lidem díky moc :)
Sten
*
Příspěvky: 33
Registrován: 13 zář 2010, 17:29

Re: Při jízdě se svévolně ukazatelé dostanou na 0 na pár vte

Příspěvek od Sten »

U mé IX35 to vyřešili výměnou přístrojového štítu (tubusu).
Teď už je vše o.k. (zatím). Jsem dva dny po výměně budíků....
HYUNDAI IX35 1.6 GDI CLASSIC (WHITE)
TOYOTA COROLLA E10 1.4 XLi
VW TRANSPORTER T4 LONG - 1.9 TD - prodáno (kvuli ix35)
MERCEDES-BENZ 602 2.4 D - prodáno (kvůli VW)
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“