NEW H1 Tour 2010 - camping car

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

NEW H1 Tour 2010 - camping car

Příspěvek od SuperMUF »

Ahoj lidičkové...

strašně dlouho jsem zde nebyl, na SantaFe už mám přes 200.000 a už mi byl na práci malý tak jsem si ho nechal na "svátek a do kostela" a koupil jsem si na práci Hyundai H1 Tour 2010 s tím slabším 2,5 dieselem - 100kW/136k

jsem velmi spokojený ... ale ... jako vše Hyundai je to jakési nedodělané ... takže jsem na autě udělal toto :

- loketní opěrka řidiče
- couvací senzory
- dodělané vyhřívání zrcátek
- venkovní teploměr ( do zásuvky pod radio )

naštěstí to už mělo zadní stěrač s ostřikovačem, ty první kusy ho neměly ...

s autem jezdím bez 3 řady sedadel ... a tak mě napadlo, že jsme 2 a bylo by fajne z toho udělat jakýsi "camping car" ... tedy úplně prvotní inspirací byl jeden VW Transporter který jsem viděl že má v kufru 2.patro a na něm lidičkové spí... tak jsem si řekl že to není marný nápad ...

Tam ale byla výhoda že sklopili opěradla v 2 řadě až na sedáky - bohužel H1 nemá úplně sklopná opěradla takže co teď ?

moje současná vize je následující :

udělat 2 patro v šířce cca 140cm a délce cca 163cm ( délka ložné plochy když jsou sedačky v 2 řadě zaaretované v přední poloze). Toto bude kovová kontrukce kde budou 4 pole z OSB desky polepené kobercem. 4 díly budou proto aby byl dobrý přístup k nákladu v "přízemí" zezhora ... výšku zatím ladím ... ( zatím cca 55cm ) inspirace zde ... http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... el#p460135 . toto bude v kufru natrvalo, přichycené do ok v podlaze na uchycení nákladu

a dále bude ještě jeden sklopný díl který budu montovat jen na dovolené - předpokládám že na spaní posunu 2 řadu sedadel ( zde upozorňuji že neuvažuji o konfiguraci s pouhou jednou řadou ! ) dopředu a do vzniklých cca 30cm sklopím další díl ... vznikne mi tak postel cca 190 - 193 cm dlouhá ( sám měřím 193cm ) a 140cm široká ... samonafukovací karimatky na kterých spíme normálně ve stanu jsou široké od 51 do 55 cm takže předpokládám že se vyspíme ( napřlidi spí v Sharanu an postelích širokých 110cm a chválí si to )

mojí snahou není za každou cenu mít auto ve kterém se primárně spí ale auto ve kterém se dá bez problémů přespat ... navíc jsem servisní technik a mám materiál rozložený v přepravkách na dně kufru a takto získám i lepší užitnou hodnotu celého auta - budu mít v kufru 2 patra ...

budu rád za každou inspiraci, odkaz, zkušenost, obrázek ... je nejvyšší čas začít to řešit ... jaro je tady za 3 měsíce ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: NEW H1 Tour 2010 - camping car

Příspěvek od oltcitak »

Grandstarex sa zacne oficialne(s podporou vyrobcu) upravovat na campovu verziu a la Westfalia. Teraz sa vystavuje v Birminghamu na vystave-skoda,ze som tam nie,minuly rok som sa zucastnil.ObrázekObrázekObrázek
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“