Elantra sedan a kočárek

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Jirka »

Zdravím všechny. Přemýšlím o koupi Elantry a hatchbacků v naftě je sakra málo. Vhledem k tomu, že v blízké budoucnosti plánuju mimčo, tak se chci zeptat, jestli se do sedanu vejde do kufru kočárek. Obecně, jaký je přístup do kufru.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od mirpie »

zajed si do bazaru a vyzkoušej si to....Já tohle řešil taky a kompromisy jsem už nehledal. Koupil jsem jedno z největších kombi co kdy kdo vyrobil a jsem spokojenej. Odvezl jsem v tom najednou 2x komplet kočárky, skládací komplet postýlku i s matrací, 3x velké cestovní tašky, lehátko na malého + další drobnosti. Nikdy bych neřekl, že tohle vše budu někdy potřebovat najednou odvézt a jak jsem byl rád za tohle combi. Převezl bych to pak ještě asi v Mondeu nebo Mercedes E combi, eventuelně staré Volvo 850 a Passat B5, ale to je asi tak vše, vyjmu-li MPV samozřejmě, v cenové relaci pod 100tis i s investicemi po koupi, které jsou vždy.
Na jeden kočárek a pár drobností k tomu postačí samo i menší combi typu i30, Focus, Ceed, Primera, Octavia, Laguna, Megane, 406, Vectra atd. Ale chceš li dobrej přístup a trochu toho místa, na sedan nebo hatchback zapomen, zvlášť pokud budeš mít malého. Do elantry hatchback/liftback ten komplet složenej kočár asi dáš, ale k tomu jednu tašku a skončils.
Poslední starší combi od hyundai byla Lantra a ta je hodně malá. Navíc jsem chtěl výhradně benzinový motor s minimálním výkonem 100kW, tak se mi ten výběr taky hodně zúžil a pak jsem si řekl, když combi, tak pořádný combi (nechápu smysl combi typu Fabia, Clio, P206....kam se nevejde ani ten kočárek natož něco k tomu) a rozhodoval se mezi Passatem, Omegou a Mondeem. Origo xenony, dvouzonovou digiklima, 4 pytle a dostatečný motor za dobrý poměr cena/užitná hodnota mi nabídla jen omega, pravda, ten zadní náhon mě lákal taky. Zjistil jsem, že už nikdy nechci menší auto (to pohodlí a toho místa všude je prostě paráda) a že už nikdy nechci přední náhon. Takže přístě asi jen BMW nebo Mercedes :lol:
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Jirka »

Díky za názor. Jenže kde na to vzít a nekrást když člověk splácí byt :lol: . Omega je velká kára, ale asi bych se bál provozních nákladů. Furt váhám do čeho jít. Už mě to moc ani nebaví vybírat.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Hardcam »

Krome MV6 nema Omega velky naklady na servis. Je to bezny auto, Opel nema nijak drahy dily.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od mirpie »

opela tady nepropaguju, natrefil jsem jen na pěknej kus se serviskou v top stavu za pár peněz, navíc dvě obuté sady kol, tak jsem prakticky neváhal. Co si budeme povídat, s antikorozí to taky není slavný, kritický místa jsou spodní rohy zadních dveří, jinak ok.
Díly jsou opravdu za pár pěnez a pokud koupíš ten poslední facelift v benzinu, krom 3.2 V6 (160kW) nebo 3.0 V6 (150-155kW) pak náklady jsou ok (tedy 2.6 V6 125kW nebo 2.2 16V 106kW). Já jezdím hodně po Brně a krmit při každým rozjezdu 6 hrnků místo 4 se mi nechtělo (i když pro auto téhle hmotnosti a velikosti se víc hodí V6) tak jsem hledal 2.2 v manuálu a na prodej jich bylo hodně málo do desítky. Dlouhodobá spotřeba co auto mám (3měsíce/2600km) mám 9,5l/100km. Výkon 106kW a 205Nm kroutáku není kdoví co, ale tak nějak do kopce to pořád jede slušně. Po koupi jsem vyměnil klasiku co se mění - rozvoďák, kladky, svíčky, vodní pumpu, olej a filtry. Zatím žádná investice.
Menší kombi jistě stačí, jen když se vyskytne chvíle odvézt toho víc, velké combi je výhoda a 1700kg pohotovostní hmotnosti v bezpečnosti taky pomůže, navíc když v tom vozíš prcka.
Diesel od opela je nesmysl, pokud neznáš historii ( i když to platí obecně pro každý jetý diesel). Po náhlé smrti otce mi zbyla navíc Vectra DTI Caravan, v top stavu, kdybych neměl omegu, nechal bych si ji, takhle je na prodej...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Jirka »

A za kolik bys prodal tu Vectru?
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od black_sheep »

no opel, ford, hyundai jsou pěkný schniláci, ikdyž hyundai to dotáhl ještě o něco dál.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od mirpie »

Jirka píše:A za kolik bys prodal tu Vectru?
SZ
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Jirka »

black_sheep píše:no opel, ford, hyundai jsou pěkný schniláci, ikdyž hyundai to dotáhl ještě o něco dál.
Blacku, to není téma, kde bych nečetl jak nadáváš na Hyundaie co jsou to za sráče. Ono když si koupil kupé, když už bylo 10 let starý, tak se není co divit. Když předchozí majitel na to sral. Já auto kupoval 3-letý, mělo najeto 150tis., dnes má 240 tis. a vypadá líp než kdejaký co vidím v inzerátech a má 100tis. Ani s tou korozí to není tak hrozné.
Na druhou stranu, i30 bych si asi nekoupil, za prvé koroze po třech letech to je síla, ani ta spolehlivost mi nepřijde zas tak skvělá jako bývala. Ale čemu se divit, když cena nového auta je čím dál nižší. A dnes vydělat na nové auto není zdaleka takové jako před dvaceti lety. Je to prostě spotřební zboží.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Hardcam »

Blacku, uz je to fakt ohrany ty voje katastroficky scenare o korozi na 15 let starym aute. Videl jsem dva roky stary Mondeo (byl to model 04) a neveril bys, jeste rad by ses vratil ke Coupe. Mam taky pupinky na zadnich dveri a co? Proste se nekde pri vyrobe stala chyba, ktera se da napravit.

Na Vectrach se mi moc libi ty protazeny zrcatka :) DTI motory moc neznam, slysel jsem vrkat jen jeden, byl hlucnej a dost se vrtel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od mirpie »

jo, ty protažený zrcátka z kapoty vypadají desingnově dobře, ale nejdou kvůli tomu sklopit...
A DTI motory jsou ok, pokud funguje čerpadlo a turbo, jako u každýho dieselu. Výhoda je rozvod řetězem a 16V-technika
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od black_sheep »

Jirka píše:
black_sheep píše:no opel, ford, hyundai jsou pěkný schniláci, ikdyž hyundai to dotáhl ještě o něco dál.
Blacku, to není téma, kde bych nečetl jak nadáváš na Hyundaie co jsou to za sráče. Ono když si koupil kupé, když už bylo 10 let starý, tak se není co divit. Když předchozí majitel na to sral. Já auto kupoval 3-letý, mělo najeto 150tis., dnes má 240 tis. a vypadá líp než kdejaký co vidím v inzerátech a má 100tis. Ani s tou korozí to není tak hrozné.
Na druhou stranu, i30 bych si asi nekoupil, za prvé koroze po třech letech to je síla, ani ta spolehlivost mi nepřijde zas tak skvělá jako bývala. Ale čemu se divit, když cena nového auta je čím dál nižší. A dnes vydělat na nové auto není zdaleka takové jako před dvaceti lety. Je to prostě spotřební zboží.
to máš pravdu, taky už mě tím s... v porovnání s jinejma značkama, který s tim problém nemaj. btw. předchozí majitel byl jeden a nesral na to, bylo to pravidelně v servisu podle servisky, mám tu i faktury od pravidelnejch údržeb podvozku ale bylo to prd platný... ale ono to je jinak. mě tak nes*rou ty moje stařešiny jako to že jsem viděl už hodně novějších hyundaiu schnilejch stejně jako ty moje. chci vyměnit auto za novější, nebo spíš nový, tak mě to děsí že koupím auto a budu s tim jezdit na garance lakovat dveře apod. nebo že mi tříletá i30 za dva roky schnije..

no každopádně promiň za offtopic :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Hardcam »

Ona neshnije. Par pupinku vubec nic neznamena...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od mirpie »

nebo změnit značku (samozřejmě nemyslim Opela, i když ty po roce 2005 se zdají už s korozí ok)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Elantra sedan a kočárek

Příspěvek od Jirka »

Já to myslel trochu jinak. To že auto někdo měl a jezdil na prohlídky není zas tak podstatné.
Mě šlo o tu domácí údržbu. Já osobně, koupit novýho Hyundaie, tak vezmu sprej na podvozek a prahy tím nastříkám už preventivně. To samý když vím, že často hnijou lemy, tak sundám nárazník, podběhy, a zevnitř to pěkně ošetřím. I hranu na prahu natřu klidně černou barvou. Možná je to blbost, ale myslím si, že tím se doba kdy auto začne hnít zpomalý.
black_sheep píše:
Jirka píše:
black_sheep píše:no opel, ford, hyundai jsou pěkný schniláci, ikdyž hyundai to dotáhl ještě o něco dál.
Blacku, to není téma, kde bych nečetl jak nadáváš na Hyundaie co jsou to za sráče. Ono když si koupil kupé, když už bylo 10 let starý, tak se není co divit. Když předchozí majitel na to sral. Já auto kupoval 3-letý, mělo najeto 150tis., dnes má 240 tis. a vypadá líp než kdejaký co vidím v inzerátech a má 100tis. Ani s tou korozí to není tak hrozné.
Na druhou stranu, i30 bych si asi nekoupil, za prvé koroze po třech letech to je síla, ani ta spolehlivost mi nepřijde zas tak skvělá jako bývala. Ale čemu se divit, když cena nového auta je čím dál nižší. A dnes vydělat na nové auto není zdaleka takové jako před dvaceti lety. Je to prostě spotřební zboží.
to máš pravdu, taky už mě tím s... v porovnání s jinejma značkama, který s tim problém nemaj. btw. předchozí majitel byl jeden a nesral na to, bylo to pravidelně v servisu podle servisky, mám tu i faktury od pravidelnejch údržeb podvozku ale bylo to prd platný... ale ono to je jinak. mě tak nes*rou ty moje stařešiny jako to že jsem viděl už hodně novějších hyundaiu schnilejch stejně jako ty moje. chci vyměnit auto za novější, nebo spíš nový, tak mě to děsí že koupím auto a budu s tim jezdit na garance lakovat dveře apod. nebo že mi tříletá i30 za dva roky schnije..

no každopádně promiň za offtopic :-)
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“