Vlnovec

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Vlnovec

Příspěvek od ZdeněkH »

Tak mě začala moje Sonča zlobit po zhruba půl roce co ji mám. Dostala nové svíčky a vzduchový filtr a mám pro ni nachystanou sadu rozvodů.
Ale najednou se rozhodla, že zvukem z ní bude sporťák (děravý výfuk). No dneska jsem vlezl pod auto a hledal a zkoušel no a zjistil jsem, že když mám ruku v určitém místě pod vlnovcem tak to tam fučí. Stačí ji posunout o kousek dál a nic, ale zhruba uprostřed tohoto vynálezu to fučí. Jenže co teď s tím.
V autokelly ani na elitu jsem nenašel výfukové díly (a nebo neumím hledat). Takže co teď koupit nějaký univerzální? Ale jaké rozměry? Na netu se toho prodává plno, ale chci aby to chvíli vydrželo
Reklama
 

Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od mayq »

Je v univerzalnych dieloch :arrow: vyfukovy system :arrow: pruzne diely vyfuku 8)
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od myšák 80 »

a rozměr je (pokud tam máš teda ještě originál) 55x280

Radši si ho přeměř, každopádně ten co budeš kupovat potřebuješ o cca 2cm delší než ten co je na autě :wink:
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec

Příspěvek od ZdeněkH »

Díky pánové.
Já čekal, že když budu listovat podle typu auta, že mi to najde konkrétní typ a ono takhle
Zítra to určitě proměřím zatím jsem rozměr odhadl jen pomocí nástavce na ráčnu a ono bude záležet odkud se to má měřit mě vyšlo něco kolem 240 na délku. Průměr nebyl jak měřit garáž je momentálně nějak prázdná, ale zítra tam beru šupleru tak to oměřím. A origo bude podle toho jak to tam je všude orezlé a taky kilometrově.

Když budu kupovat přes net je lepší shánět něco lepšího nebo je to jedno?
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od myšák 80 »

Měří se tak, že vyhodnotíš, kde vlnovec na trubce vyřízneš, mezi řezy změříš + 2cm. Jestli se nepletu, dělají se 55x250 a 55x280 a ta 250 byla málo....
Koupil bych (a koupil jsem) nějaký lepší, liší se v počtu vrstev, na accenta jsem dal nějaký levný peklo a vydrželo to tam tři roky.....na sonatě jsem byl už chytřejší.
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec

Příspěvek od ZdeněkH »

Aha děkuju. Asi taky seženu ten lepší auto si chci nechat ještě minimálně pět let.
Na aukru jsem našel vlnovec, který se nemusi přivařovat jen přes svorku připevní může to být dobré? Tohle bych si zvládl udělat sám, ale pokud vařit tak to bych musel někam hodit svářečku nevedu bohužel.

zde obrázek
http://img219.imageshack.us/i/elastrozt ... rynew.jpg/
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od myšák 80 »

podle mě svár je svár, v servisu ti to zakápnou za cca pětikilo
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od Jura »

taky jsem teď měnil vlnovec. Mám 45/250, po vyříznutí jsme nastavili výfuk kouskem trubky. Takže nebylo potřeba delší. Sice je jeden svár navíc, ale to ničemu nevadí. S prací 600,-. Bral jsem i s vitřním opletem, a s těmi z aukra, no nevím, jestli máš jak já ještě jednu lambu za vlnovcem radši zavařit. Mohlo by to přisávat vzduch a ovlivnit hodnoty na lamba sondě.
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec

Příspěvek od ZdeněkH »

ok tak v pondělí si pozjišťuju servisy no.
Lambda je u mě dvakrát. Jedna hned u svodů a jedna kousek pod tím, ale za vlnovcem už nic není jen kat.
Zkoušel jsem pod to vlézt, ale nebyl čas a pracovní hadry tak jsem oměřil jen tloušťku je to 55 takže i ta délka bude určitě těch 280, ale to ještě oměřím jak bude sucho a ne když je hnusně mokro
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Vlnovec

Příspěvek od Kony5 »

to z aukra je na nic, protože i když uřízneš starý vlnovec tak přece jenom ty trubky už sou rezave a tenke to bys pěkně sešrotoval ..navařit určitě! ja to taky dělal a drží no problem
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec

Příspěvek od ZdeněkH »

Ok díky za radu každá rada dobrá.
Rozhodl jsem se stejně už dnes a byl v servisu se poptat kde by to udělali. Problém je spíš v tom, že jak jsem zjistil vlnovec v rozměru 55x280mm je v Brně problém sehnat. Respektive tam kde jsem byl ho nemají ani autokelly. No už je objednaný a nic se neděje. Měl by to být 3vrstvý a servis mi to i udělá na počkání. Cena i s prací by měla být do 1500kč no ale uvidíme když to půjde dobře bude to míň když blbě tak tohle by měl být strop
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od mirec »

Co sa tyka znacky, ja som kupoval na Accenta vlnovec BOSAL a vydrzal tam doteraz...uz je to peknych par rokov. Asi 3 ci 4
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
karl gustav
Příspěvky: 1
Registrován: 08 dub 2011, 10:38

Re: Vlnovec

Příspěvek od karl gustav »

...většina lidí si myslí , že při poškozeném výfuku se nic tak hrozného neděje, ale jenom to , že auto má daleko větší spotřebu, svým hlukem na sebe zbytečně upozor'nuje orgány a při delším ježdění s poškozeným výfukem pak může dojít k daleko větším poškozením než je samotný výfuk. Radím výměnu poškozeného potrubí řešit pružně , aby se předešlo větším škodám. Vždyť dnes se dá nový kvalitní výfuk koupit za pár kaček třeba tady http://www.vyfukove-systemy.cz já tam třeba byl spokojen oproti konkurenci byli rychlí a hlavně mají asi nejnižší ceny, nepočítám teda Poláky , který vydržej 5-6 měsíců a pak se rozpadnou...
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec

Příspěvek od ZdeněkH »

Heureka výfuk je po dlouhé době opraven a to je panečku najednou zase ticho nejen v autě. Řekl bych, že se zklidnil i projev motoru (otáčky a tak) možná je to jen moje představivost, ale důležité je že je to opravené.
Koupil jsem nějaký snad lepší vlnovec 3vrstvý (to je jak hajzlpapír ten název) a servis to vyměnil za 450kč. Ráno po osmé dovezeno a po desáté už mi volají že to mám. Tak jsem autíčko vyzvedl a uložil hezky do garáže
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od J4cker »

ja jsem byl s tim sportovnim zvukem naopak hodne spokojen, ale na legalce STK byli opacneho nazoru, tak musim menit no :-( Posledni upravy pred finalnim predanim vozu.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“