Problém s přehřejváním a ztrátou vody

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Problém s přehřejváním a ztrátou vody

Příspěvek od Petr Červený »

Ahoj Jsem tu novej.Mám Lantru 92 15 GLSi a mám problém.začala se mi ztrácet voda v chladiči ale emulze se prostě neukázala nikde.pak se mi začne přehřívat motor a občas se sepne sahara a taky i ne.Nevím co mám dělat.Taky mi dost houpali otáčky až na 1500 ot/min a nepřestali.Tak jsem otočil tím motorkem co řídí volnoběh a je klid.Ale zase nefunguje Sitič a přidání plynu když otáčím volantem aby to utlačilo servo.Může mi tu někdo pomoc?Děkuju Petr :cry:
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Problém s přehřejváním a ztrátou vody

Příspěvek od ryba »

Petr Červený píše:Ahoj Jsem tu novej.Mám Lantru 92 15 GLSi a mám problém.začala se mi ztrácet voda v chladiči ale emulze se prostě neukázala nikde.pak se mi začne přehřívat motor a občas se sepne sahara a taky i ne.Nevím co mám dělat.Taky mi dost houpali otáčky až na 1500 ot/min a nepřestali.Tak jsem otočil tím motorkem co řídí volnoběh a je klid.Ale zase nefunguje Sitič a přidání plynu když otáčím volantem aby to utlačilo servo.Může mi tu někdo pomoc?Děkuju Petr :cry:
tak nejakej ubytek je prirozenej, nepises jak moc se ztraci, dejme tomu za pul roku pul litr destliky nic spatnyho. To co popisujes bude s nejvyssi pravdepodobnosti termostat, po tom bych sel jako po prvnim. Ja pise sheep, vymenit, netestovat, nestoji svet. Na vystelovani toho potenciometru ale bude treba servis dle pocitace, pichne ho do diag zasuvky a posteluje. taky mi to delali kdysi
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

tak rekl bych, ze je to vic zavad naraz. ty otacky, to muze bejt krokovej motorek, uz se tu o nem hovorilo asi 100 000x krat, nevadi, ale opet je v podezreni :wink: ztrata vody.. no me uz dva roky ubejva voda, ale hodne malinko a v oleji neni, takze bych to neresil..

no to prehrejvani, to se ti stane normalne pri jizde nebo kdyz dlouho stojis na volnobeh? me scoupe taky po delsi dobe pusti vetrak tak na minutku a kdybych nechal jeste dalsi ctvrthodku bezet motor tak se zas pusti... dulezity je, ze to uchladi a me sepina cca v pulce rozsahu ukazatele teploty vody.
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Červený »

tak ta voda se mi ztrácí tak 1,5L za týden.Termostat jsem dal novej.Dnes jsem to poslal do dílny at se mi na to podívaj protože oni mi tam dávali novej motor.Tak dnes uvidím co s tím udělali..Na diagnostiku pojedu příští týden.Má jí bratranec tak mi to prej napíchne.Větrák se mi spouští jen občas.Podle mého jak se mu zachce. :evil:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Petr Červený píše:tak ta voda se mi ztrácí tak 1,5L za týden.Termostat jsem dal novej.Dnes jsem to poslal do dílny at se mi na to podívaj protože oni mi tam dávali novej motor.Tak dnes uvidím co s tím udělali..Na diagnostiku pojedu příští týden.Má jí bratranec tak mi to prej napíchne.Větrák se mi spouští jen občas.Podle mého jak se mu zachce. :evil:
Prosím Tě mohl by si zjistit v jakém programu Ti udělá diagnostiku u Tvého auta,chtěl bych vědět verzi programu a v jakém komunikačním protokolu a pokud možno popis těch tří pinů na komunikační zásuvce na Tvém autě!! Prosím!!! :( :( Nedaří se Mi to rozběhnout!!! :cry: :cry: Předem děkuji!!! :wink:
P.s Ta ztráta vody se Mi nelíbí,pokud při zahřátém motoru jsou hadice od chladiče nafouklé a tvrdé,nejdou zmačknout,tak je někde prasklá hlava!! :? Ale nechci Tě strašit,ale ta ztráta vody 1,5-půl tomu odpovídá!! :cry: :wink: Držím palce aby tomu tak nebylo!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

to je moc no, leda podfouknuty tesneni pod hlavou :idea:
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

...nebo zpuchřelá hadice, průsak mezi hadicí a hrdlem... Je možný, že se to děje při natlakovaným chladicím okruhu a stihne se to odpařovat. Prolezl si všechny spoje????? :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Červený »

Pokusím se to zjistit o té diagnostice.ted má ale plno snad na konci týdne :? ty spoje jsem neprohlížel a hadice jsou při zahřátém motoru docela mákké.Fakt nevím proč se to tak se....... :x zítra si beru auto do práce a omrknu to pořádně.Zkusím i dotáhnout hlavu protože se tam dával jinej motor s movým těsněním.Jsem jinak stracenej protože jedu 30.6 do Hradce na Tuning a nechci aby se mi to po cestě nějak podělalo.To bych se asi zastřelil.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Tak 23.6.06 přijeď do Mimoně a tam ti poraděj bouráci, který už o těchto motorech něco vědí...... :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Červený »

Tak jsem na to přišel proč mi mizí voda :D není to hlava bohu dík ale teče to z topení.Včera jsem jezdil na boso a najednou koukám že na koberečku je velká mokrá skvrna.Tak jsem odstranil koberečky a koukám na topení jak z něj kape voda.Tak mi to bylo hned jasný.Chci se zeptat myslíte že když naleju do chladícího okruhu takovou vodičku něco jako lepidlo, používá se to na chladiče že by se to zalepilo?Nebo je lepší celé topení vyndat :?
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Červený »

Tak zítra si půjdu koupit tu tekutinu co je na ty chladiče.Poradil mi to jeden kolega co má taky servis.Tak mi držte palce aby to přestalo jinak se nas...... :x a pude z domu!
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Petr Červený píše:Tak zítra si půjdu koupit tu tekutinu co je na ty chladiče.Poradil mi to jeden kolega co má taky servis.Tak mi držte palce aby to přestalo jinak se nas...... :x a pude z domu!
len potom pri vymene nemrzky neprelachuj chladic:-) zacne tiec aj to co netieklo:-)
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Petr Červený píše:Tak jsem na to přišel proč mi mizí voda :D není to hlava bohu dík ale teče to z topení.Včera jsem jezdil na boso a najednou koukám že na koberečku je velká mokrá skvrna.Tak jsem odstranil koberečky a koukám na topení jak z něj kape voda.Tak mi to bylo hned jasný.Chci se zeptat myslíte že když naleju do chladícího okruhu takovou vodičku něco jako lepidlo, používá se to na chladiče že by se to zalepilo?Nebo je lepší celé topení vyndat :?
Vidíš to Mě nenapadlo :shock: :oops: ,podle mých zkušeností je to jenom na chvíly a pak Ti bouchne někde jinde!! :?
Petře chci Ti říct,že Tvé auto už nepatří mezi mladíky a tudíž s tím člověk musí počítat,tady si nemá cenu něco nalhávat,holt se musí koupit nový výměník topení a jezdíš dál a máš pokoj ,Já mám taky starší auto a vím,že prostě někdy to odejde!! :wink:
P.s Byl jsi u brášky na diagnostice nebo jsi na Mě zapoměl??? :shock: :cry: :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Červený »

jééééééééééééé moc se ti omlouvám opravdu jsem na teba zapoměl.Víš měl jsem toho opravdu plno.Nejdřív mě opustila přítelkyně.To jsem byl totálně vyřízenej a pak jem jel do Hradce na tuningpárty.Včera jsem se vrátil. prčosím tě napiš mi co jsi potřeboval ještě jednou a já se tam pokusím v týdnu zastavit a říct mu to.Ještě jedno se ti omlouvám.Prosím tě nevíš kolik může stát ten výměník?stalo se to tu někomu? jsem fakt rád že to neodsrala palice. :lol:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Petr Červený píše:jééééééééééééé moc se ti omlouvám opravdu jsem na teba zapoměl.Víš měl jsem toho opravdu plno.Nejdřív mě opustila přítelkyně.To jsem byl totálně vyřízenej a pak jem jel do Hradce na tuningpárty.Včera jsem se vrátil. prčosím tě napiš mi co jsi potřeboval ještě jednou a já se tam pokusím v týdnu zastavit a říct mu to.Ještě jedno se ti omlouvám.Prosím tě nevíš kolik může stát ten výměník?stalo se to tu někomu? jsem fakt rád že to neodsrala palice. :lol:
U Elitu stojí viz odkaz:http://www.elitecat.cz Stojí 2035kč!! :shock: :? A u autokelly jsem ho neviděl!! :cry:
Zkus to vzít přes brášku,určitě ma nějaký slevy!! :wink:
Po Tobě jsem chtěl zjistit na jakým programu běží diagnostika motoru u starších Hyundajů!!Potřebuji vědět verzi programu a jaký komunikační protokol a popis těch 3-tří pinů na té zásuvce na autě!!Dík! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“