Prievan v aute

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
bacilko1
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2011, 14:37

Prievan v aute

Příspěvek od bacilko1 »

Ahojte,

bol som nedavno v servise s tym ze mi pri rychlostiach na cca 60-70 citim, ze z ovladania okien u vodica "fuka" vzduch zvonku. Fuka v uvodzovkach ... ono to skor len citit, ze odtial taha studeny vzduch - teraz v zime je to celkom dost citit, hlavne na dlhsich trasach a po dialnici.

Prijimaci technik mi vravel, ze tam bude pravdepodobne len nejaka netesnost - poskodena parozabrana a tak. Ked dali dole plasty, tak zistili ze tam vlastne ziadna nie je, a ze dvere su proste len nejako zalisovane ( ja tomu moc nerozumiem ), a ze teda vlastne nie je co napravat, ze je to tak od vyroby, a ze je to vlastne ok.

Chcem sa preto spytat, ci je len moj pripad, alebo sa to prejavilo este aj u niekoho z vas.

Vdaka
Bacil
Naposledy upravil(a) bacilko1 dne 05 bře 2011, 00:47, celkem upraveno 1 x.
i30cw, 1.6i CVVT COMFORT
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Prievan cez ovladanie okna

Příspěvek od alarm »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 8&start=30
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=120

tu máš obrázky, ktoré som odfotil pri mojich úpravách.
Pod čalúnením je plechová prepážka, a každý kábel ide cez prechodku, takže vzduch z vonka sa nemá ako dostať do vnútra, aj keď tam čalúnenie nie je.
Na druhom obrázku (obrázkoch) je čalunenie od zadu, a vypinače skutočne nie sú utesnené proti prievanu, ono sa tam totiž ten prievan nemá odkial vziať. Ak ti tadial fúka nejaký uragán, predpokladám že jedna s tých čiernych prechodiek je alebo zle nasadená,alebo ten stred, kadial idú káble skús prelepiť alebo vyplniť nejakým molitanom.
Ak dáš dole čalunenie, zavri dvere, počkaj na silnejší vietor vonku a sviečkou rýchlo zistíš, odkial duje.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Prievan cez ovladanie okna

Příspěvek od laufas »

bych tento topic prejmenoval na ''pruvan v aute'' - nechci zakladat dalsi... Ja mam zase pocit studeneho vanku pred radici pakou. Kdyz mam ruku chvilku na radicce, citim na prstech jemne vanuti studeneho vzduchu. Nerekl bych, ze je neco spatne, spis tam nedojde teply vzduch z fukaru, ze? Je tam takovy studeny prostor proste
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Prievan cez ovladanie okna

Příspěvek od alarm »

mne zas fúka na nohy aj keď mám fukáre na okno :mrgreen: tuším aj ja zoberiem tú sviečku....
Pocitovo je to, akoby mi pod kolenom niekto zapol studený fén na malé obrátky
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Prievan cez ovladanie okna

Příspěvek od Carolco »

To alarm: je to asi týden co jsem si hrál s topením a rozdělováním vzduchu (jinak s tím nehýbám), nejvíc ho používám "část na okno-část na nohy" a i při jiných nastaveních je cítit troška foukání na nohy. A ještě jeden fenomén - při puštění "jen na tělo" fouká u řidiče jinak teplý vzduch z ofuku vpravo a vlevo. Prostě je tam cítit rozdíl...

Jinak k tématu průvan přes ovládání oken to podle mýho bude nějaká ta průchodka,nebo utěsnění toho stříbrného plechu co nese stahovačku...
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
bacilko1
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2011, 14:37

Re: Prievan v aute

Příspěvek od bacilko1 »

Vdaka za obrazky a za info. Sice odvahu na rozoberanie dveri asi nenajdem :) ... ale kto vie. Mozno ukecam nejakeho dobraka sikovnejsieho ako ja :).

Dik.
Bacil.
i30cw, 1.6i CVVT COMFORT
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Prievan v aute

Příspěvek od karel2 »

Pro Carolco:

Od jiste doby si tu jiz nechci stezovat. Ale Problem s topenim mam taky. Vysledoval jsem, ze v mrazech mi na nohy sel vrely vzduch, nedalo se v zime jet v kozenych botach, musel jsem se prezouvat. Ted to vicemene ustalo, jen obcas, pokud pustim topeni asi tak na 22 stupnu na manual na telo, okno a nohy, tak pri zahratem aute (dlouhou jizdou) mi na nohy jde vyrazne teplejsi vduch a na telo temer studeny. Chtel jsem to reklamovat, ale jako obvykle, se to v ten moment neprojevilo. Nevim jak ventilace a kontrola teploty v aute funguje. Ale taky jsem mival pocit pruvanu u kolene a stredova konzola byla chladna. Mozna to ovlivnuje teplomer, ktery pak nesmyslne pridava tepla.

Dalsi vec, ktere jsem si vsimnul pri problemech s prehrivanim je, ze pokud sahnu vedle plynoveho pedalu, tak je tam takova plastova zabrana, ktera zakryva nejakou trubku. Ta je po jizde rozehrata tak, ze na ni clovek neudrzi prst. Nevim, jestli je to normalni, mozna jsem si toho driv nevsimnul. Kazdopadne je to podivny, protoze to zbytecne ohriva prostor pro nohy. Nevim, jak se tobu chovat v lete. Bylo by pitomy, kdyby clovek jel na klimu a zaroven by mu tam nejaka trubka pritapela a o to vic by musela cklima chladit. Koneckoncu uz i ted, kdy muze byt venku treba 10 stupnu a sviti slunce, tak je v aute teplo. Pak, v automaticem rezimu ventilace, bez zapnute klimy, by na ochlazeni mel stacit venkovni vzduch. Ale ta trubka je i v tom pripade zhava. Za dva roky jsem si toho vsimnul az tak pred tremi mesici. Takze predpokladam, ze se neco pokazilo. Cely jev je pomerne vyrazny.
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“