black_sheep's lantra 1999

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

bude to dva a půl roku co mám také lantru z roku 1999, a než se s ní rozloučím, tak o ní také něco napíšu, protože to je neskutečný přepravník s minimálními náklady, dobrým výkonem, výbavou a v neposlední řadě i prostorným interiérem.

má za sebou i drobný karambol, kterým přítelkyně knock-outovala jeden favorit z našich silnic, ale za pár kaček jsem to opravil, protože to odnesli jen plechy a karoserie, nápravy i airbagy byli nedotčené a momentálně, nebýt jiného odstínu dveří a blatníku, nezanechalo to další stopy :lol: v létě se pokusím o samo-domo celolak, nebo minimálně lak těch dvěří a blatníku. Stříkací pistoli už mám :twisted:

podvozek už dost mlátil, ale povyměnoval jsem tyčky stabilizátoru a tlumiče, a je zase tichoučko na palubě. jiné problémy nejsou, takže s ní ani nic jiného mimo toho laku, kterej je mimo jiné z liberce dost otřesnej, na přístí půlrok neplánuju 8-[ pak jen technickou a výlet do světa. pokud si ji nikdo nevezme tak z ni udělám rallye speciál :lol:
Přílohy
lantra v unikátním dvouzeleném laku pro rok 2011.
lantra v unikátním dvouzeleném laku pro rok 2011.
lantra-2011.jpg (100.35 KiB) Zobrazeno 1807 x
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

co lantru nahradí je ještě trošku ve hvězdách. pořád váhám jestli i30, nebo ještě jednu ojetinu tak na rok, možna ani ne, protože mě láká jedna taková alfa romeo s twin-sparkem, a kdy jindy ji vyzkoušet než nyní. a na takovou podobnou novou zrovinka nějak nemám ani nechci mít. ojetou bych vzal za hotový a chvíli ještě užíval klid bez splácení leasingu :lol:

Clarkson tvrdí, že jednou za život by každej petrolhead měl vlastnit alfu, tak bych rád zjistil co je na tom pravdy :lol: možná si to zase rozmyslím, kdoví... mezitím uvidím jestli budou naši kolegové i nadále spokojený s i30 nebo raději ix20 :lol: chtěl bych si ji totiž nechat na dýl a nechci koupit šlupku a pak řešit co s tím. už jednou jsem tady něco takového chystal v souvislosti s prodejem lantry, ale pak z toho sešlo. nicméně to nějak z mysli vytlačit ne a ne a ne 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Farrael »

Jojo Alfa je taky můj sen, ale nezapomeň na to, že každá Alfa co má natočeno přes 100tis má tak velké riziko, že jí odejde kvuli něčemu motor, že to za to skoro nestojí. Lidé totiž do ní bohužel tu plnou syntetiku vysoké kvality, co má mít, zrovna nelejou. Takže pak sama Alfa prodává repasované motory na Alfy, protože je ten zadřenej motor při vyšší kilometráži prostě normální :( Proto je taky kolikrát radši doporučen Diesel, který je zase naopak spolehlivý. Ale jinak je to krásné auto a už od mala nad ní slintám.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
DizzX
**
Příspěvky: 373
Registrován: 28 kvě 2009, 18:34
Bydliště: Koso (Středočeský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od DizzX »

co to máš za objem ty rally speciále? :D aby sme nejezdili proti sobě :D
http://laminostyling.xf.cz - interiérové laminátové díly na zakázku a prodej autokosmetiky
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Yurii »

Farrael píše:Jojo Alfa je taky můj sen, ale nezapomeň na to, že každá Alfa co má natočeno přes 100tis má tak velké riziko, že jí odejde kvuli něčemu motor, že to za to skoro nestojí. Lidé totiž do ní bohužel tu plnou syntetiku vysoké kvality, co má mít, zrovna nelejou. Takže pak sama Alfa prodává repasované motory na Alfy, protože je ten zadřenej motor při vyšší kilometráži prostě normální :( Proto je taky kolikrát radši doporučen Diesel, který je zase naopak spolehlivý. Ale jinak je to krásné auto a už od mala nad ní slintám.
Zadřenej motor je u Alf normální při špatný péči o něj, když se správně staráš (hlavně správnej olej!!!) vydrží i 300k, známěj má od 50 000km 156ku 2.0TS a za chvíli má 300000km :) Jedinej průser sou "selespídy" a podvozek kterej vlivem svojí složitosti na našich silnicích dost trpí :) Taky sem si řikal nějákou alfičku ale fšichni mne nutěj jak tomu odchází elektrika a motory tak teda nevim :)))
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Farrael »

No však to píšu to s tim olejem :mrgreen: Ale přiznejme si Yurii kdo z těch lidí co to prodává pak po těch 100tis to dělá viď? Pochybuju, že si Black koupí Novou a lehce ojetá taky asi bude mimo cenové rozpětí (ne že bych tě chtěl podceňovat Blacku ;-))
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

k tomu rallye: je to 1.6tka :lol: takže by byla sranda jezdit proti sobě. kam se chceš hlásit? u mě záleží jestli to auto nebude někdo chtít, na jednu stranu mi ho je líto ho zlikvidovat bez pokusu ho prodat do světa, někomu kdo by se o ní staral :-)

ostatní: o spolehlivosti a nespolehlivosti alfy je toho napsáno tolik, že to nemá cenu rozebírat. samotní alfisti nejsou vždy uplně jednotní. samozřejmě už to sleduju delší dobu a vygooglit si informace a poptat se porůznu umím :)

pokud mluvím o tom, že chci zkusit na rok pojezdit v nečem jiném než je hyundai, a ideálně ve voze této značky, tak je ideální vzít pár drobáků a vyzkoušet něco za hotový, co když se zadře vinou předchozího zacházení, tak se prostě zadře a prodám to na díly a pujdu konečně pro auto :lol: neberte to tak "serious". pujčovat si na 159 v naftě a nebo snad vzít úspory a nacpat je do ojetiny, byť dva tři roky starý, podle mě není dobrý nápad.

nafta tedy není alternativa, to bych se na to vykašlal :lol: navíc kolega jednu 156 má, v naftě, a půl roku po koupi repase čerpadla já už nevím za kolik jestli 15 tisíc? to tam má stále možnost výměny vstřikovačů, turba,... nevidím v tom opravdu nic moc pozitivního. jde konkrétně o model 156 s TwinSparkem nad 100kW, tedy 1.8 nebo 2.0. veřím že dokáže dobře vyšlapovat, pokud budu vybírat pozorně.

podmínka je, že musí být novější než lantra, takže nad r.v. 2000. možná se do alfy tak zamiluju že si mírně jetou 159 pořídím místo i30, protože to cenově vychází stejně. :lol: zatím mi to ale přijde být blbost.

v hyundai clubu ale tak jako tak zůstanu protože mám coupe :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
DizzX
**
Příspěvky: 373
Registrován: 28 kvě 2009, 18:34
Bydliště: Koso (Středočeský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od DizzX »

budu jezdit v chrudimi a možná milovice, ale kategorie ST, než našetřím pár desítek tisíc :D
http://laminostyling.xf.cz - interiérové laminátové díly na zakázku a prodej autokosmetiky
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

tak jsem dneska nazul vymezovací kroužky, sehnal jsem je v liberci za 60 kousek, jupí :lol: už tam měli bejt dávno :oops:

jinak lantra šlape, i bez věcnýho servisování. :hyu: tuhle jsem přemejšlel co že bych na ní opravil před prodejem a mimo toho lakování asi nic, protože všecko šlape. bude mi chybět, ale už je na čase ji vyměnit (po 3 letech) :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Davidos »

Zdar...jsem z toho LBC a počásí nějak KO ..dokopávám se k tomu tam hodit taky ty kroužky....Jo jinak sorry za další práci po ránu.. :P
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od black_sheep »

mno né to já jsem blbec. si představte že jsem objednal dvě sady (pro mě a pro Davida) a hned co přišli jsem ty moje, teda, eh, davidovi, namontovalo na naší lantru :lol: takže jsem si tu výměnu docela nacvičil. s kamarádem to bylo za půl hodiny vyměněný.. 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Hardcam »

Kde jsi sehnak vymezovaci krouzky do elektronu za 60Kc? :shock:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Davidos »

No nejdřív jsme sehnali za 40kč ....A pak za 60kč v Liberci :-) ty sehnal Black ...a já DEMENT to změřil dobře ,ale blbě jsem to Blackovi napsal takže místo 74mm jsem napsal 70,4mm ach jo takže zase čekat..
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Hardcam »

Ja ci taky, ja ci taky :(
vim, ze potrebuju na 67,1mm, ale nevim, jestli ze 70,1mm nebo 74,1mm...a na Getze ze 70,1mm na 54,1mm, protoze ty duralovy krouzky uz me neba...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: black_sheep's lantra 1999

Příspěvek od Davidos »

Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“