Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

jendam
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2011, 10:50

Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od jendam »

Ahoj všem, uvažuji o koupi nového auta a rozhoduji se mezi HYUNDAI i30cw a RENAULT Mégene Grandtour. Prosím o vaše názory.
Škoda Fabia Combi 1.4MPi 50kW r.v. 2001
Reklama
 

S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od S0T0 »

dotaz jak ........ když nenapíšeš co od auta chceš, o mezi jakými motorizacemi se rozhoduješ, tak ti tady nikdo nic moc konstruktivního nenapíše....
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od Skyline »

Obe jsou to levna auta se vším všudy.Záleží co od toho očekáváš, pokud to má být hodně vytěžované tak bych se podíval jinde. Pokud chceš diesel tak 1,5 Dci je na Megana už nedostačující to 1,6CRDI Huydnai je mnohem lepší a kvalitnější Toť můj názor. jinak já osobně raději Hyundai. Z francouzských aut jsem měl Clio r.v 99 a po týdnu jsem ho vrátil, velká nespokojenost, ale časy se mění. I30 jsem jsem bral jako druhé auto do rodiny, pro ženu na ježdění do práce já má služební Octavii.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od tatchwud »

jendam píše:Ahoj všem, uvažuji o koupi nového auta a rozhoduji se mezi HYUNDAI i30cw a RENAULT Mégene Grandtour. Prosím o vaše názory.
I30 má něco jako duši. Renault je, no prostě je to jen auto,co má motor,4 kola,volant a někdy to i jede.Chce to posadit se,pustit muziku a popojet kousek. :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od S0T0 »

tatchwud píše:
I30 má něco jako duši. Renault je, no prostě je to jen auto,co má motor,4 kola,volant a někdy to i jede.Chce to posadit se,pustit muziku a popojet kousek. :D/
no s tím teda moc nesouhlasím, i30 je spotřebák, stejně jako megane...

Osobně sem služebně jezdil s grandtourem 1.9DCI a soukromé mám i30 krátkou, každé má něco lepšího a něco horšího, to je na tom co kdo preferuje...

před i30 sem měl nového moduse a rychle sem ho měnil a koupil starší vw boru, i po těch zkušenostech bych měl z renaultu trochu obavy.
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od Skyline »

Většina aut jsou spotřebáky. Mluvit o tom, že má I30 duši..... to snad nééééé. Laguna 1,9dci je už jiná třída, ale stejně.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
jendam
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2011, 10:50

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od jendam »

Chci to jako rodinné autí, rodinný kombík, nebudu jezdit dlouhé vzdálenosti, max najedu ročně 10-15000 km, nepředpokládám převážení materiálu, ale zavazadel a věcí pro děti, kočárek atd.., v autí budou jezdit 2 max 3 dospělé osoby a 2 děti, u i30cw se koukám po motorizaci 1,4 80kW/109k, u Renaultu 1,6 74kW/100k.
Škoda Fabia Combi 1.4MPi 50kW r.v. 2001
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od N2DRFT »

Já mám hyundai i30 hatchback a jezdím současně i s tátovým méganem grandtour III, mégane máme v 1.6 i30 mám v 1.4 výkon je mégane 81kW i30 80kW. Mégane má sice výkon větší jen o 1 kW což neni moc, ale ten krouťák jednašestky je uplně jinde a šestikvalt tomu všemu taky dodá lepší jízdní vlastnosti. Mám zkušenost i s méganem grandtour II. Pokud mám srovnat mégane a i30 tak i 30 má kratší dráhy pedálů i řazení což z ní trochu dělá golfa, stejně tak řízení je u i30 s větší zpětnou vazbou. Audio má i30 taky lepší, idkyž já mám i30 v plný palbě a mégane je jen asi ve 2.nejvyšší. Co se týká duše, větší duši bych přisoudil renaultu, ikdyž to je subjektivní.
Mégane ať si to cheme přiznat nebo ne je s celkovou kvalitou a vývojem trochu jinde než i30. Stačí si jen vzít třeba to že stěrače se i po vypnutí motoru samy vrátí do původní polohy, že stěrače na méganu se nikdy nezaseknou když přepnete cyklovač apod. Nebo že okýnka boční se setřou když je stáhnu dolů což mi u hyundai velmi vadí. Bohužel renault při přestupu z mégane II na mégane III udělal velkou chybu. Zahodil totiž vše co na starém méganu bylo dobré: Velké ukládací prostory a jejich počet, velký a prostorný zavazadelník a výborný výhled z vozu. To mě bohužel velmi mrzí nyní mégane III ač rodinný kombík má záď ve stylu coupé, takže nevidíte na couvání jinak než přes zrcátka a schránka před řidičem, kam jsem běžně dal i 2litrovou flašku spolu s mapami atd. je tak malá, že jsem rád že tam vejde ta mapa, to samé u ostatních, naštěstí alespoň zlepšili jízdní vlastnosti a to o hodně.

Pokud bych to měl shrnout, máš-li víc peněz pořiď si mégane v 1.6 se 6-ti kvaltem vyjde to dráž pokud chce člověk lepší výbavu, interiér bude chudší, ale celková kvalita auta bude vyšší. i30 je bohužel prostě ještě tak trochu nováček který nemá vychytány všechny mouchy. Avšak je to taky o tom co se komu líbí a za co jsme ochotni utrácet.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od N2DRFT »

jendam píše:Chci to jako rodinné autí, rodinný kombík, nebudu jezdit dlouhé vzdálenosti, max najedu ročně 10-15000 km, nepředpokládám převážení materiálu, ale zavazadel a věcí pro děti, kočárek atd.., v autí budou jezdit 2 max 3 dospělé osoby a 2 děti, u i30cw se koukám po motorizaci 1,4 80kW/109k, u Renaultu 1,6 74kW/100k.
než jsem dopsal svůj příspěvek, tak jsi napsal tohle :) tak mám dotaz, co od auta vyžaduješ za výbavu?
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od matysekul »

Mně osobně se megan líbí. Ale bohužel mi nevyhovuje vevnitř. Když jsem ho byl omrknout,našel jsem pár chyb ve zpracování. Taky má svoje mouchy,o kterých někteří zde na fóru tvrdí,že je jiná auta nemají. Technika jde dopředu ,ale bohužel ne kvalitou. Všude je něco,záleží na jaký kus narazíš. Být tebou,tak se rozmyslím,jaké mám priority. Co se mi vcelku líbí, to jsou servisní prohlídky. Nevím jestli nekecám,vychází to na 2roky,nebo 30kkm,ale zase je kratší záruka. Já tedy měním olej a filtry častěji,ale někomu to může vyhovovat. Co se týče servisů,je to jen o lidech. Přístup importéra bude asi trochu lepší,jak jsem četl na fóru. Zkus si proběhnout fóra a vyber si,co ti víc sedne. Já do auta jednou sedl a bylo víceméně rozhodnuto. Podobný prostor ve třídě jako i30 už má jen ceed. Další byla cena. Dnes už bych sice potřeboval větší kufr,ale rakev to jisti. U meganu se mi moc nelíbí cenová politika.Mezi scénikem a meg. už dnes není tak velký cenový rozdíl.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
jendam
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2011, 10:50

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od jendam »

Hlavně bezpečnost.....ABS, ESP, ASR, bagy předek, boky, hlava
Pohodlí......klimatizaci, řízení, tempomat, audio s USB
střešní lyžiny, okna v elektrice ve předu i v zadu, el. zrcátka....v podstatě slušnou výbavu za rozumný peníz, je to těžké se rozhodnout. Renault nám byl nabídnut ve výbavě Expression model 2010 s metalízou za 305000,-
Hyundai i30cw model 2010 zase ve výbavě Comfort s příplatkovými doplňky - metalíza, ESP, lyžiny atd.. se slevou za 330000,-
Máš pravdu, že z Megana není vidět do zadu a to se nelíbí ženě, mě to nevadí, používám hodně boční zrcátka.

......

co se týče kufru, tak tam je rozdíl cca 80 litrů což je megan bezkonkurenční, ale zase u hyundaie by to zase jistila rakev, právě že jsem si sedl do Hyundaie a měl jsem příjemnější pocit, ale co motorizace 1.4 na tento kombík
Škoda Fabia Combi 1.4MPi 50kW r.v. 2001
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od N2DRFT »

matysekul: máš pravdu, interiér je bohužel silně poddimenzovanej ohledně kvality pokud nemáš přímo nejvyšší výbavu, kde už kůže a měkký plasty snad jsou. Stejně tak rádio který bylo na minulým už hraje na prd. Ono všechno má něco to je pravda. Pokud bych měl ale chtít to auto ale jen jako rodinný bez zbytečných vymožeností jako automatická klima a pořáídný audio prostě hlavně aby to dobře jezdilo a vydrželo bral bych mégane pořád je technicky renault jinde než hyundai. A co slyším jak i30 kombíky reznou už po roce, tak tim spíš mi to utvrzuje. Ale jak říkáš na méganu může být závad taky spousta. Na tom našem zatim žádná závada nebyla ani žádná chyba typu rádio se zasekne a listuje nekonečně v playlistu nebo že se mi seknou stěrače když pohnu páčkou, zkrátka i30 má na to být lepší, jen to chce ještě čas a vychytat takovýhle detaily.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od matysekul »

Jaké kombiky reznou už po roce? Kdyby jsi četl,tak reznou jen krátké na pátých dveřích a to jen tečky,navíc kromě jednoho případu jsou to auta z 2007. Zřejmě nějaká bota v technologii. Já mám auto 3.rok a nikde nic. Auto stojí jenom venku. Měl jsem víc jak rok dvě oderky od kamínků na haupne a na dveřích,obě na plech a ani jedna nerezla. Teď už je to opravené a není nic vidět. Po 2. letech auto bez problémů. Pár drobnosti odstraněno v záruce,zatím spokojenost.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od N2DRFT »

dobrý, já neříkám, že ne :)
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
jendam
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2011, 10:50

Re: Hyundai i30cw vs. Renault Megane Grandtour

Příspěvek od jendam »

Tak jsem se konečně v i30cw s motorem 1.4 CVVT svezl a musím říct, že mě toto auto nadchlo, velký prostor ve vnitř, řidič, spolujezdec, velký prostor na zadních sedačkách. Na to, že motor měl najeto jen 12km, tak předl krásně, příjemný zvuk i při vyšších otáčkách, příjemné posezení a docela dobré držení na silnici a při přejezdu nerovností je tvrdé, což mám rád, velká a přehledná boční zrcátka. Velmi příjemné svezení, nechávám si zpracovávat nabídku na tento vůz a uvidím.
Škoda Fabia Combi 1.4MPi 50kW r.v. 2001
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“