Výškové repro

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Výškové repro

Příspěvek od benny »

Zdravím všechny které by to mohlo taky zajímat a popř. poradit. Jedná se o výškové reproduktory které byly montovány pouze do accentů ve výbavě elegance s motorizací 1,5 CRDI. Zajímalo by mě jestli jdou dodatečně namontovat do accenta ve výbavě elegance ale s motorizací 1,4i. Jestli je to vůbec technicky možné , přitažené kabely apod. Taky bych přívítal radu kde je možno repro se vším všudy třeba sehnat , u Hyundaie 1600 Kč - kus a ještě nelze objednat , nemají ani v Německu ve skladu. Byly ve dvou barevných provedeních , hnědé a šedivé. :roll:
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Výškové repro

Příspěvek od tombas »

To je zajímavé, výškové repro jsou umístěné v takových trojúhelníkových blocích nahoře ve dveřích a tam je, pokud vím, ten plast vždycky černý). Barevně odlišené jsou až spodní části panelů dveří.
Ale to není tak důležité, Pokud jsou výškové reproduktory samostatně, jedná se o tzv. komponentní reprosoustavu a je nutná instalace frekvenční výhybky. To znamená, že kabely z rádia (zesilovače) jsou přivedeny k výhybce, ze které pak jsou napojeny středotónová repra a výšková samostatvě.
V 1.4 byly klasické širokopásmové, není tam tedy výhybka a výškové repro by se muselo připojovat přes nějakou dodělávanou. Tam by byl ale asi problém zjistit dělící kmitočet a musely (měly) by se vyměnit i ty středotónové.
Lepším řešením je nákup komponentních repro jiného výrobce (Magnat, Focal... výběr je velký), které mají v balení i výhybku a jsou dobře spolu sladěny.
Výškáč je pak možné umístit do stejného místa, jako je originál, akorát že je kulatý a ne trojúhelníkový.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Výškové repro

Příspěvek od Vilda »

nene .. benny má pravdu, horní plasty jsou ve dvou barvách tmavo šedý ( celadon, stříbrná apod ) a hnědý ( zlaťáci, vínový a další ) ... záleží jakou máš barvu vozu ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Výškové repro

Příspěvek od tombas »

Fakt jo? Tak to se omlouvám, měl jsem za to, že barvou se liší jen ta světlá část plastů a ta tmava je stejná ve všech modelech. #-o
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Výškové repro

Příspěvek od Martun »

No nevím, že by to měli takhle rozdělený? Po zkušenostech s podsvícením tlačítek a z teploměru, mě spíš napadá jestli to nebude stejné repro, jen ten výškáč chybí.. a myslím si že celá slavná výhybka je jen kondenzátor na repru.. :-k
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Výškové repro

Příspěvek od tombas »

To se mi zase nezdá, to by moc dobře nehrálo, i když... ono to zase tak moc dobře nehraje :-k
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Výškové repro

Příspěvek od Martun »

Já ještě nemám repro vyměněné.. ale když jsem rozebíral dveře kvůli podsvícení a kvůli dřevu , mám pocit že jsem měl jen přiletovaný kondenzátor na repru . Toť celá výhybka.. :D
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výškové repro

Příspěvek od cert »

benny:
jak psal tombas, kup si komponentní dvoupásmovky a bude o mnoho lepší. Už nás to pár dělalo - najdeš i s fotkama v příslušným tématu. Já jsem to měnil jak vepředu, tak vzadu a i origo 2DIN rádio (s mizernou možností korigovat zvuk) mi hraje pěkně.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výškové repro

Příspěvek od Mexican »

cert - suhlas, radsej kvalitne dvojpasmovky ako priemerne trojpasmovky. A ono tie origo nie su ani priemer :cry:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Výškové repro

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Měnil jsem všechny repro v autě. Myslím si, že tu bude zapojené jak říkal Martun. A i kdyby ne, tak stejným způsobem jsem zapojoval výškové repro do tátovy felicie. Přiletoval jsem výškáč k drátku hlavního reproduktoru a hraje to...už 6 let. Jediné, na co jsem si dával pozor, byla watáž (podobná s výkonem autorádia)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Výškové repro

Příspěvek od Drahos »

Ten kondenzátor sa tam dáva ako zosilovač, ináč by hrali veľmi potichu. Dá sa to zapoiť aj bez výhibky k hlavnému reproduktoru, ale pozor ten je šírokopásmový-nič moc. Treba aj tam kúpiť nejaký stredobasový. Potom nejaký SW do kufra a uvydíš tú zmenu.
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Výškové repro

Příspěvek od Martun »

Teda promiň.. ale ještě jsem neslyšel že by kondenzátor zesiloval :shock: :D
Kondenzátor se tam dává proto, že ti odfiltruje nízký kmitočet - tóny . Ještě to určuje kapacita kondenzátoru.. A je to jasný, páč ten výškáč je normálně napojen na ten hlavní reproduktor!! Čili do něj jde úplně vše... proto je tam kondenzátor a ten filtruje určité pásmo... a ten výškový reproduktor je zas svojí stavbou uspůsoben na přehrávání vysokých tónů, a ten kondenzátor zajištuje přísun jen a pouze těch vysokých tónů...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Výškové repro

Příspěvek od rokolo »

Tak tak, přesně jak oíše Martun......
Přílohy
repro_02.jpg
repro_02.jpg (233.7 KiB) Zobrazeno 3775 x
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Výškové repro

Příspěvek od Drahos »

Kondenzátor = kapacita, zvýšenie kapacity = zvýšenie výkonu, na úpravu frekvencie teda treba výhybku. Nie kondenzátor.
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výškové repro

Příspěvek od cert »

Drahos:
Martun a rokolo mají pravdu - hezké vysvětlení z jedne diskuse: "Kondenzátor do série s výškáčem - také se tomu říká "výhybka 1. řádu" nebo "horní propust 1. řádu" - vše se odvíjí od toho, že spolu s odporem a indukčností kmitací cívky výškáče ten kondík tvoří filtr, propouštějící pouze kmitočty nad určitou frekvencí. Od této frekvence křivka, znázorňující přenos (= průchod) signálu klesá takovým způsobem, že na každé zdvojnásobení kmitočtu se úroveň zmenší o 6dB."
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“