kontrolka EPS - posilovač

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od PanFiluta »

Čaute, dnes som si všimol, že kontrolka EPS (elektronický posilovač riadenia) ostáva svietiť cca 4 sekundy po naštartovaní motora, až potom zhasne.
Doteraz sa vypla ešte počas žhavenia, pred naštartovaním.

Pozeral som manuál, je tam síce napísané niečo ako "kontrolka sa vypne počas žhavenia alebo cca 4 sekundy po naštartovaní motora", ale keďže doteraz sa mi vypínala počas žhavenia, bol by som pre dobrý pocit rád, keby v tom pokračovala.

Čo myslíte, že táto zmena signalizuje ?
Mám CRDi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od adam221 »

EPS - ked svieti nieje dobre. Ak to mas v zaruke tak sups do servisu.. Moze to znamenat slaby prud napajania nakolko je servo elektricke, pripadne daku chybu na nom... Je tu o tom dost popisane..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od PanFiluta »

Ona nesvieti, keby permanentne svietila, idem okamžite do servisu, Accent je ešte v záruke - vypne sa, ale až 4 sekundy po naštartovaní. Až do dnešného rána sa vypínala pred naštartovaním.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od Mexican »

ziadny strach. je to v poriadku. Pokial zhasne do 10 sekund po nastartovani, je to okay
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od PanFiluta »

No a netušíš prosím Ta prečo tá náhla zmena ?
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od cert »

Moc to zkoumáš, pokud máš z toho špatný spaní, stav se v servisu na diagnostiku, EPS závada zůstává zapsaná v paměti závad (tak jsem byl poučen v servisu).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od adam221 »

Ja som mal tiez vadne servo a nie raz... Pricom nikdy nebola ziadna chyba zapisana...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od cert »

adam221:
a jak se to projevovalo? Čím jsi donutil servis k výměně v záruce? Mně se totiž někdy (velice zřídka) stává, že mi při velkým vedru řízení tak jakoby zadrhne, kontrolka nic, posiluje to normálně. V servisu mi řekli to, co jsem psal výše (diagnostika).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od adam221 »

Pri napojeni na HiScan ma servo mat urcite hodnoty pri zatazeni, pricom ked sa toci na pravo alebo lavo musia byt hodnoty identicke /aby posiloval na obe strany takou istou silou/...
Zalezi na servise, ako sa k tomu postavi. Urcite merania, vresp. odbery elektriky musia byt v norme a vedia v akej.... U mna bohuzial neboli, a pri otoceni volantom servo kolisalo ucinkom aj ked bolo vytocene stale tak isto.. Neviem ti to presne vysvetlit, ale ako som pisal, zalezi na servise.. Osobne ako som pisal, som mal servo menene viac krat, ale vzdy tam prisli na neodstranitelnu zavadu, ktoru riesila iba vymena... Od hrkotania stlpika riadenia, vypinanie serva, trhanie serva atd....... Aktualne maju servo ktore ma vsetky zavady odstranene..... Inac je sranda, ze niektore serva su ok aj po x rokoch a niektore boli taketo nepodarky... Este, ze to v pohode vymenia :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od Vilda »

cert píše: Mně se totiž stává, že mi při velkým vedru řízení tak jakoby zadrhne a kontrolka nic
Člověče, taky se mi to stalo :-k jednou v zimě, když jsem jel do Mnichova .... foukal ale nárazový vítr, tak jsem to přikládal tomu. Při zpáteční cestě už to nedělalo. A teď nedávno, při výletu do Jetřichovic znova .... jako když mi na vteřinku někdo přidrží volant. tyč ... a jenom zleva doprava :? teď jsem jel na Slapy a zpátky a nic, řízení v pohodě .... asi po srazu zaběhnu do NuboCaru, ať se na to podívaji ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: kontrolka EPS - posilovač

Příspěvek od zulyk »

to trhanie serva som parkrat zaznamenal aj ja, ale zatial to nijako neriesim, inac ta kontrolka EPS u mna zhasina tak po 2s :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“